Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki szereti önmagát...

Ha valaki szereti önmagát akkor valószínűleg beképzelt? Te mennyire szereted magadat?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy tudom magamról mennyi hibám van, ráadásul ezek között sok olyan van, amin tudnék változtatni, csak gyenge az akaratom, kifejezetten szeretem magamat. Vannak olyan tulajdonságaim, amik miatt értékes vagyok és szerintem mások számára is szerethető a személyiségem. Gyakran mondják ismerőseim is, hogy láthatóan magabiztos vagyok, de néha az az érzésem, hogy beképzeltnek gondolnak, pedig szerintem reálisan látom magam, persze szinte mindenki ezt gondolja, közben meg mégsincs így. Sokszor figyelek másokat és az a véleményem, hogy nagyon nehéz eldönteni ki az, aki szimplán egészséges énképpel rendelkezik és kik azok, akik túlzottan szeretik magukat, számomra annyira nehéz, hogy magamról sem tudom eldönteni. Vannak napok amikor mindent imádok magamban, a rosszat is, sőt akad olyan is, hogy a rossz dolgokat a legjobban, de máskor meg undorodom magamtól kivül-belül. Te például hogyan tudod eldönteni, hogy szereted magad vagy sem? Mindig ugyanúgy érzel magaddal kapcsolatban vagy van olyan amikor neked egyik napról a másikra változik a véleményed? Mennyire tartod magad beképzeltnek mondjuk egy tízes skálán?
2020. júl. 20. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ezt önbizalomnak hívják. Néhány nyomorék szereti önteltségnek hívni, mert az ilyen embereken nehezebb fogást találni, mint egy sebezhető, önbizalomhiányos valakin...
2020. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Beképzelt az, aki lényegesen többnek, jobbnak gondolja magát a valóságosnál. Pl. azt képzeli, hogy csak azért nem kapott ötöst, mert a tanár pikkel rá, holott ő azt megérdemli.

Az, hogy szeretjük önmagunkat, az természetes. Aki magát nem szereti, az mást sem tud. A Bibliában Jézus is azt mondja parancsolatként: "Szeresd felebarátodat, mint magadat." Vagyis számára is természetes volt, hogy magunkat szeretjük. Az önmegtagadó, önsanyargató mártír-emberek élete tehát öngól. Egy mártír-anya nem tudja szeretni a gyerekét, és ezt érzi is a gyereke. Viszont egy önmagával harmóniában élő anya tud szeretni és így egészséges lelkű gyereket tud nevelni.

2020. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges önbizalomra mindenkinek szüksége van.

A legjobban azok vannak ennek híján, akik mindenkit bántanak, beszólogatnak, lenéznek másokat. Na ők valóban önteltek, nagyképűek, de ezzel pont azt kompenzálják, hogy kevésnek érzik magukat, “muszáj” valakibe belerúgni, hogy feljebb érezze magát az illető a ranglétrán.

2020. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az önbizalom nem összekeverendő az önimádattal.
2020. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenki beképzelt, aki szereti magát, de nem minden beképzelt szereti magát
2021. máj. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!