Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi kell ahhoz,hogy...

Szerintetek mi kell ahhoz,hogy az ember igazán megtalálja a számítását az életben?

Figyelt kérdés
Munka,magánélet,minden területen.Kíváncsiságból kérdezem.

2020. júl. 22. 20:08
A kérdező szavazást indított:
Jókor lenni jó helyen
Jó helyre kell születni
jól kell párt választani
Kapcsolatok
Befolyás
Kitartás,elszántság,céltudatosság
Folyamatos önfejlesztés,önismeret
Azzal foglalkozz,ami érdekel
Szorgalom
Egyéb,ha igen,mi?
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
önzetlenség
2020. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
A maslow piramis lepcsöin sorban vegig haladni
2020. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Nagy méretű pénisz
2020. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Vonzó külső
2020. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Tervezés és előre gondolkodás. Én inkább azt tartom a legnagyobb gondnak, hogy sok ember akar sok dolgot, de szinte mindegyik azt hiszi, hogy rohadtul ráér és azok a dolgok majd lesznek valahogy akkor is, ha egy lépést nem tesz annak irányában
2020. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Több is. Az önismeret és a fejlődés az alapja mindennek.

De ha nem tudod, hova tartasz, akkor nincs hova eljutnod. Kellenek tehát célok, és azokat megvalósító stratégia is.


Szintén nem árt, ha azzal foglalkozol, ami érdekel. Abba tudod belevinni 100%-ban önmagadat.

2020. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mázli.

Legyél egészséges, életrevaló és okos - ha eleve nem az vagy, persze tehetsz érte, de miután tettél érte, akkor fogsz még csak az átlag alján tartani (tapasztalat!). Míg aki erősnek, életrevalónak születik, hihetetlen magasságokba emelkedik, ha ehhez még küzd is.

Legyél jó valamiben és pont az érdekeljen is. Mondjuk ez valószínűleg egy átlagos embernek pipa, mert azért érdekli, mert jó benne. Én autista vagyok, film helyett ismeretterjesztőt olvasok az épp aktuális mániáimban. A tudományok érdekelnek és a humánt tanulnám könnyen, abban lennék jó.


A szorgalom is adottság. Mondjuk az bennem megvan, nekem a lustaságot kellene tanulnom az élet több területén.


Ha valaki jó valamiben, azt meg is találta és szereti is, egészséges, életrevaló és szorgalmas is, sikeres lesz.


Ezeket persze lehet fejleszteni, de aki ezekben gyenge, az sok akaraterő árán jut el az átlagig.



Mindezt most inkább karrierre, de akár hobbikban, sportban előrejutásra, egyéb célokra értem.


Egyébként baromira nem a szorgalom, kitartás a kulcs általában.

Ismerősöm most végzett proginfón, nappalin. Halál lusta csávó, sportolt, csajozott, bulizott, játszott. Minimálisan tette magát oda az egyetemen.

Mégis marha jó átlaggal végzett, csúszás nélkül, mellette az utolsó évben gyakornokként dolgozott heti 20 órát.


Ez mi, ha nem adottság???


Párkapcsolat...

Azt látom, hogy valaki vagy mentálisan tökegészséges vagy van gikszerje, de mákja van és talál magához való társat.



27N

2020. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egészség, kapcsolatok és legfőképpen mégis a SZERENCSE. Szerencse mindenben, hol laksz, hová jársz suliba, vannak-e barátaid, az érdeklődésedhez találsz-e partnereket (mert különben elsorvad és később a falba vered a fejedet,hogy mégis miért nem vállaltad fel a gyerekkori álmodat), ugye a lakóhelyet már írtam, pl itt kicsiny országunkban tipikus, főleg az internet előtti időkben, hogy Pesten volt szinte minden az országban (ilyen munkahely-olyan lehetőség, stb), vidéken pedig hogy esik-úgy puffan állapotok voltak. + a ma is jellemző tipikus proli hozzáállás: kiröhögni a másik terveit-álmait. Móricz Zsigmond - Árvácska c. regényéhez nem véletlenül vidéken, szűkebben itt nálunk, az Alföldön kereste a példákat. Estig lehetne ragozni.
2020. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a gyerekkor és a szülői háttér mindent meghatároz.
2020. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Munka,magánélet,minden területen." - ez senkinek nem jött össze. Mert képtelenség. Bármennyire kevesett, sokat akart, vagy akkár mérsékelt vágyai voltak.


Önismeretet említeték. De a nagyobb eredmények ellérésében teljesen meggától.


Kitűzni egy célt, és tenni érte. Ha nem jött még össze, tenni érte még. Ha visszaesés van, elemezni de nem csügedni.

Aztán kiderül, hogy jó útra tévedt-e.

Tanulni olyanoktól, elsőkézből szerzett tudást szerezni olyanoktól, akik már azon a téren sikeresek voltak korábban!

2020. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!