Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan bírkózzon meg valaki...

Hogyan bírkózzon meg valaki lelkileg egy masszív pénzveszteséggel?

Figyelt kérdés
Más hibájából kifolyólag annyira sok pénzt veszítettem, amiért hónapokig keservesen dolgoztam. Idén már nem is tudnék annyi pénzt félrerakni, csak ha nem ennék, nem innék semmit. Nem tudom elfogadni. Az öngyilkosságon gondolkodom...

2020. júl. 23. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mi történt a pénzeddel? Hogy veszítetted el? Mikor történt? Ki által? Talán tudunk tanácsot adni, hogyan lehet visszaszerezni.


Másodszor biztos, hogy anélkül a pénz nélkül nem tudsz létezni?


Harmadszor szerintem az elvesztést kell itt feldolgozni leginkább.

2020. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha "csak" félretett pénz volt, és nem a megélhetésed forog rajta kockán, akkor ne vedd ennyire nagyon durván a dolgot. Ha idegeskedsz és rágódsz rajta, már nem jön vissza akkor sem a pénz. Csak feleslegesen őrlöd magad.

Inkább kezdj el azért tenni, hogy minél hamarabb kezdj újra gyűjteni.

2020. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Az amit vesztettél csak egy tárgy.Tegnap volt ma nincs, holnap lesz.


Előre nézz, és ne a veszteségre figyelj. Az öngyilkosság meg a gyávák sportja-no meg minden gödörnek van alja, és minden gödörből van kifelé vezető út szoktam volt mondani.

2020. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék belemenni a részletekbe. Nem lehet visszaszerezni azt a pénzt sajnos. Feleslegesen dolgoztam olyan sokat. Mennyi mindent tudtam volna abból venni... beleőrülök a tudatba...
2020. júl. 23. 13:24
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

4 Ha nem változtatsz a gondolkodásodon, akkor örök életedre megnyomorodhatsz. Nincs az a pénz ami ezt megérné..És nem a pénz az Isten.


Sok emberről tudok akik vállalkozók voltak, és egyik pillanatról a másikra mindent elvesztettek, mert sátán kikérte őket.Megálltak, és jönnek kifelé, aztán van olyan is akiknek már több új cége is lett.. ilyenek is vannak.

A pénz csak egy eszköz arra, hogy másokat áldásba tudj vinni és kapsz belőle. Nem a tiéd. Csak a világiak hiszik azt, hogy az övék.

2020. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször tönkrementem. Ilyen gondolkodással, mint a tiéd, 30 éves korom óta halott lennék. Létezik, hogy neked a pénz többet ér az életednél?
2020. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%

Öngyilkossággal semmit sem oldassz meg inkább ártassz...

Elveszed a lehetőséget magadtól, hogy élhess...

Plusz a szeretteidet teszed tönkre ezzel, akiket itthagysz.

Mégegyszer úgysem követsz el ilyen hibát.

Kezdj el azon dolgozni, hogy vissza tudd állítani a veszteséget.

2020. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A veszteséged hogyan változtatott az életeden? Nem tudod kifizetni a rezsit, kikapcsolják a gázt meg a villanyt? Nem tudsz albérletet fizetni, be kell kéredzkedned ismerőshöz, vagy hajléktalan leszel? Meg tudod venni az életben maradásodhoz szükséges élelmiszereket?

Ha a föntiekkel nem boldogulsz, na, AKKOR vagy bajban.

Csak aki idáig elér, az nem az öngyin mókázik, hanem összeszedi magát.

2020. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%

#6 így van! Ha valaki egészséges onnantól bármit megtehet...

Fel kell állni a padlóról!

2020. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Semmit sem ér az életem :'( Ha nincs pénzem senki nem vagyok :'(
2020. júl. 23. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!