Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi várhat ránk miután meghalun...

Mi várhat ránk miután meghalunk? Teljesen vege, vagy a lelkünk/tudatunk továbbltezik egy másik formában?

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos vallások szerint a lelkünk reinkarnálódik. De majd üzenek a túlpartról, hogy ne aggódj, ha itt az ideje.
2020. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erről szólnak a vallások is részben, nem véletlen voltak/vannak vallások közti háborúk.


Három "lehetőség" van úgymond:


Vannak akik úgy gondolják hogy létezik menny/pokol a halál után és oda kerül a lélek. kereszténység/arabok pl.


Újjászületés ugye buddhizmusban van, hogy a lélek újra és újra megszületik hogy tapasztaljon, és ha elég bölcs lett akkor "felemelkedik", elérkezik a nirvánába ahonnan már nem születik tovább.


És van a harmadik, ami szerint nincs egyáltalán lélek, lényegében az agy és a tudat "több mint a részek egésze" alapon fejlődött ki az öntudat. E szerint tehát "odabent" nincs se lélek se semmi, az agyunk vagyunk egy hús testben csillagporból alkotva, és amint meghalunk vége mindennek.

De ezzel sincs baj, mert az élet egy körforgás, jönnek az utódaink akik tovább élnek.

2020. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nirvána jól hangzik, ott örök az elet?
2020. júl. 27. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Idejében meg fogod tudni, kedves Kérdező.
2020. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Nem tudom, nézz utána a nirvánának, halom vallási cucc van fent neten. Én úgy tudom hogy a lélek ott megszűnik létezni és mintegy "feloldódik" a mindenségben, vagy mi. Nem vagyok benne biztos.
2020. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy baj lenne ha lenne még utána valami
2020. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elszállunk, mint a fing...
2020. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elesztettek mar ujra. Nincs semmi a halal utan!! Nem erzel semmit.
2020. júl. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!