Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek magammal, ha még...

Mit kezdjek magammal, ha még ingyen sem kell a munkám senkinek? Készüljek az utcára?

Figyelt kérdés

22 vagyok, lassan végzős egyetemista és grafikus. Két éve csináltam magamnak egy weboldalt, ahová feltöltöttem a munkáimat és ismerősi körben meghirdettem azzal, hogy ingyen vállalok bármilyen grafikai munkát egyetem alatt gyakorlásként. Barátaim mondták, hogy ingyen ne csináljam, de egy idő után annyi megrendelés jött ajánlásokon keresztül, hogy nem bírtam már a munkát, vissza is kellett pár projektet mondanom. Viszont örültem, mert szépen növekedett a portfólióm.

Most, hogy jövőre végzek és mindenki szerint sokat fejlődtem úgy éreztem ideje fizetősbe átváltani, és minden ügyfelemnek küldtem erről egy értesítést, árajánlatot mellékelve, ami még így is piaci ár alatt van. Nem hogy nem jött azóta új megkeresés, de még volt aki elküldött melegebb éghajlatra, mert hogy még tanulok, akkor mégis miért kérek pénzt.

Ez mit jelent? Nincs is kereslet a munkámra, vagy nem vagyok elég jó? Egy nívós versenyen a tanárommal együtt 3-ik lettem tavaly.



2020. júl. 27. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyetemista létedre mehetne a sorszámnév: 3.

Ideje munkát keresni, de nyilván eddig is éltél valamiből, mivel ingyen dolgoztál.

2020. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi ügyfélköröd nem volt túl jó, ingyen kellettél persze, de fizetni már nem akarnak... az ilyeneket ne bánd, ha elvesznek.


Ha versenyekre jársz, akkor ott is építhetsz kapcsolatokat, vagy a munkáid köré építs egy facebook vagy insta oldalt.

2020. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%
Picsogsz itt...takarodj dolgozni! Pl.: sereg, rendőrség,
2020. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem a te hibád volt. Ne add fel az álmaidat.
2020. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki dolgozni tud és akar is az még nem halt éhen. :) Fizető ügyfélkört kialakítani nem 2 perc.
2020. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
1: Lol nyelvtannáci, legalább hülye ne legyél: úgy helyes, ahogyan én írtam. Imádom, amikor a hülye okoskodik.
2020. júl. 27. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Figyu itt véletlen rovására kapsz tuti segítséget , jelen hazai 4 világ helyzet aggasztó fokozódik az elnyomás undorító hőség van . Emiatt legtöbb ember ingerült .
2020. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Herby.


Van egy videója a Youtube-on, amiben bemutat egy oldalt, ahová a grafikai és 3ds Max dolgokat tölt fel, és online, dollárért, eladja.


Keress rá! Mondjuk nem is értem, hogy ezt magadtól miért nem tudod?

2020. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent. Nem az ismerőseidből akarj megélni + nem kell mindenkinek grafikai tervezés.
2020. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
jajj, drága, nézd, segítek, azért hozzád mentek, mert te hülye voltál és megcsináltad nekik ingyen... ingyenes szolgáltatást azért keres az ember, mert nem akar fizetni. majd kiírod szépen az áraidat az oldaladra, és elkezdesz vevők után kajtatni. amíg meg nem élsz meg előle, csinálod mellette tovább azt a munkád amit eddig.
2020. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!