Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne a szorongást...

Hogyan lehetne a szorongást leküzdeni?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon nehezen állapítom meg hogy mi is a bajom. Ha olyan emberekkel vagyok akik közel állnak hozzám, akkor semmi bajom. Sokat beszélek, nevetek, nyitott vagyok. Ha viszont olyanokkal akiket nem annyira ismerek vagy nem állunk annyira nagyon közel egymáshoz akkor behúzom a kéziféket és meg se szólalok kb fel se merek nézni, nem merek megszólalni. Nem jut eszembe semmi hogy mit mondhatnék, ha ne talántán valamiért nyúlni kéne akkor remegne a kezem. Egy szóval nagyon gáz. Iszonyatosan kellemetlen és annyira akarok változtatni ezen. De ennél méggázabb, hogy nehezemre esik felhívni valakit telefonon, vagy ha jön a futár akkor nekem már előtte nap gyomorgörcsöm van hogy át kell venni a csomagot. Ilyenkor elkezd hevesen dobogni a szívem és a kezeim remegnek látványosan. Ami nagyon kellemetlen, mert az adott illető is látja. Régebben mégrosszabb volt mert ha beszéltem valaki idegennel akkor a szám is remegett. Ha boltban vásárolok vagy buszon jegyet akkor is még néha előfordul hogy izgulok. Annyiszor elhatároztam hogy megválztoztatom és próbálok úgy tekinteni mindenkire hogy csak egy sima közember és nincs izgulásra okom.. De valahogy mégsem megy. Ha pl idős bácsi vagy néni, akkor semmi bajom. Vagy ha kisgyerek akkor se. Általában attól leszek rosszul ha olyan korosztályú ember akire jellemző az hogy lenéz. És rögtön eszembe jut hogy mit gondolhat rólam stb.. Van még ilyen szerencsétlen helyzetű? Mit hogy lehet orvosolni? Én csináltam azt hogy olyan munkára mentem ahol embereket kellett kiszolgálni. Majd belepusztultam lelkileg. Pár nap után valamennyire oldódtam, de akkor se teljesen.
2020. júl. 27. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat segíthet, ha gyakorolod ezekez a helyzeteket. Tudom, hogy ez baromira nehéz, de idővel megszokod és bele jössz. :) Ha minden körülmény adott, próbálj meg beszélgetést kezdeményezni emberekkel, főleg a korosztályoddal. Akár csak egyszerű indokokat találj ki beszélgetés kezdeményezésre. Pl. ha a boltban vagy és látod, hogy valaki vesz cserepes virágot, udvariasan leszolíthatod és megkérheted, hogy adna-e tanácsot ezzel a virággal kapcsolatban, mert neked is nagyon tetszik, de te jobban eltudnád képzelni a kertedben. Megkérdezheted, hogy ezt a növényt ki lehet-e ültetni a kertbe vagy bármi hasonló értelmesnek tűnő dolgot kérdezhetsz tőle. Nem számít, ha te rondának tartod a virágot vagy ilyesmi, az a lényeg, hogy merj beszélgetni idegenekkel is. Nagy valószínűséggel nem fognak elküldeni melegebb éghajlatra.

Idővel egyre magabiztosabb leszel, könnyen fog menni! :)

Az is rengeteget segítene, ha eljárnál pszichológushoz beszélgetni. Esetleg, ha ez valamilyen okból megoldhatatlan, akkor próbálj meg venni ezzel kapcsolatban könyvet.

A YouTube-on lehet, hogy előadások vagy hasonlók is vannak fent, érdemes nézelődni, mert már az is segíthet! :)

Én most a ,,Szorongástól az önbecsülésig” című könyvet olvasom, és nekem rengeteget segít. Míg nem talaltam ezt a könyvet, én is gondolkoztam, hogy elmegyek pszichológushoz, de most úgy érzem “egyedül” is sikerül rendbe hoznom magamban a dolgokat.

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert! :)

2020. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő választ!! :)
2020. júl. 28. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Szembenézni a nehézségekkel.
2020. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!