Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor ha valaki megtalá...

Mi van akkor ha valaki megtalálta az irataimat, de nem adja vissza?

Figyelt kérdés
Elhagytam az irattartómat, rám írt a megtaláló, de nem adja vissza. Olyan feltételekhez köti, amiket nem akarok teljesíteni. Mit tudok tenni?
2020. júl. 28. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Kötelező jelenteni, hogy nyoma legyen hogy ne tudjanak visszaélni az okmányaiddal. Mert a bejelentés időpontjától kezdődően bárki visszaél a jelenlegi okmányokkal bizonyítani tudod, hogy nem te voltál és visszaéltek vele. Nekem is volt ilyen.Másnap már a kapitányságon voltam mikor kiderült, hogy eltűntek.Aki innentől kezdve használta az bizony..
2020. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megtaláló nem juttatja vissza, akkor az már lopás, de ha még pénzt is akar kérni, hogy visszaadja, az meg már zsarolás.


Irány a rendőrség!

2020. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek kettessel, amiket írt azt mind mentsd le a telódra és sétálj be a rendőrségre minél előbb!
2020. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

kettes vagyok

eredetileg van pár napja, hogy visszajuttassa, mielőtt bűncselekménnyé minősül, de a "követelése" szerintem már elég a feljelentéshez


én is elhagytam, de tudtam, hogy hol és a kamerafelvételek alapján meglett a "megtaláló" végül felfüggesztették az eljárást, mert ez volt az első "ügye"

de a zsarolás, az már elég lehet egy letöltendő büntetéshez, főleg, ha volt már előtte valami sara

2020. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hány nap visszatartás után számít bűncselekménynek?
2020. júl. 28. 19:45
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Azonnal.


Miért vettél el hivatalos okmányt mástól? Elárulod?

2020. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
5 Az Aláírási címpéldány is nálad van?
2020. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez már lopásnak számít. Fel kell jelenteni az illetőt! A beszélgetések lehetnek bizonyítékok!
2020. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ilyen kifogásokkal jön, hogy nincs ideje feladni
2020. júl. 28. 19:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, akkor is lopás! Menj, és jelentsd fel!
2020. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!