Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El lehet valahogyan butítani...

El lehet valahogyan butítani magamat, hogy normális életet élhessek?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy túlzás nélkül 0-24-ben azon jár az agyam, hogy mi értelme van annak amit csinálok. Egyszerűen csak élvezni szeretném az életet, az ételeket, a kihívásokat, a pihenést, a jó időt. Legjobb lenne ha vallásossá válnék, mert ott meg van a kész forgatókönyv, csak hinni kell benne. Sajnos úgy érzem túlságosan távol merészkedtem a biztonságos zónától, vissza szeretnék jutni a nyugalmat adó burokba, ha egyáltalán létezik és ez lehetséges, mert ez a szenvedés már kibírhatatlan.
2020. júl. 28. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Magas helyről ess a fejedre.
2020. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha biztos lennék benne hogy nem tudok ezen változtatni, kérdés nélkül ugranék.
2020. júl. 28. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbáld elterelni a figyelmedet.

Van egy csomó TV-műsor.

Vagy csak vegyél elő egy jó könyvet, és lépj ki a valóságból.

Éjszaka, amikor nem tudsz aludni, számolj. Ha túl unalmas egyesével, akkor számolhatsz nagyobb közökkel. Ha unalmas a tízes számrendszer, akkor választhatsz más számrendszert.

2020. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg Echart Tolle: A most hatalma című műsorát. Oké, kicsit ezotérikus cucc, de amit mond az igaz és hasznos. Lényege, hogy a jelenben kell tartózkodni mentálisan, és nem elkalandozni mindenfelé. Ha eszel, akkor csak a kaja ízére meg a rágásra figyelj, ha filmet nézel, akkor csak arra, ha meg könyvet olvasol, akkor csak arra.

Ha a zen buddhizmus irányából közelítjük meg, akkor te urald az elméd, ne az téged, meditálás, stb. Gyakorlással ez megtanulható, nekem is sikerült.

2020. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Az a problémám csupán a meditálással és ennek az egész jelenben élés ék a tanulásával, hogy ha nem magától értetődően cselekszem így, akkor ott valami nagyon nem oké. Egyszerűen ha ezt tanulni kell, számomra annyira erőltetetté válik az egész, hogy kétlem hogy működne. Valami olyan illúziót kellene keltenie számomra, amit még soha nem tapasztaltam ezelőtt, mert bármi inger ami ér, semmi újat nem tud mutatni és megöl az unalom.
2020. júl. 28. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz. Nem értem egyébként, hogy hogy jön ide a butulás. Semmi köze nincs ennek az állapotnak ahhoz, hogy ki mennyire intelligens vagy éppen nem az. Azt meg megjegyzem, hogy a vallásos emberek számára a kérdés kifejtése baromira sértő.
2020. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

napi fél-egy üveg bor sokat segít

kipróbáltam, nekem bejött

2020. júl. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Megfelelő sport, hobbi keresése.

Baráti társaság frissítése.

Végesetben pszichológus.


Én mindhármat a fejre ugrás ELŐTT ajánlanám.

2020. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz Mauika show-t meg ilyeneket...


Amúgy szerintem csak ki kell töltened az idődet valamivel, pl egy új hobbi.

2020. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!