Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iszonyú bűntudatom van reggel...

Iszonyú bűntudatom van reggel óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 éves voltam, amikor utaztam vonaton a családommal. Volt egy idős nő a vonaton, aki 40+ éve volt házas a férjével. Valamiért levette és letette az ülőhelyére, mert ment gondolom mosdóba. Egyszer csak észrevettem, hogy a lábamnál volt a gyűrű, leeshetett a székről. Fogtam, felvettem, nem szóltam senkinek. Aztán jött vissza a nő és kereste a gyűrűt. Én fogtam és gyorsan bedugtam a cipőmbe a sarkamhoz. Elkezdett sírni és kiabálni, hogy eltűnt a gyűrűje, ami drága volt. A vonaton, aki abba a szakaszba volt, mint mi, mindenki elkezdte keresni a gyűrűt, még anyám is. Az ülőhelyet is szétszedték, a kukákat megnézték. Amikor leszálltunk a vonatról, anyámék elkezdték beszélni, hogy ők biztos nem vették volna le a gyűrűt, el akartam nekik mondani, hogy nálam van, de féltem, hogy kikapok. Amikor hazaértünk az óvodai ballagós tarisznyámba tettem bele, azt pedig betettem egy dobozba. Most nemrég anyámmal meg az öcsémmel takarítottunk meg lomtalanítottunk, és megnéztem, hogy az óvodai ballagós tarisznyámba van-e a gyűrű, és ott volt. Anyám megkérdezte, hogy honnan van, elmondtam neki. Nem szólt semmi rosszat, de mégis szégyellem magam, amiért azt csináltam, és egyszer még a sírás is rámtört. 11 évig eszembe se jutott, és csak most fogom fel ennek a súlyát.
2020. júl. 29. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
6 eves voltal, nem fogtad fel a helyzet komolysagat. sokan lopnak es rosszalkodnak gyerekkent. persze nem volt szep dolog, de szerintem ne hibaztasd magad, engedd el. hiszen hiaba idegeskedsz, mar nem lehet tenni semmit.
2020. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Tedd fel facebookra a gyűrű képét.. hátha meglesz a gazdája
2020. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne emészd magad emiatt. Kb 7 éves koromban én is loptam, most visszagondolva elég szánalmas, tuti a kezemre csapnék érte ha visszamehetnék az időbe, bár az csak egy pokémonos kártya volt :D

Na mindegy, szóval engedd el, úgyse tudsz már mit tenni, gyerek voltál...

2020. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Hat évesen csinál az ember ilyen dolgokat. Én az iskolából loptam haza könyveket, amelyek megtetszettek (pontosabban bennük néhány kép), de aztán lelkiismeretfurdalásom lett miatta, és "visszaloptam" majdnem az összeset.


Te ezt már nem tudtad megtenni. De ismétlem, hat évesen az ember belátóképessége igen csekély. Ma már nyilván nem tennéd meg, ne ostorozd magadat miatta, még ha szegény hölgynek nagy kellemetlenséget is okoztál vele.

2020. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Van rá bármi esély, hogy megtaláld a gyűrű gazdáját vagy közeli rokonát, ha már nem élnek? Szerintem csak attól múlna el a bűntudatod, ha visszaadnád.
2020. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem érdemes lenne posztot írni nagyon nagy létszámú csoportokba!! Pl. Pesten hallottam, külföldi magyarok csoportjai, aztán hátha megosztják és eljut a tulajdonosához.


Ne legyen túlzottan lelkiismeret-furdalásod, te épp azt tetted, amit ilyenkor egy gyermeknek "kell". Nekem az maradt meg pl. mikor gyerekkoromban egyszer várni kellett a postán anyukámmal, és unatkoztam, majd jó poénnak gondoltam elfordítani zárás előtt pár perccel a "nyitva táblát", "zárvára". Mai napig előttem van a néni, aki biciklivel rohant, hogy odaéejen, és szinte a testtartasa "megroggyant", mikor meglátta, hogy hiába rohant. Nem fogtam fel, hogy sürgős lehetett, csak, hogy ide már nem jönnek be miattam. :D 😭 Nagyon nyomasztó így felnőtt fejjel mikre voltunk gyerekként képesek...


A másik, ha a hölgynek az a gyűrű nagyon fontos, nem az ülésre rakja le és hagyja őrizetlenül. Hanem odaadja a párja kezébe, vagy elteszi.


Egyszer egy vonatot várva, egy számomra nagyon nagy értékkel bíró apró tárgyat majdnem otthagytam a váróteremben, mert végig a kezemben szorongattam, de nem vettem észre mikor letettem a székre, úgy szaladtam vissza érte, épp záráskor az utolsó pillanatban. Utána már a táskámba se mertem rakni, hanem egy sokkal biztosabb helyre. ;) Azóta is megvan, több, mint egy éve. Ez a hölgy "felelőtlensége" volt. Nehogy magadat hibáztasd! :)))

2020. júl. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
67%
Szerintem itt az idős nő hibázott elsősorban. Nem is értem, hogy jutott eszébe egy ilyen apró és elvileg számára fontos (és drága) tárgyat csak úgy lerakni a vonat ülésre és őrizetlenül hagyni. Azt sem értem, miért vette le, a mosdóba menés ezt nem indokolja. De ha mégis muszáj volt levennie valamiért, miért nem a táskájába rakta, vagy a zsebébe? Nem értem. Viszont te ne érezd rosszul magad emiatt, már csak azért sem, mert csak 6 éves voltál. Mivel ennyire nem vigyázott a gyűrűre, ebből azt feltételezem, hogy nem lehetett neki annyira fontos... Ha nekem valami fontos, arra vigyázok.
2020. aug. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Miért lettem 0 százalékra lepontozca, mikor csak a véleményemet írtam le, ugyanúgy mint a többi hozzászólók? Komolyan érdekel, nem kötekedés/unalom...
2020. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát már mindegy. 11 év alatt lehet már nincsenek is együtt, vagy már nem is él az illető. Ki nem lopott valamicskét gyerekkorában, amit nem fogott fel. Én kicsiként játékautót, de még régészeti leletet is loptam, persze csak mostanában fogtam fel a "súlyt". Itt van a szekrényben mindkettő, de már rég nem tudsz csinálni semmit. Nyilván nem volt szép dolog, de egy kisgyerek ezt még nem fogja fel, honnan is tudná az ember? Ne feszengj, engedd el, a gyűrűt meg add be zaciba például...
2020. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!