Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekli a mai...

Miért nem érdekli a mai 20-30asok nagy részét a magyar és európai történelem, s szüleiket ez az érdektelenség miért nem érdekli?

Figyelt kérdés
Miért csak az amcsi és ázsiai szokások, kultúra érdeklik őket? Ennyire megbíznak emberek szándékaiban más kontinensekről?

2020. júl. 30. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak az "amcsi" és ázsiai szokások érdekelnék őket?
2020. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mert az elmúlt, ami fontos az a jelen és a jövő
2020. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nem kell egy kalap alá venni másokat. Engem spec. sohasem érdekelt a töri, kínszenvedés volt az iskolában, örülök hogy megszabadultam tőle. A párom meg imádja, hobbiból olvas törikönyveket, keres rá eseményekre stb. A legjobb barátom meg egyenesen történész (jelenlegi töritudásom 90%-a ettől a 2 embertől van). De egyébként az amerikai meg az ázsiai kultúra, töri sem érdekel. A szüleimet meg miért érdekelné? Nem kell ugyanaz iránt érdeklődnünk csak mert a gyerekük vagyok (apám szereti, anyám utálja a törit, a történész barátom egész családja utálja a törit).
2020. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például odáig vagyok az olasz és angolszász kultúráért és történelemért. Hozzám ezek sokkal közelebb állnak és nagyobb érdeklődéssel is fordulok irántuk. Angliában tanulok néprajzot a helyi népekről, de ugyanez Magyarországon már nem érdekelne annyira.

Arról nem tehetek, hogy a magyar kultúra és történelem annyira sose fogott meg. Nem is látok ezzel problémát - nem érdekelhet minden mindenkit.

Amerika nagyon benne van a köztudatban, míg a keleti kultúrák pedig külsős szemmel kifejezetten egzotikusak. Nekem a japán a személyes kedvencem.

21/L

2020. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne érdekeljen a történelem? Más népek történelme sem érdekel. Ázsiából egyedül Japánból az animék és a popzene érdekelt huszonévesen, de az animékből is csak a fantasyk, amiknek semmi valós alapja nem volt. Harminc felett meg lassan már csak a japán autók érdekelnek. A történelem, az továbbra is hidegen hagy. Gyerekkorom egy meghatározó részét nem is Európában töltöttem, hanem Dél-Amerikában. Oké, hogy magyar vagyok, meg európai, de igazából lehetnék bármi más is, számomra ezek lényegtelen dolgok. Így a történelmünk sem számít, teljesen hidegen hagy. Hogy a szüleimet ez miért nem érdekelte, hát mit tudom én... De szerencsére ők nem rágták miatta a fülemet, mint nagyanyám.
2020. júl. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar kultúra nem sok maradandót alkotott, ami a fiatalokat érdekelné. Oké, sok tudósunk meg feltalálónk volt, de nem fogok pl. egy golyóstollat pöcögtetni szórakozásként egész nap, csak mert magyar. Szépirodalom szempontjából is jó íróink vannak, de szépirodalmat alig olvas ma már valaki.

A fiatalokat a kultúraból a filmek, sorozatok, képregények, szórakoztató regények érdeklik. Ezekben a magyarok baromi gyengék. Nem is tudom pl. mikor láttam utoljára nézhető magyar filmet.

Kajában is rosszak a magyarok, a legtöbb ételünk zsíros, nehéz, egészségtelen. A mai fiataloknak meg egyre fontosabb az egészséges étkezés.

Az utolsó kérdés amúgy totál magyartalan és értelmetlen.

2020. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6os, köszönöm a válaszodat, az én véleményemmel és tapasztalaimmal nagyon szemben áll szinte minden mondatod, ugyanis régi magyar filmek rajongó vagyok min. 25 éve és bizony rengeteg maradandó és érdekes információ van a filmekben, csak az átmosott agyú 90es és 2000es generáció ezeket nagyon nehezen értelmezi, mert nekik a tanügy is sokkal gyengébb volt, mint pl. a 60-80as évekbelieknek, ezek tények.

Nem zsíros minden étel itthon, csak neked otthon azokat főzték vagy csak mekin voltál felnevelve. Én úgy érzem, hogy jól főzök és bizony csak olyan ételeket, amelyekben vagy nincs vagy nagyon minimális a zsír vagy paprika. Ugyanakkor nagyon együgyűnek látom a főtt rizses japán konyhát és északi konyhákat is. Ahliában is a magyarok és lengyelek vittek be valamennyi normális gasztronómiát, ugyanis Kenyeret sem lehet náluk nagyon sokáig kapni. Ha ezekről te nem tudsz, akkor olyan szemellenződ van, mint a szarvas marháknak.

Az egészséges étkezésbe az is beletartozik, hogy a mai 20-30as magyar csávók nagy része 60-70 kg girnyó és lakásfelújításnál, bútorcipelésnél, stb. összeizélik magukat?

Majd én eldöntöm, hogy a kérdésem mennyire magyartalan, köszönöm. Nem kellett volna fáradnod a válaszadással.

2020. aug. 3. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!