Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az miért van,hogy...

Szerintetek az miért van,hogy az interneten,fórumokon,hozzászólásokban olyan sok helyesírási,fogalmazási hiba van?

Figyelt kérdés
Alapvető dolgoknál van gond,nem is bonyolult nyelvtani szerkezeteknél.Pl. ilyenek mint gólya,vagy lyuk stb.Sokszor egymást javítják ki az emberek,hogy hogyan kellett volna írni.Nem vagyok magyartanár,csak kíváncsiságból kérdezem.

2020. aug. 1. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Altalanos iskola 2.osztalyban nem lettek buktatva. Es nem tanultàk meg soha a helyesirast
2020. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Miért van az, hogy egyesek nem tesznek a vessző után szóközt?
2020. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha telefonon írok akkor néha mellényomok, és ha a szövegértést nem zavarja a hiba nem mindig javítom ki.
2020. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek nem tudnak írni... Csak nézz körül itt.


Különösen "kedvenceim" az igekötős igék, amiket mintha teljesen szándékosan fordítva írnának: egyben, amit külön kéne, és külön, amit egyben.


Akkor még nem beszéltünk arról, amiket régebben már legkésőbb harmadikban mindenki tudott, most felnőttek sem: sorra látok olyat leírva, hogy "mennyünk" és társait...


És bizony, egyesek nem tesznek szóközt a központozás után.


Egész egyszerűen döbbenetes. De rengeteg német, angol és spanyol fórumot olvasok, és sajnos azokon sem jobb a helyzet. Ez világjelenség.


Nagyon szomorú (és nem a telefon miatti elütésekre gondolok!).

2020. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvasnak könyveket, hogy vizuálisan lássák leírva a szavakat.

Viszont nagyon hibáztatom a magyar nyelvtant oktató pedagógusokat, mert azt azért csak meg lehetne tanítani a legbutább nebulóval is, hogy az ige és igekötő közé beszúrt szó esetében 3 szót írunk, mégpedig külön.

Ige: látom; főnévi igenév: látni,

Igekötő: meg,

Leírva: meglátom (egybe írva, egy szó), meglátni (egybe írva, egy szó),


Közbe szúrt szó: kellene

Leírva: meg kellene látnom (3 szó); meg kellene látni (3 szó)


Hasonlóan: elolvasom, el akarom olvasni; kiszántva, ki lesz szántva, kiszántani, ki akarom szántani.

Elnézést, de nem akarom átvenni (néha át szoktam venni) a pedagógusok szerepét! 1960-ban (60 évvel ezelőtt) érettségiztem, szakközépben, külföldön(!)

Kérek mindenkit, hogy a fentieket ne dicsekvésnek (öndicséretnek) vegyék részemről, de magam is fel-felháborodom a mai magyarországi fiatalok helyesírásán. Nem fogadom el a kifogásokat, hogy sietek (hova?), telefonról írok stb. Elfogadom, hogy egyes eszközökön nincs ékezet, de ezen lehet javítani, hogy legyen.

2020. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Engem az olyanok irritàlnak legjobban, mint pl a felesleges betüduplàzàs: duppla, bakkancs,szallag

Felesleges hosszú ékezetek pl útca, kisfiúnk

Szàmoknàl pedig: 5.-én, 6.-os, màj.10.-13.

13.-àig.

Kicsinàl. Es mindezek munkahelyeken könyvelöktöl vezetöktöl!


De én speciel a helyesíràsi szotàrral sem mindig èrtek egyet... az utiköltség pl helyesen útiköltség. (???!!)most csak ez ugrott be de sok ilyen van.

2020. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Mert telefonról rosszabb írni, mint billentyűzetről.

Mert sokan nem tudnak helyesen írni.

Mert itt pl. nem tudsz már javítani az elküldött hozzászóláson.

Mert van, aki direkt ír összevissza.

Stb.

2020. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

*az útiköltségre visszatèrve:

Csak mert ez az utazàsi költség egybevont alakja lenne, azaz rövidítve :ut.költség, azaz egybevont alakja utiköltség kellene hogy legyen. De nem.


Egy rakàs ilyen van mintha tèvedne magava helyesíràsi szótàr is.

2020. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mert igénytelenek az emberek, a mai gyerekek, tinik közül meg sokan meg se tanulták, csak annyira, hogy a tanító átengedje őket. Sajnos egyre lejjebb mennek a követelmények, ma már az is “belefér”, ha egy amúgy egészséges (tehát nem diszlexiás, ilyesmi) gyerek harmadikos-negyedikes korában még mindig nem tud normálisan írni-olvasni. Aztán persze olykor még a tanár a hibás, hogy jaj, a tündibündi gyereknek hogy merészel rossz jegyet adni, majd anyuka, apuka megmutatja (képzelheted, milyen szinten vannak ők is).
2020. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Jajj, fejezzétek már be ezt. Én sokkal jobban utálom azokat az embereket akik durva, nyilvános megjegyzéseket tesznek ezzel kapcsolatban és nem képesek önmagukba fojtani. Azzal nincs gond, hogy önmagunkban megjegyezzük, hogy ez egy isten barma, de soha nem értettem, hogy miért kell a helyesírásból vérre menő háborút nyitni.

Minden országban vannak olyan emberek akik nem képesek helyesen írni, sőt az angolok még a saját nyelvtanjukat sem tudják, mégse ölik le egymást emiatt. Ha nem tud helyesen írni az legyen a saját baja, ha pedig vérlázítónak tartod akkor hagyd figyelmen kívül a válaszát.

Problem solved.

2020. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!