Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 22 éves koromra azt érzem,...

22 éves koromra azt érzem, hogy teljesen meguntam és belefáradtam az életbe. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmihez nincs kedvem, semmi nem tesz boldoggá, semmiben nem látom a szépet.


Egyetemre járok, egy hete végeztem a vizsgákkal, hatalmas nagy kínlódás volt az egész. Attól, hogy egy hónap múlva mehetek a szakmai gyakorlatokra, meg írhatom a szakdogát szó szerint elkap a hányinger.


Társasági életem gyakorlatilag nincs, 1-2 haver van, de őket sem mondanám, hogy azt érzem, hogy a legjobbat kívánják nekem..értitek...nem mondanám igazi mély barátságoknak. AZ életben egyesével el tudok beszélgetni az emberekkel, ha már kicsit többen vagyunk elhallgatok, félrevonulok...fojtónak érzem ha sokan vannak körülöttem. Barátnőm egy volt eddig, annak már 2 éve vége, még mindig érzem a hiányát. Nyilván esélyt nem látok arra, hogy őt pótoljam. Az említett antiszoci életmódhoz és negatív világszemlélethez társul esetemben egy nem éppen kellemesnek mondható külső is...semmiképp sem vagyok egy csajmágnes.


Ezek problémák, viszont ami nagyobb baj talán, hogy már magamat sem tudom lekötni. Számítógépes játékokat nem szeretem, nem is mennek értelmes játékok a gépemen. Youtube videókat néztem régebben de már nagyon nagy időpazarlásnak tartom, hogy olyan emberek életét hallgassam videókban akiket nem is ismerek. Filmeket nem szeretem, 10/9 filmet rossznak találok és aztán mikor találok egy olyat ami talán jó lehet, végül arra is annyit tudok mondani, hogy átlagos. Sorozatokkal is hasonlóan vagyok. Könyveket nagyon hamar megunom. Sportolásnak sem látom már értelmét, magamnak megfelel a kinézetem, másnak meg izmos testtel se kellenék valószínűleg. Könyveket pár oldal után megunom, elálmosodok tőlük. Utazni nem szeretek, pénzem se lenne rá, meg amúgy is...egyedül?


Mi ilyenkor a teendő? Tényleg azt érzem, hogy az élet minden részébe beleuntam.


Köszönöm, hogy elolvastad :).


2020. aug. 1. 23:26
 1/3 anonim válasza:
60%
Hali, reszben magamra ismertem, de azert akadnak elteresek na mind1. Ha esetleg gyori vagy en kimaszkalok veled varosba szivesen, az sose art
2020. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Társasági életem gyakorlatilag nincs, 1-2 haver van"


Ezen dolgozz szerintem, mert ez a legfőbb probléma,nem pedig az, hogy nem tudod lekötni magad.

Ha ingergazdag életed van, és vannak barátaid akikkel ki tudsz kapcsolódni, akkor nem leszel tele apátiával.

A számítógépes játék, a filmezés, vagy a youtube videó ugyanaz: egyedül ülsz a szobádban egy képernyő előtt.


Mindent megváltoztat ha egy közösség tagja vagy. Érdekesebb a könyv, ha van kivel megtárgyalni, jobb a játék, ha többen jatszotok, az utazásra is lenne kedved félrerakni, ha egy baráti társasággal közösen terveznétek.

Sportolni meg sportolj, mert az nem csak azért jó, mert jó lesz tőle a tested, és így fel tudsz szedni csajokat. Addig is kimozdulsz, emberek között vagy, a mozgás pedig dopamin szabadít fel az agyadban, szóval jól is érzed magad utána. Ha a kondizás nem a te világod, akkor is van egy csomó más lehetőség. Én pl gimiben kendoztam, ami baromi jó volt, barátnőm meg focizott, és onnan osszeszedett egy rakás barátot.


De a legfontosabb, hogy tényleg erőltesd meg magad kapcsolatok terén. Ha kell kényszerítd magad, hogy beszélj másokkal, és hogy megszolalj akkor is, ha többen vannak körülötted. Ha most kezded, idővel könnyebb lesz, de minél tovább maradsz ilyen, annál nehezebb lesz belevágni.

2020. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló problémákkal küzdök. A kettes válaszoló jókat ír, egyetértek vele. Bár a megvalósítással vannak még gondjaim. Az egyes válaszoló is felajánlotta már, de nekem is írhatsz, ha úgy gondolod. Szívesen beszélgetnék hasonló sorsú emberekkel.
2020. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!