Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a története annak, amikor...

Mi a története annak, amikor mentőt hívtatok valakihez esetleg hozzátok hívtak mentőt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer egy alkesz bácsira hívtam a mentőket, aki télen feküdt az úton, nem akartam, hogy ott haljon meg.

Egyszer a szomszédunkra hívtam, akit valószínűleg a párja akasztott fel (túlélte).

Barátnőmre hívtam nem rég, mert betörte a fejét gördeszkázás közben.


Rám hívták már vakbélgyulladás miatt, majd bélelzáródás miatt, asztma roham miatt, legutóbb pedig azt hiszem vesekövek miatt, amik elzártak valamit, amit nem kellett volna, és mindenhova hánytam meg ordítottam a fájdalomtól egy orvosi rendelőben, vicci volt. :D

2020. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

A legnagyobb gyermekem megmentette az én életemet, korábban meg én mentettem meg az ő életét. Isten segítségével.

Ennyi a történet, bár szerintem ha előtted van a papír, nem árt ha megtanulsz olvasni:)

2020. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Rám még nem hívtak. Én hívtam, amikor egy idősebb nő összeesett előttem az utcán. A párom vakbélgyanúval maga sétált be a kórházba, helyben meg is műtötték. Én dolgoztam akkor, onnan tudtam meg, hogy felhívott, hogy bent van.
2020. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Villamosról szálltam le, ahogy sétáltam, a villamosra egyik felszálló nő leesett a villamosról, nem tudott felállni. Odarohantam, arrébb vittük, közben szólt egy nő, hogy már hívta a mentőket, mert már a villamos érkezése előtt látta, hogy a nő nincs jól.


A nő nagyon zavartan beszélt, folyamatosan a nevét és a foglalkozását ismételgette, azon kívül meg random mondott össze-vissza mindent meg hirtelen kiabálni kezdett. Volt, aki diabéteszre tippelt.


Megetettük, kapott vizet, a csokit, ahogy megette kicsit le is nyugodott.


Megjött a mentő és, ahogy kiszálltak a mentősökár kiáltották is a nevét kacagva (mielőtt mondhattunk volna akármit), aztán jól leteremtették a csajt.


Kiderült, hogy a nőt beviszik a kórházba, ahonnan megszökik, majd rosszul lesz út közben és újra beviteti magát a kórházba.


Eléggé h.lyén éreztük magunkat.

2020. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 3. 23:14
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%

Hozzám akkor hívtak amikor cserbenhagyásos gázolás áldozata lettem.

Én több esetben hívtam, először 14 éves koromban pont előttem borult fel a biciklivel egy részeg ember, ömlött a fejéből a vér. Utána mikor egyetemre mentem, 20 éves korom körül láttam ahogy egy férfi agyba-főbe veri a feleségét(?) na akkor hívtam rendőrt is mentőt is. Illetve egyszer pár évvel később megtámadtak és önvédelemből fejbevágtam a támadót és beszakadt a feje, akkor is kihívtam hozzá a mentőt mert megijedtem hogy meghalt. Az utolsó 26 éves koromban volt de ott nem én hívtam konkrétan a mentőt, hanem újraélesztettem egy embert és bekiabáltam a pékségbe, hogy valaki hívja őket.

2020. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rám eddig nem hívtak, csak én hívtam, szerencsére. Éppen északai buszhoz mentem, amikor láttam, hogy pár srác körüláll egy hajléktalant, aki kb. mozdulni nem tudott. Kiderült, hogy a srácok külföldi turisták voltak, és mondták, hogy egy ideje figyelik, baromira be van rúgva, szerintük már toxikológiai eset (tényleg úgy nézett ki), de nem sikerült elérniük senkit, úgyhogy felajánlottam, hogy felhívom én a mentőket.
2020. aug. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt több ilyen már: alkohol-, vércukor-, rosszul lét miatt kellett lépni, hívni idegenre.
2020. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rám hívtak az autóbalesetem után, amikor bizonytalanul válaszoltam a rendőrnek, hogy szükségem van-e rá. Szerencsére nem volt, de mivel a rendőr is bizonytalan hangnemben kommunikált a mentős kollégákkal, ezért úgy döntöttek úgyis éppen arra járnak, tesznek egy kis kitérőt felém. Nagyon rendesek voltak, igazából a legkomolyabb sérülésem néhány lila folt, egy nyakrándulás volt és feldagadt az arcom valószínű a légzsák ütésétől. Az arcom miatt be akartak vinni a kórházba, de mivel nem éreztem magam igazán rosszul, azt mondta a mentő doki saját felelősségemre hazamehetek, de ragaszkodnak hozzá, hogy ők vigyenek el. Útközben átbeszéltük, hogy mikre figyeljek, milyen tüneteknél hívjak magamra azonnal mentőt a következő pár napban és egy kis lelki támogatást is kaptam a sokkomra. Azóta is hálás vagyok nekik, le a kalappal.

Hívnom még nem kellett senkire mentőt. Illetve egyszer volt, hogy egy hölgy mellettem ájult el a boltban, én próbáltam segíteni neki és kértem, hogy valaki hívja a mentőket. Na most aki telefonált két értelmes mondatot nem tudott elmondani, így inkább elvettem tőle a telefont és fél perc alatt megbeszéltük mi történt, mit tapasztalunk, hova kell jönni és mit tegyünk addig.

2020. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Családi programra mentünk a Városligetbe. Épp helyet kerestünk a parkolóban, amikor megláttuk, hogy a parkoló közepén áll egy autó és gyanúsan nem mozdul. Odamentünk megkérdezni, hogy eltévedt-e, amikoris észrevettük, hogy a sofőrnek odabent rohama van. Gyorsan kiszabadítottuk, mentőt hívtunk stb. Mire a mentő kiért, már jobban volt, de azért bevitték. Valószínűleg epilepsziás volt, csak addig nem derült ki.
2020. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!