Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az erdőben dolgozó embereknek...

Az erdőben dolgozó embereknek van egy jellegzetessége, vagy ez nem igaz rájuk?

Figyelt kérdés
Erdészekre, favágókra, és ezen kívül minden olyan emberre gondolok, akik az erdőkben dolgoznak napi szinten. Van egy jellegzetes stílusuk, nem tudom miért,de nem sokat ismerek az "erdeiek" is a közül, de ezt észrevettem. Tényleg igaz, vagy csak beképzelem? Esetleg valaki tud rá magyarázatot?

2020. aug. 3. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom, nem locsi-fecsik, nem túl bőbeszédűek.

Lényegre törők. Természetesek. A természetben élő ember

is természetesen viselkedik. Sokkal többet tud a világról,

mint egy háromdiplomás, belpesti romkocsmalakó.

2020. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adtam volna régen, ha egy erdőben dolgozhattam volna. mesebeli házikóban:D
2020. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"az erdeiek" xD Mintha valami külön nép lenne.

Sok ilyen embert ismerek, és igen, általában csendesebbek, és csak akkor beszélnek, ha muszáj, de persze biztosan vannak kivételek is. Hozzászoktak szerintem, hogy az erdőben nem beszélnek állandóan feleslegesen. Mondjuk a vadászokon meg azt figyeltem meg, hogy ennek az ellenkezői. Harsány, mindenen hangosan nevető, ordítva beszélő emberek legtöbbször.

2020. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem egy beszélgetős típusok, az ziher. Az erdeiek megnevezésért bocsánat, úgy gondoltam hogy helytálló rövidítés lesz, de nem. Nem állt szándékomban megsérteni senkit. Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 4. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is van egyfajta stílusuk, személyiségük: védik, szeretik a természetet, így az állatokat, növényeket is, e mellett erős fizikumúak.
2020. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, egy időben elég sokat kirándultam erdőkben, hatalmas erdőkben is amilyenek hozzánk legközelebb csak a Kárpátokban fordulnak elő. Az "erdeiekről" ennek ellenére nem sokat tudok. Legtöbb esetben csak az otthagyott nyomukat láttam, pl. vadászleseket, állatetetőket vagy felstócolt farönköket. Ha láttam is Őket, csak annyit láttam belőlük, hogy egy olajzöld platós terepjárón elhajtottak mellettem az erdei úton. Nem kérdezték ki vagyok és mit akarok, de azért láttam amit a visszapillantó tükörből némán, lopva utánam néznek. Szerintem éjszakai életet élnek, mire a hajnal beköszönt visszahúzódnak az erdő legmélyére, oda ahová a kirándulók már nem juthatnak el. Vagy ha el is jutnak nem találnak onnan vissza... Oda, ahol olyan sűrűn nőnek a fák, hogy nappal is teljesen sötét van. Oda, ahol csendben titokzatos, érthetetlen dolgok történnek miközben vészjósló madár suhan el felettünk. Csak a sötétség és a néma hallgatás az aminek itt létjogosultsága lehet. Nem látni és nem hallani, és nem tudomásul venni idegen gondolatokat, körülírhatatlan eseményeket. Amint átkeltünk a hideg, tiszt vízű erdei patak völgyén az ösvény szinte járhatatlanná szűkült, az aljnövényzet szúrós tövisei lábunkat véresre karistolták. Ismeretlen eredetű hangok és illatok terjengtek a fák között, olyanok amilyeneket korábban sohasem tapasztalhattunk. És akkor hirtelen megláttuk a nyirkos félhomályban a sötét szemű, hosszú fekete hajú fiatal lányt. Ott állt délcegen egy öreg vörös fenyő vastag törzse mellett. Fekete yoga pants volt rajta amely lábainak előkelő vonalát méginkább kihangsúlyozta, a szeme pedig csillogott mint a túlvilági lényeknek; innen lehetett tudni, hogy igazából nem emberi lény... Időérzékünket teljesen elvesztettük, nem tudtuk éjszaka van–e avagy nappal, csak a lámpásunkban egyre fogyó viaszgyertya jelezte számunkra az idő múlását... — Lépj közelebb reménytelen utazó! — mondta a gyönyörű titokzatos lány, de közben szeme sem rebbent. Oh, na megyek mert ahogy látom ez lassan szerepjátékká kezd alakulni, abból pedig már réges-régen kinőttem...
2020. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem kis blútút hangszóróval csicskáznak:)


Sima egyszerű melósok, nem öltönyben értelemszerűen.

Vagy te valami Rumcájszokat véltél látni? :)))

Mindenféle stílusú ember megeshet ott...csapatok szerint változik...fűkaszások közt is vannak igénytelenek s igényesek, szófosóak s csendesek...a szerszámokról jobban megismerni őket bár oké, a texasi láncfűrészes kicsit kilóg a sorból:D

2020. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom attól függ, hogy hol és kikkel dolgozik valaki. Tesóm erdőben dolgozott, változtatott is rajta rendesen, sokkal racionálisabb lett, kevésbé agresszív, ugyanakkor ő társaságibb, beszédesebb személy lett, jobban szerette utána az emberekkel töltött időt.

A fizikai ereje is javában megnőtt, kb. mint egy vadembernek :D De megtanulta kezelni, nem él vissza vele, mint egy huszonéves aki elment 2 hónapot kondizni és utána az utca királyának hiszi magát. :D


De a munkatársai teljesen mások mint ő, így nem gondolnám, hogy van egy jellegzetes viselkedésforma náluk.

2020. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!