Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más országokban mik a tipikus...

Más országokban mik a tipikus öregember- és öregasszonynevek?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy pl. nálunk nem látsz ötven alatti Bélát vagy Irént, angoloknál aki Mildred vagy Millicent, az ezer éves. Aki tudja, hogy bármelyik országban mik ezek a retró nevek, az írja le :)

2020. aug. 5. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Több 35 alatti Bélát is láttam mar. Ugy értem, iden.
2020. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
János, Béla, Aladár, József, István, Mária, Aranka, Ilona, Kati, Zsuzsanna, Gertrúd, Ica, Marika
2020. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Olaszország


Férfi: Ernesto, Saverio, Ennio, Armando, Dino, Edmondo, Romeo, Gregorio, Domenico, Camillo, Eugenio, Leandro, Alvaro, Teodoro, Bartolomeo, Ignazio, Arturo, Sebastiano, Guglielmo, Mario, Bernardo


Női:

Graziella, Mirella, Sira, Rosa, Carmela, Antonia, Giuditta, Elda, Elvira, Irma, Serafina, Evelina, Gilda, Agnese, Agata, Orsola, Adele, Teresa


Hirtelen ennyi 😉

2020. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hű, pedig ezek közt olyan szépek is vannak :)
2020. aug. 5. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

3, Luca, Antonio kimaradt. (Igen, a Luca is férfinév nálunk, bármennyire meglepő).

Egyébként olasz vagyok, azért tudom.

Németeknél is vannak gyakori "öreg" nevek mellékesen, szóval szerintem minden országban vannak.

2020. aug. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Luca? Dunát lehet velük rekeszteni, mindenféle korúból rengeteg van, gyerek is. Antoniot gyereket nem, de felnőtteket ismerek, nem időseket.

Ami még eszembe jutott: Ruggiero, Danilo, Adelma, Margherita és Olivanda.


Lányoknal nem írtam a Mariat, Martat, mert ezek mintha reneszánszukat élnék mostanában, egyre több kislánynak adják.

Irene, Monica, Roberta, Dina, 40 alattit nem ismerek, szóval nem öregasszony nevek, de a 80-as évek óta mentek ki a divatból.

Amitől frászt kapok az az Ilenia, na ez nekem tipikus öregasszonynév, és egész sok fiatal felnőttet és kislányt így hívnak.


De egy 60 milliós országról beszélünk, biztos hogy van néhány száz pl Ruggiero nevű kisgyerek, ahogy nálunk is vannak még Béluskák és Lalikák.


Itt a Luigi, Giuseppe, Francesco, Federico, Giorgio, Philippo stb klasszikus nevek sose mentek ki a divatból, mint Magyarországon.


Még egy kis érdekesség:

7 éves az egyik rokon kislány, Olivia. A férjem kiakadt hogy úristen ez a név borzalmas és honnan szedték? Valami régi regényből? Azóta egyre több Olivia van és akárhányszor hallja mindig szörnyülködik. (Nekem egyébként tetszik ☺)

Hát, ilyen is van ☺

2020. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szerintem szép az Ilenia :) igaz, nem adnám gyereknek, mert Al Bano és Romina lánya jut róla eszembe, szegény...
2020. aug. 7. 01:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Angol női: Karen, Margo
2020. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!