Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a gondokról/problémákról nem kell beszélni?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy inkább magukban tartják, megrögzötten azon a véleményen vannak, hogy majd ők egyedül... ahelyett, hogy valakivel megbeszélnék, hogy talán egy külső szemével látva a másik tudna valami tanácsot adni, segíteni megoldani

2020. aug. 6. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert sokan nem fogadóképesek a panaszkodásra, ezt látják. Nehéz olyan embert találni, akinek ha elmondod a gondjaidat, közben magában nem kíván a pokolba. Általában akinek baja van, nem egyetlenegyszer mondja el, hanem minden találkozáskor a baját részletezi. Nagyon meg lehet unni.
2020. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Én pont azt nem értem, néhányan miért erőltetik hogy "beszélni kell róla"... mármint nekem is erőltette már pár ember hogy "beszéljek a problémáimról" aztán utána ha végül belementem, akkor még én lettem a szr mert őket ez nem érdekli, meg amúgy is mit kezdjenek vele.

Engem úgy neveltek hogy a kutyát nem fogja érdekelni az én magán jellegű gondom. Volt egy rövid időszak amikor nem hittem ebben és megpróbáltam "megbeszélni a gondokat" hozzám közel állókkal, de semmit nem ér, rájöttem hogy tényleg igaza volt a családomnak. Azóta ismét megtartom magamnak a nyűgjeimet, egyből egyszerűbb így minden.

2020. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem segít, ha kibeszélem magamból a gondokat, sőt, hatványozottan szarabbul érzem magam tőle. A problémák nem arra valók, hogy panaszkodjunk rólunk, hanem arra, hogy megoldjuk őket. Nagy ritkán kérek tanácsot, szeretem egyedül megoldani a problémáim. Ez nem gond és nem teher számomra, nem is tartom problémának. Nem vagyunk ugyanolyanok, ami egy embernél működik, az egy másiknál nem fog, nekem megvannak a saját eszközeim, miért ne használjam őket?
2020. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Minek beszéljen bármiről az ember, ha a bajban úgyis neki kell egyes egyedül megoldani? Megtudnád mondani? Azért hogy tudd a történetet és hátba tudd szúrni vele a másik embert? Ezért? Ezért pont nem adja ki.

Tudod mindenkit lehet ostobának nézni, de még koránt sem biztos, hogy az is.

2020. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha valaki tényleg érdekel téged, valóban jóban vagytok és mellette állsz, akkor miért szúrnád hátba?
2020. aug. 6. 12:57
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert a legtöbb ember utálja a "panaszkodást". Számomra nem teher végighallgatni más gondját/baját, főleg, ha ő is meghallgatja az enyémet. Nekem nagyon sokat segít, ha kibeszélem magamból a problémákat. És nem értem, hogy mások szerint miért olyan fárasztó hallgatni a "panaszkodást". Én ha jóban vagyok valakivel, mindig szívesen hallgatom.

Számomra a panaszkodás nem negatív dolog. Az élet nehéz, tele van sok sz@rral, jó dolog panaszkodni.

2020. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Sokan titkon örülnek màs bajànak. Vagy kiröhögik magukban. Megha barat bnö is vagy pszicgologus is az illetö
2020. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
mert a mentalis gondok meg mindig lenezendoek a magyar tarsadalomban. depis vagy, hat legyel boldog? pszichologushoz mennel? mi van dilis vagy hogy dilidoki kell? ilyen legkorben megis kinek lenne kedve felszolalni? hogy egybol megbelyegezze a kornyezete hogy dilihazba valo? ha no vagy akkor lekonyvelnek hisztisnek, meg biztos megvan, es a hormonoktol orultel meg. ha ferfi vagy, akkor ferfiatlan punci vagy, a fiuknak nem szabad sirni, nem tanitottak meg a szuleid? egyszeruen a magyar tarsadalom meg nem kepes helyen kezelni a lelki bajokat. es soknak nincs penze pszichologusra se.
2020. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik “barátnőm” mondta mindig, hogy ha bármi van akkor hívjam, szívesen meghallgat, megvigasztal amennyire tud. Épp egy nagyon szomorú időszakom volt, szakítás után. Aztán éltem is ezzel a lehetőséggel, jól esett kibeszélni a sérelmeket, azt hittem komolyan mellettem állt. Nem rég kiderült, hogy unta mindig és nem is érdekelte az egész. Hozzám is vágta, hogy fárasztó a “siránkozásom”. Na így bízz meg bàrkiben is.

Amúgy igen, a 7-el egyetértek. A pszichológusokban sem bízok. Elég csak abból kiindulnom, hogy vannak olyan osztálytársaim, akik mindig is gonoszak voltak, már suliban is. Ilyenek is tanultak pszichológiát, de minek? Aki gonosz, az az is marad.

2020. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
5 Ahhoz, hogy valaki biztonságban érezze magát valaki más által, ott komoly tettekre van a másiknak ahhoz szüksége, hogy ezt ne csak higgye az ember, hanem tudja is.
2020. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!