Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon érdekes érzelmet...

Nagyon érdekes érzelmet fedeztem fel magamban, mindenki gondolata érdekel. Tudtok erről esetleg szakirodalmat?

Figyelt kérdés

Több baráti körben is mozgok, de úgy egyikben sem igazán. Nem vagyok az a fajta ember, aki sosincs otthon, mindig bulizik vagy a haverokkal lóg. Természetesen ezt mindenki tudja rólam és eddig nekem teljesen meg is felelt ez. Az utóbbi időben azonban megtetszett valaki az egyik ilyen körből, aki maga sem "túl szociális", legalábbis eddig nem volt az, viszont mostanában látom, hogy egyre többet lóg a haverjainkkal. Ilyenkor mindig előtör bennem egy nyomasztó, rossz érzés, hogy

"Engem nem hívtak meg, miért nem lehetek én is ott?!".

Mi pontosan ez az érzés? Irigy lennék vagy féltékeny? Ezidáig nem éreztem ilyet és nagyon érdekesnek találom!



2020. aug. 6. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Irigy vagy, de ez nem feltétlen rossz. Gondold végig, hogy mi az a valami, ami benne megvan, benned pedig nincs. Esetleg barátkozz vele.

Önfejlesztésre kíváló!

2020. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan erre szerettem volna használni, köszönöm a válaszod!
2020. aug. 7. 00:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak simán FoMo (fear of missing out). Nem irigység és nem önzés . :)
2021. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!