Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopatákat miért tekinti...

A pszichopatákat miért tekinti a pszichológia a legrosszabb embereknek, amikor a legtöbb pszichopata nem bűnöző? Mitől tudnak gonoszak lenni, ha nem bűnöznek, nem erőszakosak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 6. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Mert nincsenek érzelmeik.
2020. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Gondolj el egy embert aki onzo es nem rendelkezik empatiaval ami kicsit is gatolna abban, hogy masnak artson. Itt nem arrol van szo, hogy leszurja a masikat, vagy megveri, hanem arrol, hogy gatlastalanul atgazol barkin a sajat erdekei miatt.


Masreszt en meg nem hallottam arrol, hogy a pszichologia nevesitett volna "leggonoszabb ember tipust". Eleve altalanositas lenne. De ha mar itt tartunk akkor a szociopatak rosszabbak, mert agresszivak es a torvenyeket se tartjak be. Egy statisztika szerint a bortonben ulok 75%-a szociopata. :D

2020. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem a "pszichológia" tartja őket "legrosszabb" embernek. Az emberek egy része tarja őket "gonosznak". Pedig nagyon sok vezető egyén kerül ki közülük aki igenis hasznos munkát végez sőt. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam minden századik emberke ilyen.
2020. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A pszichológia nem tekinti őket "legrosszabb embereknek".
2020. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Az ejszakai filmek es a pszichologia nem jarnak kez a kezben. Epphogy a pszichopatia nem szamit a legrosszabbnak.

A pszichopataknak csak kis toredeke defektes perverz.

A tarsadalomnak meg hasznos tagjai is sokszor, peldaul jo vezetok is lehetnek, akiket nem befolyasolnak erzelmi dontesek, nagy kitartassal tudnak harcolni jo celert is. Mas, hogy maganemberkent nehez kozelukben elni.

Pszichopata pl egy balettos kislany is, aki spartai fegyelemmel kel fel es estig csak gyakorol es tanul. Sok a baratja es az udvarloja, sokan szeretik, de o nem szerelmes, nem ragaszkodik senkihez, csak jol akarja erezni magat, mikor keves szabadideje van. Es nem embert ol azert, hogy szerepet kapjon, csak veresre tancolja a labat. Valodi pelda.

2020. aug. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Mert nem tartják be a szociális szabályokat.
2020. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
#5-ös nagy hülyeségeket ír, rá ne hallgass!
2020. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!