Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a kisebbségi komplexus?

Mi az a kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés
Hogy kell kezelni?
2020. aug. 12. 04:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elhiszed, hogy valamiért kevesebb vagy másoknál és ennek megfelelően viselkedsz-cselekszel.
2020. aug. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Amikor kevesebbnek erzed magad màsoknàl, hiàba vagy akàr vezetö hiaba keresel sokat, mégsem tudsz màsokat elfogadni, irigy vagy màsok kisebb sikereire is, vagy hiaba vagy fotomodell is, feltekeny vagy a pàrodra, hogy barmikor talàl màst stb söt vannak akik a sajàt pàrjukra irigyek ha neki pl jobb a munkahelye, vagy féltik töle a penzüket mert attol ha adna a pàrjànak, kevesebbnek érzi magàt igy nehéz velük közösséget szövetseget vàllalni pl közös hàzat csalàdot tervezni mert csak ego szinten él, hogy Neki legyen joléte csak.a màsik sikerei nem örömmel tölti el hogy de jo mindketten haladunk az eletben elöre meglesz a hàz, hanem pont forditva, irigy lesz rà es utàlni kezdi.

De a legaprobb dolgokban is megnyilvanulhat. Ha pl megdicserik a pàrjàt es nem öt éppen akkor nem kihuzza magat a büszkesègtöl hogy igen nekem ilyen pàrom van, hanem rosszul lesz töle hogy nem öt dicsérték.

Es gyakran akkor erzik magukat csak többnek ha màst sikerül lehuzniuk(akár csak egy örömröl) vagy màst szànni sajnalni lehet



De masik pelda.

En irodan voltam erkezett mail a csopveznek (a gyàri reszlegre ö az emberekkel együtt dolgozott)kinyomtattam neki de mivel tele volt automata reklammal kiemeltem sorkiemelövel azt az egy mondatot amit neki irtak hogy csak ra kelljen pillantania es mar megkapja az infot.


Erre mit kaptam? Felhaborodott hogy en ugy kezelem öt mintha nem tudna olvasni. Ilyen nekem eszembe sem jutott!! Folyamat a sajat kisebbsegi komplexusa miatt (amiert ö fizikait vegez nem szellemi munkat)ràm akarta verni hogy en öt lenézem meg hülyének nézem. Ha egy egeszseges nem kisebbsegi komplexusos emberrel dolgoztam volna ilyen vitàk meg sem születtek volna mert egy egeszseges ember nem arra asszocial hogy hülyének nézik öt azert segit barki barmiben!!

2020. aug. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Ja es masik vezetö reszere meg folyamat kimutatàsokat kellett küldenem hogy milyen dokumentumok hianyoznak amiket be kell szereznie, ö meg folyamat azt hitte hogy en szàmonkérem öt hogy ez meg az miert nem lett leadva mintha vmi ellenör lennék, egy rakàst veszekedett velem, vörös fejjel mire eldurrant az agyam es megirtam neki ugy hogy a vzetök is làssàk hogy nem a szemelye ellen iranyulnak a kimutatàsok, nem szamonkerjük hanem nekem kötelessegem kimutatni mi nincs meg, voltakepp a keze alà dolgozom hogy meglegyen elötte es neki kelljen vadsszni hogy miket kell mrg alairatnia stb hanem fekete feheren leirom en neki hogy ne neki kelljen ezen agyalnia mit adott màr le es mit nem.

Aztan vegre csend lett!!


Ö is ilyen kisebbsegi komplexusos vadbarom hogy mindent a szemelye elleni tamadasnak vél es folyamat hàboruzik.ugy utàljàk màr akik vele dolgoznak muszajbol hogy kerülik amennyire tudjàk a pàrja màr okosan el is hagyta inkabb.

2020. aug. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

*ne neki kelljen vadàszni hogy miket kell alàiratnia hanem en kilistàzom a keze alà.

Erre hitte azt hogy en felülellenörzöm a munkajat meg szamonkérem öt.


A kisebbsegi komplexusos emberekkel kegyetlen elni dolgozni együtt müködni.

2020. aug. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!