Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek úgy a...

Miért viselkednek úgy a maszkellenesek, mint a tinik?

Figyelt kérdés

Hoztak egy ék egyszerű szabályt. Bárki könnyedén betarthatja. A maszkellenesek viszont, mintha gyerekek lennének, hisztiznek és olyan dolgokat látnak az egész mögé, amik nincsenek itt.


Nekem erről a tinis iskolai korszakom jut az eszembe. Akármilyen szabályt találtak ki, egyből hisztiztek páran. Ha eldőlt, hogy hol lesz az osztálykirándulás, mert ott olcsó vagy azt akarta a többség, egyesek bevágták a durcit. Ha tesin foci helyett röpizni kellett, akkor szintén.


Miért alakul ki az, hogy felnőtt emberek megrekednek ezen a szinten?



2020. aug. 15. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem igazán, valószínűleg egymást pörgetik bele, illetve van pár elszállt híroldal mindenféle összeesküvéselmélettel, az sem segíthet túl sokat.

A másik dolog pedig az, hogy a vírusnak nem feltétlen vannak látványos tünetei, el lehet kapni és továbbadni úgy is, hogy a 'köztes' illető semmit sem érzékel az egészből, és akkor nyilván keringenek a mindenféle legendák, hogy 'a Marika is egész végig maszk nélkül járt mindenhova, azt nézd meg, mégse lett semmi baja, minek parázni'

2020. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nincsenek hozzászokva, meg biztos, hogy kényelmetlennek érzik a maszkviselést(tudom lehet erre mondani, hogy más se szereti, de még is hordja)

Meg egyszerűen, csak nem akarják hordani, és emiatt van, aki panaszkodik, és van aki nem(bár nem tudom átérezni a felnőttek érzéseit, mivel csak egy gimis vagyok, de remélem, hogy jól jött a válaszom:)

2020. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nem kényelmes viselet a maszk, de ha nem tetszik valakinek, ki lehet húzni a boltból és online rendelni meg nem kötelező tömegközlekedést sem igénybe venni. Az utcán, otthon nem kell felvenni. Bár egyébként megsúgom, hogy a boltban sem érdekel senkit, ha pl az orra kilóg valakinek, tehát ebbe sem kellene belehalni a hisztizőknek, a védelmi szempontot meg úgyse értik meg.
2020. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert az átlag magyar úgysem fogja csak egyszer használni az 1000 Ft-os maszkot, onnantól kezdve meg tökmindegy...?
2020. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg döbbenetes figyelni, a környezetemben akár reál diplomás emberek is beállnak a sötét oldalra. Talán mert túl sok influencer magyarázza, hogy nem kell maszk, "nehogymábirkáklegyetek"...

A józan, legfrissebb nemzetközi tudományos forrásokra hivatkozó szakemberekből meg kevés van. Itt egy alapos, friss összefoglaló maszktagadás témában:


https://www.youtube.com/watch?v=2CcQfljMF2Q

2020. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Mert már unják az egész vírust, meg a maszkviselést. (pont mint én, csak én hordom még mindig rendesen)
2020. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Nincs olyan,aki nem unná,akár maszkpárti,akár nem...ez tényleg önfegyelem,érettség kérdése.
2020. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Én egyáltalán nem értem, hogy miért ennyire nehéz sok embernek felvennie a maszkot. Én örülök, hogy egy ilyen kis szabály betartásával nem fogok meghalni, és más sem fog miattam meghalni
2020. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!