Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne elkerülni a...

Hogyan lehetne elkerülni a mindennapos idegeskedést amíg szüleimnél vagyok?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, a magány eléggé öngyilkos hajlamúvá tett, ezért pár hónap után, fél év után haza szoktam jönni


A gond az, hogy pár nap után a szüleim mindenre idegesek lesznek ha egy kis hibát vétek, vagy főzés után nem csillog villog a konyha, vagy olyat csinálok ami kosszal jár, és feltakarítom ahogyan tudom,


De vagy nekem idegeskedve szóvá teszik, vagy a hátam mögött suttogják, hogy "megint kosz van amikor előbb takarítottam fel"


Az a baj, hogy nem ismerek más példát és gyerekkoromnak hála, nagyon neurotikussá nőttem, bizalmatlanság, depresszió a köbön, mások felé sem igazán tudok nyitni mert állandóan el vagyok veszve a fejemben kérdezve, hogy "mi bennem a hiba?"


26f



2020. aug. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Úgy hogy hülyének tetteted magad:D és mint egy robot teszed azt amit mondanak. Akkor fel sem tűnik semmi nekik, te pedig nyugton vagy hagyva.
2020. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne járj haza! Menj nyaralni!
2020. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs semmi motivációm nyaralni menni mivel ezt az önutálatot és depressziót mindenhova magammal viszem és nem tudom letenni, és egyre csak erősödik minden egyes apró szituációval
2020. aug. 16. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

3.-ra.


Akkor egy elmeklinikára feküdj be!

2020. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyetlen megoldás, bármennyire is kényelmetlen, beszélj a családoddal arról, milyen negatív érzéseket keltenek benned, azzal, amiket mondanak, és hogy emiatt mit éreztél/érzel. Lehet, hogy elsőre úgy fog tűnni, nem értik meg, de valószínűleg utólag el fognak gondolkodni rajta.

Egyébként ha külföldön sikerült elhelyezkedned, nem lehetsz életképtelen, csak alacsony az önbizalmad. Miért váltál kint magányossá? Ha nem beszédértés beli problémáid vannak, akkor itt az ideje, hogy nyiss, új embereket ismerj meg, hol máshol van erre jobb lehetőséged, mint külföldön. Kicsit fejben is el kell szakadni az otthoni légkörtől, nem csak fizikálisan. Szerintem is jót tenne, ha ritkábban járnál haza. Illetve ha a depresszív gondolatokra nem találsz megoldást, kérj segítséget szakembertől.

Minden jót!

2020. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyutterzek! Nekem borzaszto honvagyam van, de a varva vart latogatasaim csak szetidegeltek. Egy ideje Airbnb-t kezdtem berelni es fele idore jottem. Most ha jol latom, annak is befellegzett. Sajnos, ha ilyenek, szerintem nincs taktika a kezelesere.
2020. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tegnap megbeszéltük, végülis az a gond, hogy minden rágódom alapvetően, tegnap pedig szüleim rossz passzban voltak kb mint amikor az éhes kutyától el akarnád venni a csontot,


na mind1 az a lényeg, hogy ilyenkor amikor ilyen állapotban vannak nincs értelme kommunikálni velük akkor jól vagyok lol


nem vagyok életképtelen, csak eléggé depressziós mostanság


5.-ös magány azért ütött be mert elkezdtem keveset aludni meg nagyon hajtani a munkát, sokat utaztam a munkahelyik, nem jott be a légkör emiatt felerösödtek az önértékelési problémák és elkezdett aknés lenni a bőröm az még inkább lehúzott és nem volt kedvem sokáig senkivel sem beszélgetni..röviden az önelhanyagolás miatt


6os, gondolom a haverkodás neked sem olyan egyszerű mint aminek először tűnt?

2020. aug. 17. 13:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!