Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz néhány ember ilyen...

Mitől lesz néhány ember ilyen szinten ideges ha rájuk dudálnak még úgy is hogy ők voltak egyértelműen a vétkesek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben tűnt fel ez nekem miután szemtanúja voltam pár eseménynek.

Városban 2 szer is az történt hogy zebrán piros lámpán mentek át gyalogosok és még alig voltak fél úton mikor már piros volt és egy autós aki miattuk nem tudott tovább menni ráuk dudált erre a gyalogosok mindkét esetben még hangosan elkezdtek anyázni meg tárogatni, mutogatni.


Néha küldözgetünk haverokkal meg faterommal is dash cames eseteket egymásnak és ezek között is volt olyan hogy valaki egyértelműen szabálytalanságot követett el és a felvételt készítő dudált és itt is még a vétkesnek állt feljebb és utána ment a büntető fékezés de volt aki megállt és ki is szállt fenyegetőzve.


De a legextrémebb talán az volt mikor volt munkatársam egy kisbusszal fuvarozott több mint 1 tonnányi szállítmányt erre egy barom hirtelen bedriftelt elé ő meg alig tudta lefékezni a kocsit úgy hogy ne koccanjon a Merci hátuljának és ő is rádudált a fazonra. Az meg erre a forgalom kellős közepén megállt és kiszállt egy kb 25 centis késsel fenyegetőzni.


Mekkora egoista rohadéknak kell már lenni ahhoz hogy valaki ilyen legyen?


Tudom nem egyformák az emberek de nekem ez azért durva. Ha én olykor valami hibát követek el és rám dudálnak általában inkább fülem farkam behúzom ha tényleg jogos volt a duda ezek meg még képesek lennének megtámadni is ezek szerint.



2020. aug. 16. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Dudaszó egyetlen esetben elfogadható: baleset elkerülésére! Minden más esetben elfogadhatatlan!

Illetve egy kis (nem agresszív) duda akkor, ha valaki figyelmetlen pl. lámpánál.

2020. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Szerintem a dudálás elég tripák dolog. Ha nem ér át a gyalogos, akkor nem ér át, van ilyen. Nálunk is van olyan zebra egy négysávos úton, hogy még én is alig érek át rajta úgy, hogy sietek, nemhogy egy (több)gyerekes ember, vagy idős vagy esetleg mozgáskorlátozott. Nem értem, mit kell idegbetegeskedni indokolatlan helyzetekben.


Vagy az, hogy valaki szabálytalanságot követ el. Lol! Ennyi erővel végigdudálhatnám az utamat a munkahelyre minden egyes záróvonal átlépésnél, stop tábla figyelmen kívül hagyásánál, gyalogosnak nem elsőbbség adásnál szabálytalan sávváltásoknál stb. Ezzel mire megy az ember?


Én ha vezetek se dudálok sose, csak ha tényleg balesetvészes dolgot csinál előttem valaki, pl. mondjuk az utolsó példádat tudnám erre mondani, ott szerintem indokolt volt a dudálás, de egy random "szabálytalanságnál" elég nevetséges dudálni.

2020. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom hogy minden kis szabálytalanságnál dudálni kellene de lehet engem is felhúzna mikor sietek valahova és látom hogy 1 pár nagy komótosan vánszorog a zebrán miközben már rég nem kellene. És ahol ez történt bőven sokáig zöld szokott lenni és ők nem voltak öregek.

Ha nem dudálnak rájuk az ilyenek lehet később is rendszeresen ezt csinálnák mert azt gondolnák rendben van úgy is eltűrik nekik.

Tudom hogy hivatalosan ilyenkor nem kéne dudálni de azért nem kellene fenyegetőzni.


Dash cames videók között is volt olyan hogy egy száguldozó hirtelen fékezésre kényszerített valakit a sáv válogatásai közepette és miután rádudáltak az is kiszállt és elindult a dudáló felé. Komolyan akik ilyen szinten deviánsak a társadalomban sem sok helyük van szerintem.

2020. aug. 17. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én nem azt mondom hogy minden kis szabálytalanságnál dudálni kellene"


Talán bizonyos szempontból igazad van, de ha így is tennél, szélmalomharc, amivel nem fogod megváltani a világot, és csak a saját életed fogod megkeseríteni az örökös hibakeresgéléssel.

2020. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem értettem mire jók ezek a felesleges dudálgatások.. Attól jobb lesz neki? Csak saját magát idegesíti fel az ember. Úgy viselkednek az ilyenek, mintha ők nem szabálytalankodnának valamiben és mégis játsszák az egyszemélyes rendőrséget.

De bevallom nekem is el tud gurulni a gyógyszerem, ilyenkor már nem dudálok vissza, csak megyek tovább.

2020. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!