Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki melyik kategóriába tartozik...

Ki melyik kategóriába tartozik inkább: mindig mindenhova időben elkészülsz, vagy sokat elpepecselsz a készülődéssel és emiatt sokszor sietned kell?

Figyelt kérdés
A készülődés alatt nemcsak a megjelenéseddel kapcsolatos (öltözködés, vagy hölgyeknél sminkelés) dolgokat értem, hanem azt is, hogy a szükséges iratokat jó előre bekészíted, vagy épp akkor kapkodod össze stb.
2020. aug. 17. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában is sokat pepecselek, de idő elött elkészülők. Tudom, hogy több időre van szűkségem, mint a többségnek, ezért elöbb kezdek készülődni.
2020. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az iratoknak, a pénznek és a kulcsnak fix helye van, úgyhogy azokat nem nagyon kell keresgélni, készíteni. Bizonyítványoknak is fix helye van, ha valamiért kell.

Igyekszem időben elkészülni, mert egyrészt nem szeretek másokat várakoztatni, másrészt tömegközlekedéssel közlekedek, és nem szerencsés centizni, elég, ha csak a ma reggeli viharra gondolunk, mennyi fennakadást okozott.

Nő vagyok, de nem bírja a bőröm a sminket, úgyhogy nálam a smink nem játszik.

Van egy kutyám, ha úgy indulok otthonról, hogy őt előtte még le kell vinni, akkor egy minimum fél órával érdemes minden esetben számolni, mondjuk ma reggel az eső miatt ez 5 perc volt, alig tudtam az ajtón kiimádkozni, elment az első nagyobb lombú fáig, beállt alá, majd vissza, egy lépést sem volt hajlandó többet tenni odakint ilyen szakadó esőben. De azért ez ritka.

2020. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább előbb 10 percel, mint később 1-el kategória vagyok.
2020. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a "mindig késésben vagyok" típushoz tartozom. Mindig felkelek időben, sosem felejtem el a találkozókat, akkor sem ha délután vagy este vannak munka után, de valahogy mindig elszalad az idő. Reggelente vagy fekszem még fél órát az ágyban, délutàn pedig "csak még egy utolsó videó és készülök." De ha időben fel is kelek és el is készülök, valahogy akkor is mindig rohanás a vége.
2020. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a típus vagyok aki biztos, ami biztos alapon inkább a kelleténél előbb indul el. Volt már hogy ez mentett meg egy-egy csúnya elkéséstől, de általában inkább az a vége hogy én várok másokra, miután hamarabb odaértem.
2020. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
100%
Szeretek nyugodtan készülődni de időben elkezdem és emiatt általában pontos vagyok. A ruháimat pillanatok alatt összeszedem, a sminkem rutin, hajat nem lövök be, ha kell valami különleges amit nem hordok mindennap magammal pl. olyan irat, bizonyítvány, azt este odakészítem a táska mellé. A tömegközlekedés tud meglepetéseket okozni néha de általában én vagyok az, aki hamarabb odaér és vár a többiekre.
2020. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igyekszem elkészülni, minimális, ha elkések.
2020. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a 'sosem kések' kategóriába tartozok. Mindig időben elkezdek készülődni, és ha valakinek azt mondom, hogy 15 perc és ottvagyok, akkor 13 perc múlva jelzek neki, hogy megérkeztem. Inkább megyek 10 perccel előbb, mint 1-2 perccel később. Bárcsak elmondhatnám ugyanezt a másik félről is, de általában mindenki elkésik, hiába csak otthon feküdt mondjuk az indulás előtt már két órával is.
2020. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 db férfinél volt az, hogy kétszer késtem-forgalom miatt:D
2020. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha 5 órával előbb kezdek el készülődni, akkor is késni fogok. Egyszerűen óra nélkül nem fogja fel az agyam, hogy mennyi idő múlhat el két esemény közt.


Az irataim mindig a táskámban vannak, ha más táskát is viszek, csak bele kell nyúlni, és áttenni, ez nem is idő. A ruháimat mindig előző nap kikészítem. A hajam nagyon bonyolultan is 5 perc, a hajgumik, hullámcsatok a helyükön vannak a fürdőben. A sminkem előkészülete 2 perc, 10 percet várnom kell, míg beszívódik a napvédő - ezalatt fogat mosok, beveszem a vitaminokat, megiszom a kis reggeli kollagénomat - majd 5 perc maga a smink. De már ez a 10 perc, ami alatt várok, 20 szokott lenni, mert nem tudom felmérni az időt. Mert még kiviszem a szemetet, bekészítek egy mosást, megöntözöm a 2 növényemet, leakasztom az irodakulcsot a fogasról és beleejtem a táskámba, beteszem a pendrive-ot is, amin itthon dolgozom - és ilyen kis dolgokkal elmegy az időm, mivel nem vesznek el egyenként sokat, azt hiszem, hogy még időben vagyok.


Alapból az van, hogy nehezen kelek, de ezt simán ki tudom védeni azzal, hogy korán kelek, és akkor megnézek két Spongyabobot, hogy elinduljon az agyam, és van egy órám készülődni. De akkor sem számít.


De ez amúgy akkor is így van, ha nem megyek sehova. Már többször volt olyan, hogy a rizs alól elfőtt a víz, mert arra gondoltam, "áh, csak 10 percre raktam fel", mikor már fél órája főtt.

2020. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!