Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem halogatnék annyit,...

Ha nem halogatnék annyit, akkor már régen sikeres lennék?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, amiket évek óta halmozok de valahogy soha nem gondoltam jónak az időt, hogy elővegyem őket és elkezdjem draftból valósággá faragni őket. Mindig ott van bennem, hogy csak kidobott idő lenne, mert manapság már semminek sincs értéke.

2020. aug. 17. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyet kiválasztasz, és minden áldott nap, fix időben, minimum egyetlen lépésnyi munkát végigcsinálsz vele kapcsolatban. Persze a fix idő úgy jó, ha nincs utána semmi terv, "hátha" elhúzódik a dolog.
2020. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a halogatàs nagyon rossz dolog. Én is ilyen vagyok. Csak még van az emellett, hogy ha belekezdeni valamibe, akkor a kezdeti lelkesedés viszonylag hamar alább hagy, és abbahagyom a dolgot.

De próbálok kitartó lenni, mert nagyon akarok nyelvvizsgàt például.

Hobbim az írás, és nagyon sok ötletem van évek óta, de ennek kb a tizedét valósítottam meg, mert tényleg rengeteg van, és csak gyűlnek, és gyűlnek, és nem tudom mikor kéne ezekre időt szakítani.

Javaslom azt, hogy ebből a rengeteg dologból egyetlen egyet válassz ki, és kezdj bele, írj tervet, hogy hogy szeretnéd végig vinni, és minden nap szànj rá pár percet az elején, aztán egyre többet. Én nyelvet úgy kezdtem el tanulni, hogy napi 10 percet szántam rá az elején.

Hidd el, ha levetkőzöd ezt a rossz szokást boldogabb leszel, és kiegyensúlyozottabb.

2020. aug. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alkotásodtól függ sikered..., azt meg csak te ismered...honnan tudjuk.

Lehet kidobod az időt, de lehet nem...


Aztán siker...kinek s mit jelent...jobbára sokaknak mások elismerését, keveseknek az alkotás élménye vagy talán mind a kettő.


Az viszont szomorú tény, hogy mára a tehénsz@rt is remekműnek kiáltják ki...tehát még azzal is domboríthatsz.

2020. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy manapság már semminek sincs értéke. Egy csomó mindennek van értéke és egy csomó minden meg úgy is népszerű és sikeres, hogy közben valójában nincs is semmi értéke.


Az is nagy kérdés, hogy te miben méred a sikert? A jól végzett munka önmagában is lehet siker, ha még népszerű is, akkor pláne. Ha szakmai körökben elismerik, méginkább okot adhat elégedettségre, ha bevételt is termel, az külön öröm lehet. Bármelyik önmagában is tekinthető sikernek és bármelyik megvalósulhat akár a többitől függetlenül is.


Az elért eredmény nagyban függ attól, hogy mit, mennyit és hogyan teszel érte, hogy jól sikerüljön. Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem lesz belőle semmi és így könnyen önbeteljesítő jóslattá válhat a félelmed, hogy úgyse lesz értékes.


Persze, ha nagyon sok munkával nagyon jóra megcsinálod, akkor sem biztos, hogy üzletileg is sikeres lesz - még akkor sem, ha nagyon népszerű és sokan értékelik. Pénzt csinálni külön tudomány és nem megy mindenkinek magától. Pláne nem jár együtt minden sikerrel automatikusan. Azt is meg kell külön tanulni, hogy abból, amihez értesz, hogyan tudsz pénzt csinálni. Sőt nem árt ezt azzal együtt felépíteni, amit egyébként csinálsz, hogy könnyebb legyen sikerre vinni.


De ha valami igazán érdekel és foglalkoztat téged, akkor érdemes vele foglalkozni és kihozni belőle, amit lehet.

2021. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!