Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A befordult, zárkózott (introv...

A befordult, zárkózott (introvertált) embereknek magasabb az IQ-szintje, mint a társaságot kedvelő (extrovertált) embereknek (általánosan)?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy téves állítás?

2020. aug. 17. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nincs ilyen összefüggés.
2020. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor az összes kutatás hamis valójában?
2020. aug. 17. 23:09
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként honnan olvastad/tudtad meg, hogy ez így van?
2020. aug. 17. 23:10
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Volt pár felmérés, ami minimálisan kihozta ezt. Minimálisan. Szóval, szerintem erről nem érdemes beszélni.

És nem is látom azt, hogy az introvertáltak okosabbak lennének. Rengeteg introvertált frusztrált és lenéző az extrovertáltakkal, ezért szeretik magukat okosabbnak érezni. Ettől még nem lesznek azok.

2020. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Ebből a témából nem tudnak pontos tanulmányokat csinálni, hiszen 7 milliárd embert kéne vizsgálni :D. Szerintem logikus, hogy az introvertáltak intelligensebbek, viszont az extrovertáltak jobban kezelnek gyakorlati problémákat. Ismerek olyan embert, aki egymagában meg tudna építeni egy házat, de egy érettségit nem tudna megírni. Ez a nem mindegy. Nem annyira fontos az IQ, szükség van az emberi sokszínűségre, hogy pótoljuk a másik hiányosságait a tudásunkkal.
2020. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyértelmű, hogy a szélsőséges intelligenciával rendelkezők különcök és nem jönnek ki a legtöbb emberrel és nem keresik a társaságukat.
2020. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez valóban így van bizonyos esetekben, de nem szabad általánosítani.
2020. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

#6: A szélsőségesség nem az átlag. Viszont az általad írt jelenség az, amibe sok introvertált előszeretettel beleképzeli magát.


Amúgy egy sztori: Van egy facebook csoport introvertáltaknak. Tuti, hogy majd berakják oda a kérdést. Hát, sokan ott egyáltalán nem intelligensek. Vannak olyan emberek, akik fel sem fogják mások mondatait és olyanok is, akiknél eleve problémák vannak. Volt, aki arról panaszkodott, hogy biztos a guru igazat mondott, de neki nem megy valami kamu meditációs technika és biztooos, hogy a guru nem vágná át.

2020. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

#8

A szélsőséges szó az alsó szintet is jelentheti, szerintem azokra is igaz amit írtam. :)

2020. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, de nem biztos.
2020. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!