Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberek állatok...

Szerintetek az emberek állatokhoz való viszonya árulkodik arról, hogy az illető milyen személy?

Figyelt kérdés

Sokszor megfigyeltem, hogy azok, akik rendesek az állatokkal, általában nagyon jólelkű emberek. Illetőleg nem vagyok állatfanatikus, háziállatom sincs, de amikor valaki tényleg undormány módon beszél egy állatról, az kicsit el tudja torzítani az adott emberről a képet a fejemben.


Ti tapasztaltatok már ilyesmit? Ha igen, kíváncsi lennék.



#állat #személyiség #emberi viselkedés #állatokhoz való viszony
2020. aug. 18. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Így avn ahogy látod.

Aki az allatokat4 szereti rossz ember nem lehet.

2020. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Pedig sok embergyülölö van ugy hogy a kutyàja többet ér.

Es sok allatbarat van ugy hogy az emberek kinja nem erdekli csak allatmenhelyeket tamogat stb.

2020. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az állatok szeretete nem feltétlenül tesz vkit jó emberré, viszont akik nem szeretik az állatokat, azokról kiderül elobb-utóbb, hogy nem éppen a legjobb emberek.
2020. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh, ma többször voltam az állatok kategória alatt itt a gyakorin. Mit ne mondjak! Szóval lelkes állatvédők, állatbarátok úgy esnek neki egymásnak és a kérdezőknek hogy megfordul a fejembe egyáltalán jó helyen járok-e. Teljes tolerancia hiánya minősíthetetlen hangnem.



A való életben viszont azt tapasztaltam hogy az 'állatos' emberkék igenis emberszeretőek is.


Ha valaki olyan megjegyzést tesz egy állatra hogy : jaj de felrúgnám , az embertársaival is képes ilyesmire.

2020. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akik itt az állat kategóriába írnak és "állatbaratnak" nevezik magukat, még a legdurvabb szektára is rálicitálhatnak annyira beszűkült a gondolkodásuk.


Ezért van az, hogy az állatok szeretete nem feltétlenül tesz vkit jó emberré.

2020. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, árulkodik. Pl tök jó az, ha valaki tiszteli a körülötte lévő élővilágot, tehát igen, számít.
2020. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Én tényleg hatalmas állatbarát vagyok és személy szerint taszítónak érzem amikor valaki nem szereti az állatokat vagy esetleg rosszul bánik velük, ennek ellenére nem hiszem, hogy ez feltétlen összefüggésben lenne az ember jóságával. Ha valaki szélsőségesen gonosz az állatokkal, akkor azért ott jellemzően vannak problémák persze.
2020. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én állatbarátnak tartom magamat,de igazuk van a fentieknek,olyan mértékű fröcsögés és uszítás megy az állat kategóriába hogy az nem emberi. Hozzáteszem van amikor jogosan:pl valaki bettát akar rakni 5 literbe stb.


Én persze megértem ha valaki nincs annyira oda az állatokért mint én,ez természetes,de azt ki nem állhatom mikor valaki kínozza/veszélyezteti az állatokat. Én nem tartom magam full introvertált embernek,sőt ahogy növök fel egyre jobbak a szociális képességeim, de ettől még MAJDNEM egyforma szinten kezelem az állatokat és az embereket.


Egyébként általánosan elmondható hogy aki tényleg gondoskodik az állatairól az azon meglátszik az nagyon sokat elmond az illetőről(persze vannak kivételek!).


De persze az "állatkedvelők " körében is van a rosszabb kategória,amikor valaki vesz magának egy szapis kutyust,nem neveli meg,nem ivartalaníttatja de ő elhiszi magáról hogy milyen jó ember,na ott gondok vannak.(ez csak egy példa volt,no offense a kutyásoknak)



+Egy személyes példa. Én nem találkoztam eddig olyan emberrel aki imádta a galambokat és egy "rossz" ember lett volna. Biztos van aki ezt más állattartókkal érzi ezt de nekem a galambászokkal csakis pozitív tapasztalataim vannak:)

2020. aug. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Mint ahogy az elet altalaban, ez sem ilyen sima egyertelmu dolog. Attol meg hogy valaki latszolag szereti az allatokat az nem garancia hogy normalis lelkivilagu ember. Peldaul mikor ilyen macska meretu gnom kutyakat tartanak az emberek szeretetpotleknak. Nem fegyelmezik, nem tanitjak, csak porazon huzzak maguk utan, a kutya meg egesz nap csahol orjong, nem felelosegteljes allatartok. Mar egy ilyen kutya is gyanus, de amikor 2-3 ilyen kutya van ott mar biztos hogy valamilyen sullyos lelkinyomor van a hatterben, amit a kutyakkal probal kompenzalni az illeto.

De az se normalis viselkedes, mikor egy allatkinzasrol szolo hir utan, ezek az allatvedok mennek lincselni meg hozongeni. Latszolag az allatszeretet miatt csinaljak, de valojaban csak a lelkinyomorukat akarjak valamilyen tarsadalmilag elfogadott modon leverni valakin.

2020. aug. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, mire gondoltok, nem is könyvelem ezt el tényként, mert nem az. Csak kíváncsi voltam, nektek volt-e hasonló tapasztalatotok :) Természetes, hogy minden kategóriában, ahova besorolható az ember, akadnak kivételek/szélsőséges példák
2020. aug. 19. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!