Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor az újonnan megismert...

Mikor az újonnan megismert haverommal sétálunk, sokszor előttem megy, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

30 éves férfi vagyok. Megismerkedtem kb. 1 hónapja egy szintén korombeli férfival, edzőteremből. Ami érdekes, és nem igazán tudom hova tenni, hogy amikor beszélgetünk és sétálunk közben nem néz a szemembe szinte, és sok esetben mikor közértből jövünk éppen és tele van mindennel a kezem ahogy beszélek hozzá ő szó nélkül elém megy és lehagy engem... Elég furának tartom ezt, ilyen még soha nem volt velem senki.

Az illető amúgy roma, nem tudom ez mennyit számít.

Szerintetek mi lehet ez az egész szituáció? Lassan ott tartok, hogy inkább nem keresem többet a társaságát.

Köszi a válaszokat!


30/F



2020. aug. 20. 03:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Van, akinek egyszerűen gyorsabbak a léptei, nekem is mindig figyelnem kell, hogy ne maradjon le, akivel sétálok.
2020. aug. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az illető amúgy roma, nem tudom ez mennyit számít."


Nagyon is sokat. Felénk mindig úgy mászkálnak (főleg az idősebbek), hogy elöl megy a férfi, mögötte meg az asszony meg a kölykök. Szóval a domináns vezet, talán szereti magát annak érezni, nem biztos, hogy igazam van, de lehetséges magyarázat.

2020. aug. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Kerdezd meg tőle, hogy miért csinálja ezt. Lehet ha nem szándékos, észre sem veszi.
2020. aug. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A roma kulturában az alacsonyabb rangú (ide értve a feleséget is) soha nem fordíthat hátat a magasabb rangúnak.

Amit írsz, nem más, mint "haverod" akarva-akaratlanul tudatja veled, hogy kettőtök közül ő a főnök.

Ha neked ez megfelel, fogadd el így, ha nem, keress olyan havert, aki egyenrangúnak tekint. Ilyet találsz a romák közt is.

2020. aug. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Fél, hogy a környezete félreérti?
2020. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem magyar haverom is volt aki ezt csinálta velem . Szóval ez nem rasszfüggő dolog .


27/f

2020. aug. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 jó, de ezek szerint a romáknál jelentése is van...
2020. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 Én erről még az életben nem hallottam, pedig roma vagyok
2020. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elölmegy az ember, hátul felpakolva az asszony. :D

Akaratlanul is így szoktam menni én is.

2020. aug. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látok itt nemromákat, akik kivéve a kocsi csomagtartójából a két nagy szatyornyi vásárlást, az asszony cipeli, a férje majd' megszakadva pörgeti újja körül a kocsi kulcsát.

Őket megszólom, a romákat nem.

2020. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!