Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Írjatok romákkal kapcsolatos...

Írjatok romákkal kapcsolatos jó tapasztalatokat ?

Figyelt kérdés

Sziasztok mindig csak a mocskolodás megy a cigányokkal kapcsolatban (természetesen részben jogosan )

De azért szívesen olvasnék olyan szituációkat is hogy kellemesen csalódtak a roma emberekben


2020. aug. 20. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem hallottam még ilyet.
2020. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Az utcánkban többször volt már hogy csoportosan mentek, mérték fel a terepet. És végülis nem tűnt el semmi tőlünk már vagy 5 éve (akkor volt az utolsó lopás nálam) ez számomra pozitív csalódás
2020. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk a szomszédaink romák.Nagyon kedvesek és segítőkészek.5éve kezdtünk építkezni melletuk es hetekig tőlük húztuk át a villanyt:)ők ajánlották fel es semmit cserébe nem fogadtak el:)szerintem ez pozitív.Egyébként ők uriciganyok:)Nem hangosak,nincs velük semmi probaléma.Persze ez ritka😅
2020. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
találkoztam normálisakkal is, és a legaljasabbakkal is.. többsége aljas, azért utálják őket sokan.. de fordított esetben ők jobban utálnak minket
2020. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Mentem este az utcán, jött két roma, akik csak kiraboltak, de nem késeltek meg. Pozitív csalódás!
2020. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Volt a gimiben egy roma barátnőm, nagyon okos, kedves lány. Voltam náluk vendégségben is, a szülei egyszerű (kertész, takarítónő), de nagyon rendes, keményen dolgozó emberek. Ezerszer kötetlenebbül beszélgettem velük, mint egy másik barátnőm hiper szuper diplomás családjával, akik mélyen lenéztek, amiért nem akartam egyetemre menni (pedig a mi családunkban is van több diplomás, orvos, mérnök is).
2020. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

1 x mentem haza este. Odajött hozzám egy szőke hajú srác. Ott volt vele a roma barátja is. A szőke magyar srác elkezdte fogdosni a vállam meg mocskos dolgokat mondott de nem akart elengedni. A roma srác állította le a szőke barátját.

Látta rajtam a roma fiú gondolom, hogy nem tetszik a dolog és így segített nekem.

2020. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Kisvárosban élek. 15 éve nem volt divat a festett haj, piercingek..legalábbis nem volt népszerű.

A középiskolában a fekete hajam és ajak piercingjeim miatt gyűlöltek. Egyszer mentem haza az utcán és egy ismeretlen roma pasi megszólított hogy de jók a piercingjeim! Neki is vannak (volt a szemöldökében). Beszéltünk pár szót, rendes faszinak tűnt.

Jól esett hogy nem csak beszólást kapok, meg jó volt más "egyedi" embert látni.


Ezen kívül amúgy nem nagyon van jó tapasztalatom. A mai romák nagyon el vannak szállva maguktól, lenézik, gyűlölik a magyarokat.

2020. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer általános iskolában hatodik órára nem jött be a tanár, ez az utolsó óránk lett volna aznap. Ilyenkor az az előírás, hogy ha a tanár késik 10 percet a tanáriba kell beszólni a helyettesítő tanárért. Eszünk ágában se volt szólni, mindenki szépen csendben osonva hazament.

Egyet kivéve, a cigány osztálytársunkat. Ő azt mondta, ez így nem becsületes, és inkább egyedül a teremben ülve kivárta a 45 percet. Nem szólt a tanároknak, mert nekünk sem akart rosszat, de ellógni sem akart velünk, így egyedül, csendben kivárta az óra végét.

2020. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Volt cigány barátnőm,tanult,dolgozott,beszéde is intelligens volt.Nem igazán látszott rajta,hogy roma,de bizonygatta,hogy az.Mikor először megláttam felmenőit,hát még kihipózni se lehetett volna őket,de nagyon kedves emberek voltak,mindig szívesen láttak.
2020. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!