Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül más olyan...

Van rajtam kívül más olyan fiatal, akinek nem tetszik a magyar káromkodós (rap) zene?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy a mai fiatalok szeretik a magyar káromkodós rap zenéket. Hát én belehallgattam 1-2be de egyszerűen undorítóak. Hogyan lehet ezeket egyáltalán zenének hívni?

24/f

És nálam 6-10 évvel idősebb kollégáim között is akad 1-2 akinek ez a "zenei" stílus bejön, de nekem egyáltalán nem.

Ilyen alpári, undorító "zenéket" hogyan lehet hallgatni? És tényleg ez tetszik a mai fiataloknak?

Ti mit gondoltok erről?



2020. aug. 21. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Jól megfogtad a lényeget. Az nem zene, és innentől nem is kell ezt tovább ragozni.
2020. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen van mint én. Én egyébként ritkán tetszik meg egy rap zene de ez nálam nem csak a káromkodás teheti tönkre a rap zenét.17/F
2020. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt.

Sőt, az amerikai "madafaka" zenétől is hülyét kapok.

A fiataloknak ez tetszik(szerencsére nem mindnek), ez afféle lázadás, kamaszkor. Amikor nincs megengedve nekik a káromkodás otthon, sem az iskolában és dacból hallgatják ezt, hogy másnak bezzeg lehet még a zenében, meg nyilvánosan is, nekik akkor miért nem. Ettől felnőttebbnek érzik magukat és így legalább rájuk figyel mindenki. Az már más kérdés, hogy azért figyelnek rájuk, mert szánalmasak. 90%-uk kinövi.

2020. aug. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Ja, a felnőtteknrk, akinek ez teszik, azoknak önértékelési és mentális problémái vannak. Nekem egy-két dallamos, jó refrénes ilyen dal tetszik, de nem verem nagydobra. Aki ezzel vagánykodik felnőttként is, az még nem tudja kifejezni önmagát, elfojt valamit, vagy nagyon rossz gyerekkora, felnőttkora volt/van.
2020. aug. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
Nekem pl semmi bajom ezzel. Meghallgatom. Igaz nem zene, de valaki legalább vállal szókimondást sokakkal ellentétben. Pl én ezen előadók közül Sub Bass Monstert szeretem. Kár, hogy már nem zenélget.
2020. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Na olyanokról beszélek, mint az utolsó. Az anyázás, a b+, kurwa szar élet, hülye vagy mint a faxom stb, stb mióta szókimondás? Szókimondás pl. Deniz pár dala.
2020. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A szókimondás nem egyenlő a szidással!!!
2020. aug. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Engem peldaul nem a zene basz fel, hanem az, hogy nagyon sokan ezt rapnek nevezik, es legfokeppen pedig az idegesit fel hogy azt hiszik hogy a mai fiatalsag ezeket hallgatja. NEM ! EGYALTALAN NEM ! Ilyeneket csak azok hallgatnak akiknek a zenei igenye nagyon gyenge, az en tarsasagomban is hallgatnak ilyen fele zeneket(?) es en olyankor mindig lemaradok nehogy azt higgyek hogy en is ilyet hallgatok. Szamomra erthetetlen es szanalmas hogy ilyenre van igeny, de en amerikai rap/hop-hop zeneket hallgatok, es ott szarra oltjak azokat akik szarok es valahogy megis hiresek lettek, de a legtobb olyan be se fut, Magyarorszagon pedig erre van igeny, szoval ameddig a sok atlagosan 15-20 eves 40 kilos sepru haju tagok zenei igenyei nem valtoznak addig sajnos nem is fognak jo zeneket csinalni, mertha a szarbol megtudnak elni ezeket a "zeneszek", akkor minek csinaljanak jot ? Foleg ha nem is tudnanak jot valoszinuleg...

16

2020. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Alapvetően a káromkodástól, "csúnya" szavaktól, nem lesz feltétlen rossz egy zene, sőt a hip hop műfajnak ez mindig is része volt. Ha valaki primitívnek tart egy zenét csak azért mert ezek a szavak is szerepelnek benne, az az adott illetőt is minősíti. Persze ezzel nem mondom hogy mindenkinek szeretnie kell a hip hopot, de ugyanúgy van benne rengeteg érték mint egy rock, elektronikus vagy popzenében. Viszont természetesen értelek és értem a válaszolókat is, mert vannak olyan előadók, akiknek a zenéi mentesek mindenfajta értéktől és valóban túltolják a káromkodást. Az ilyen kamu gengszterkedés nekem sem jön be, Amerikában is persze van ilyen de a magyar előadóknak ez a része még kevésbé hiteles. Csak annyira kérnék mindenkit, hogy ne vegyük az összes hip hop/rap előadót egy kalap alá. Nem a rap, illetve a magyar rap tartalmaz kevés művészi értéket, hanem annak bizonyos részhalmazai, esetleg alműfajai.
2020. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Van rajtad kívül még ilyen, például én. Nem szeretem a rapet, dubstepet, és társait, sőt úgy általánosságban a mai zenéket.

24F

2020. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!