Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ignoráljátok az energia...

Hogyan ignoráljátok az energiavámpírokat?

Figyelt kérdés

Van egy lánybarátnőm, és neki az utóbbi időben olyan vagy mint egy tárgy, akit csak arra használ, hogy panaszkodhasson. Ma vettem észre, amikor már teljesen totálisan kimerültem, és úgy érzem lezsibbadt az agyam.

Beszél, beszél meg sorolja a magáét, de ha reagálok, meg sem hallja, mintha ott sem lennék, és csak mondja tovább, amit elkezdett. Állandóan, nem tudja mikor kell abbahagyni.

Ez annyira lemerített, hogy le kell feküdnöm aludni.

Elmondtam neki, hogy hagyja abba, különben elveszít engem, meg az embereket körülötte, de mindig csak igérget.


Szóval, a kérdésem, hogy ti mit csináltok az olyan emberekkel, akik falnak néznek, és csak panaszkodnak, sorolják a magukét, és még annyiba sem néznek, hogy meghallgassák a válaszotokat?

Vagy miután lemerültetek, hogyan töltődtök fel?

Az én hibám, hogy hagytam magam, és nem állítottam meg.


2020. aug. 21. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Megmondom neki hogy nem vagyok rá kíváncsi. Majd újra beszélhetünk ha összeszedte magát.
2020. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Ignorálni csak egyféle képpen lehet, úgy hogy nem veszel róla tudomást. Tedd azt, majdcsak észreveszi magát.
2020. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vámpírok ellen: hagymafüzér és fény :)


Komolyra fordítva a szót: én is ismerek ilyen embert (ráadásul családtag). Az én módszereim:

- Ignorálom. Egyszerűen nem figyelek arra, amit mond. Ez a legnehezebb, valamikor megy valamikor nem.

- Szólok neki, hogy hagyja abba, akár csúnyán is.

- Ha ez sem működik otthagyom: átmegyek másik szobába, stb.


Amúgy én utálom ezt az energiavámpír kifejezést. Arra jó, hogy fölcímkézzünk dolgokat, aztán meg sajnáltathassuk magunkat, hogy 'energiavámpírok áldozatai vagyunk'.

Csakis te magad döntöd el, hogy milyen emberek társaságában vagy. Ha nem szeretsz együtt lenni a barátnőddel, hagyd ott. Vagy, ha ez nem megoldható (lásd az én példámat: egy családtagot nem zárhatok ki teljesen az életemből), akkor is csakis rajtad múlik, hogy hagyod-e kimeríteni magadat.

2020. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van! És köszi a válaszokat
2020. aug. 21. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagy szám van, kiosztok én mindenkit ha kell, ezért már nincs ilyen hülye a környezetemben, leépültek, csak az egészséges agyú emberekkel tartom a kapcsolatot.

A sikerem titka: először megkérdezem "Tudok e neki segíteni valamiben. Nem? Csak panaszkodni akarsz? Bocs de azt leszarom, hozzám nem érdemes ilyennel fordulni. Köszi."

2020. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok a mazochista és változtatni kell ezen, hogy ne használjanak, önbizalmat nyerni. Mert ezek az emberek kiérzik és bumm, visszaélnek vele azonnal. Ha hagyom!
2020. aug. 21. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lakótársam dettó ugyanez. Az utóbbi időben azt csináltam, hogy próbáltam minél kevesebb beszélgetést kezdeményezni vele, mert tudtam, hogy máskülönben beszippant a maga elfuserált kis világába, ahonnan ember legyen a talpán, aki kimászik ép ésszel.

Próbáld kerülni, lazíts a kapcsolatotokon! Meglásd, te is sokkal jobban fogod magad érezni.

Pihenésképpen pedig annyi, hogy mostmár ne rágódj rajta.

2020. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!