Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valami félelmetes?

Mitől lesz valami félelmetes?

Figyelt kérdés

Rendszeresen nézünk horrorfilmeket a barátommal és amíg ő gyakorlatilag semmitől sem riad meg én gyomorgörccsel és eltakart szemmel szenvedem végig a filmeket.

Hogy a francba nem félnek egyesek a horrortól amikor annak pont az a lényege hogy félj tőle.

Normális ez egyáltalán?


Mért tartom azt félelmetesnek amit ő nem? Van ennek valami evolúcióra vagy az egyén fejlődésére visszavezethető oka?



2020. aug. 22. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Én bújni szoktam, és én is eltakarom a szemem:DD
2020. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyedi. Én soha nem bírtam egyet sem nézni, tudatosan kerülöm őket, mert padlóra vinnének.
2020. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak megjátsza magát neked.
2020. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, én a horrorfilmeken olyan jókat szoktam nevetni :'D 1x volt hogy megijedtem.. kicsit
2020. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez is személyiség függő. Én is szoktam horrorfilmeket nézni, szeretem is őket (már amelyik tényleg jó, mert abból van sajnos a kevesebb).

Nekem az a tudat segít "nem félni", hogy tudom, hogy amit a filmeben látok, az csak film, nem a valóság. Attól függetlenül még tudom élvezni a látottakat.

2020. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mástól fél. Én pl. a horrorfilmektől nem félek, de egy darázstól viszont képes vagyok kirohanni a világból is.
2020. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá van szokva, akárcsak én.


Úgy értem, hogy én sci-fin, fantasyn és horroron nőttem fel (+ sima akciófilm). A nyálas tini romantikus filmeket zsigerből gyűlölöm, így úgy képzelj el engem, hogy nekem a horror film a normál film kategória. Nem úgy nézem, hogy horror, hanem úgy hogy űrlényes. (Mert az ilyen John Carter féle űrlényesekból ilyen 13-14 évesen kifogytam, így jöttek az Alien féle filmek)


Vizuálisan meg bármit meg lehet szokni, ha eleget nézed.


Pl a Sputnik űrlénye, ha nem ereszti ki a fogait, szerintem kifejezetten aranyos. Viy után a több szem nekem már nem zavar be.

[link]

(Amúgy ha nem szoktatták volna rá az emberevésre, baj se lett volna vele, mert még a gazdatestét se károsítja, és ha nem félsz, meg se támad...)



Ráadásul az embereknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy a való életben is van aki fél valamitól, ami más szerint meg cuki. (Pl kígyók) Vagy van aki a vér látványától rosszul van, más meg vígan vágja a nyulat.



A fő kérdésre válaszolva:

Attól lesz valami félelmetes, hogy szokatlan, és nincs benne a belénknevelt "szép" kategóriában.


Pl az Avatarnál nagyon vigyáztak arra, hogy a na'vik elég emberiek legyenek ahhoz, hogy együtt tudjunk velük érezni (mert a cél az volt), de elég idegenek ahhoz, hogy űrlények legyenek. A tesfelépítésük a méretet meg pár kicséset leszámítva emberi. A szemük nagy, s felépítését nézve emberi. (fehér szemfehérje, írisz, pupilla). A színük meg a legkedveltett szín. S nincs rajtuk semmi fenyegető, pl karom.



+ idejönnek még az olyan dolgok is, hogy tudod, hogy valami nem olyan kellene legyen, mint afilmben, de mégse ismersz minden körülményt.

"Az emberiség legősibb és legerősebb érzése a félelem, a legősibb és legerősebb félelem pedig az ismeretlentől való rettegés." - Howard Phillips Lovecraft



Esetemben meg van egy olyan dolog is, hogy tudom, hogy pl egy démon nem is kell embernek kinézzen. Pl az emberi mutációk, fertőzések, kicsit méllyebben érintenek, mint egy randon szörny. Mert utóbbi a fajához viszonyítva normálisan néz ki. Pl egy démonnál nekem nem para faktor ha nincs rendes orra. Pl:

[link]

De egy embernél már igen:

[link]


Vagy pl a Halott madarak jumpsace-je jobban rámhozta a frászt, mint az Extraterrestrial-é.


A horror filmek max történetileg ráznak meg. Pl Agyar (Tusk, 2014)

2020. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A félelem evolúciós oka az, hogy életben tart. Pl ha szembekerülsz egy nagy karmú, bazi nagy fogú, 2 m magas állattal, ami még vicsorog is rád, jobban teszed, ha nem kezded el simogatni, mint egy kiscicát... Pláne ha még nem is tudod mi az. Az is lehet, hogy még mérgetis köp.


Pl a kígyók, pókok nagy része is mérgező, így sokan a siklótól is félnek, hogy legyen biztos.


Vagy pl a férgeket azért asszociáljuk valami undorítóval, mert általában rothadó tetemek közelében vannak. Így ha magával az állattal nem is lenne baj, de mégse szeressük, mert csak úgy magában nem nagyon találkozol vele. Ha látod, akkor van valami a közelben, ami döglött, így pl nem tanácsos a környéken inni a vízből.

2020. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En barmilyen zombis, gyilkosos, mutansos horrort megnezek, de amiben szellemek vannak semmi keppen se. kb 20 evvel ezelott neztem a csaladdal egyutt szellemes horrort, es meg a mai napig ha eszembe jut, ugy erzem vki figyel a lakasban.Es mivel sokat vagyok egyedul, ez nagyon gaz!
2020. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Te döntöd el, hogy mi visz hátra, és mi visz előre. A félelem csak a fejedben van, senki nem tud félelmet éreztetni veled. A félelem, mint a legtöbb érzés az agyunk szüleménye. Te döntöd el legbelül. Ha bemeséled magadnak, hogy léteznek számodra ijesztő dolgok, kísértetek, élő halottak, stb. akkor félsz ezektől. Viszont ha fejben eldöntöd, hogy már pedig nincsenek pl.: életre kelt hasbeszélő babák, akkor kevesebb eséllyel fogsz megijedni tőlük a filmekben. Úgy kezeled, mint egy rajzfilm karaktert élethű grafikával. Azt ajánlom: nézz szembe a félelmeiddel és idővel kevésbe lesz ijesztő! De az a baj az emberrel... hogy szeret félni. Ezért néz horrort, ijesztgeti a másikat, és hitet el, mesél be magának olyat, aminek semmi valóságalapja nincs.
2020. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!