Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki deviáns akkor az...

Ha valaki deviáns akkor az rossz ember is?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a deviancia mit jelent.


A deviancia olyan magatartás, mely megszegi a közösség vagy társadalom nagy része által elfogadott normákat.


A deviancia mindenképp negatív? Van hogy valaki jó deviáns?



2020. aug. 22. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen mértékben és milyen minőségben.

Deviánsnak nevezik az "öntörvényű" embert is,

aki valójában nem vét az erkölcsi szabályok ellen,

viszont kisebb kötöttségeket, szabályokat nehezen visel,

feszeget. Az ilyen ember nem haszontalan a közösség

számára, sőt, akár elismeréssel elviselik a különcködéseit.

Tehát vannak olyanok is.

2020. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szintű ez a deviancia. De alapjáraton nem hiszem, hogy rossz ember lenne aki deviáns. Én is egy kicsit annak tartom magam.
2020. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


Mert nem törvénybetartó. Már pedig a törvényt be kell tartani.

2020. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

#2

Köszi. Csak azért kérdeztem mert én teljesen másabb vagyok mint az átlag és eddig amikor a devianciával találkoztam mindig negatívként volt beállítva és mivel valamilyen szinten deviánsnak éreztem/érzem magamat így nem tudtam eldönteni hogy ez jó vagy sem. Ja és 3. nem szegem meg a törvényt.

2020. aug. 22. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Leginkább negatív jelzőként szokták használni.
2020. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 - a torveny utmutatas. Vannak jo utak es rossz utak, amik maskor es mashol elteroek. Az ember ugyanaz marad, a jo vagy a rossz objektiv megitelese nem mulhat semmilyen epp aktualis emberi torvenyen. Jot teszel, ha olyantol lopsz etelt, akinek fel sem tunik, hogy olyannak add, akinek megkonnyited vele az eletet? A torveny sarkalatos: ez rossz es bun. Ennek a bunnek a hozadeka viszont duplan jo: az irigyseg es az onzes ellen van, es jol is lakik belole valaki. Akkor ez most jo, vagy rossz?

A deviancia hasonlo: mas korban es mas helyen ugyanaz az ember ugyanazt megteve vagy ugyanugy viselkedve eltero mertekben, vagy egyaltalan nincs deviansnak belyegezve. Pedig az ember ugyanaz akkor es most is.

Ezek emberi normak, erkolcsok, ertekrendek, ebben hasonloak a torvenyekhez: nem kovetni oket sarkalatosan meg nem feltetlenul utal rossz emberre.

2020. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mert kreativitásra is vall, azaz egyes szorult helyzeteket meg tud vele oldani az illető, ami előny. Persze a kereteken belül.
2020. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!