Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kocsival bulizni járók, ti...

Kocsival bulizni járók, ti úgy vezettek haza, hogy ittatok is?

Figyelt kérdés

Gyakran feltűnik, hogy mennyi autó van az utakon szombat/vasárnap hajnalban, és felmerült bennem a kérdés - hányan ültetek volán mögé úgy, hogy előtte ittatok?

Persze tudom, hogy nem mindenki iszik, aki elmegy otthonról, de attól még érdekel...


2020. aug. 23. 05:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Van egy szabály a balesetek megelőzése végett. Ha 5 sebességes az autód (traktorral ne menj bulizni :D), akkor ha 1 sört ittál, akkor csak négyesig válthatsz fel, 2 után hármasig, 3 után kettesig, 4 sör után meg csak egyesben mehetsz. Ennél több pia esetén ne ülj autóba.


Természetesen, ha balesetet okozol akkor mindegy mennyit ittál, akár csak egy kortyot, akkor is hibás vagy. A fenti dolog arra vonatkozik, ha nem okoztál balesetet.


40F Ausztria

2020. aug. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Magyar haverjaim:

Alkohol esetén mindig van egy fö aki egesz ejszaka nem ivott es ö vezet, vagy taxi/busz

Drog esetén(masik haveri kör), szinte senkinek nincs kocsija, de amugy pl füvesen siman beülnek a volànhoz


Külföldi haverjaim (oroszok), drog+alkohol, vezetés közben megàll, kidobja a taccsot, aztan vezet tovabb.:D

2020. aug. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A sofőr nem iszik, csak a többiek.

És mindig más a sofőr

2020. aug. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
1. Ez nem jó ötlet,magas fordulaton könnyebben megcsúszhat a kocsi...
2020. aug. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a sofőr soha nem iszik, cserébe a csapat többi tagja állja az egész éjszakáját.
2020. aug. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondom én.1 jozan ès az a soför itthon :)(de attol még ö is balesetet okozhat amekkora rutinjuk van..)

2

2020. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg én voltam a sofőr sosem ittam.
2020. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Na ezeket kéne ellenőrizni éjszaka és azonnal bevonni a jogsit. Mert élet veszélyesek, előbb utóbb megölnek valakit. De sokan tényleg úgy csinálják hogy van egy józan sofőr, de biztos hogy nem mindenki. Azokat nyakon kell csípni. 5-ös amúgy ha semmit nem ihat, akkor mit álltok neki ti?
2020. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én társaságomban is mindig evidens volt, hogy aki a sofőr, az aznap nem iszik. Illetve volt amikor előfordult, hogy a sofőr számolgatott, hogy pl. egy sörnyi alkoholt magában 3-4 óra alatt bont le a szervezete, és ivott egyet ennyivel a becsült vége előtt.


De mondjuk Németországban meg szabad valamennyit.

2020. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a bevett, hogy a sofőr max egy-két sört iszik, attól függ, hogy mennyi ideig nem kell kocsiba ülni, 3-4 óra legalább megvan e (két sör esetén logikusan több). Utána alkoholmentes.
2020. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!