Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent számotokra az,...

Mit jelent számotokra az, hogy becsület?

Figyelt kérdés

Nem csak a másik irányába vagyok kíváncsi, hanem mit jelent számodra önmagad irányába a becsület?


Pl. olyan helyzetekre vagyok kíváncsi amikor bármilyen módon megbántottak és nem vagy benne hibás.


pl. egy teljesen egyszerű helyzet iskolai bántások, vagy ismeretlen emberek bántásai pl. Gyk


Kíváncsi vagyok, hogy amikor ténylegesen minősíthetetlen mondatokkal próbálják az önértékelésed rombolni, akkor tudod-e azt mondani magadnak, hogy ő gondol rólam valamit amihez nekem semmi közöm.


Tudod-e értékelni magad és lerázni ezeket a sértéseket egy idő után, és becsületesen bevallani magadnak, hogy az ő gondolataikért nem te vagy a felelős, és az ő gondolataik nem a te gondolataid, fel tudod-e építeni saját irányodba a becsület védőpajzsát magad köré, mert tartozol magadnak vele, hiszen akire igazán számíthatsz az önmagad!



2020. aug. 23. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges emberek megtanulnak magukról lerázni minden sértést és sérelmet, ha nem így lenne, abba igegileg beleroppannánk. Nem lehet 20 meg 50 év sérelmét magunkkal cipelni. Akinek ez nem megy, azok megbolondulnak, mindenféle mentális betegségeik jönnek elő.
2020. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Amit leírtál, annak semmi köze a becsülethez.
2020. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Igaza van a #2 válaszolónak

Inkább írt be a Google-keresőbe a "becsület" szót, vagy nézd meg ezt a címszót lexikonban. Ott megbízható választ kapsz.

2020. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről egy emberről ha leakarják rántani a becsületet írigység egyéb érdekek miatt-hazugságokkal, rágalmazásokkal, becstelenségekkel, lejáratásokkal azt le lehet-de belülről soha el nem vehető-ha ott van benne.

És előbb utóbb ha figyelmes az ember mindig kiderül van-e mélyen becsülete, vagy nincs.

2020. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4+ Egyébként hogy a kérdésedre még jobban válaszoljak-képletesen:


Nem véletlenül mondom mindig:


Az vagyok akinek látni akarsz, de hogy valójában ki vagyok, az az tudja aki ismer engem-valóban.

2020. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*aki ismer engem-valóban és nem az aki csak a felszint kapirgálja, vagy még annyit se sikerült neki évtizedek alatt se.
2020. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5, Igazad van!
2020. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2-es az önmaga felé való becsületet úgy értettem, hogy tovább tud-e lépni, nagy bántás után, saját maga miatt, mert ha nem akkor muszáj megtalálnia önmaga irányába az önmaga megbecsülését, mert úgy önmagával igazságtalan olyanért amiről nem is tehetett. Itt nem a másik megbocsájtásáról van szó, hanem hogy önmaga irányába tovább tud-e lépni. Csak eszembe jutott egy tegnapi hírek kapcsán ez és elgondolkodtatott, egy amerikai sorozat gyilkos rendőr áldozatainak kapcsán. Borzalmas lehetett nekik. Az áldozatok között volt aki túl élte, és látni lehetett, hogy amikor vallomást tettek mennyire szenvednek, hogy beszélniük kell arról mit tett velük.


Ahogy az 1-es is írta, igenis kell önmagunk irányába is becsület.



De pl. ha megnézitek gyakran bántják itt is az embereket, hogy incel, vagy kövér, vagy satnya, pszihológia ha túl sokszor és sokáig mondják ezt van aki elhiszi magáról, de tudja e vállalni magáért a felelősséget és azt mondani, hogy ő egyik sem azok közül amiket rá akarnak bélyegezni. Most csak mondtam egy példát. Az 1-esnek teljesen igaza van, de nem minden ember jut el idáig ilyen gyorsan.


Megnéztem a google-ba a kérésetekre:


A becsület fogalmát így fogalmazza a lexikon hosszabban fogalmaz, de az első mondat szépen összefoglalja:


Becsület:

(honor, existimatio) jelenti elismerését az ember erkölcsi értékének, szellemi tulajdonságainak, társadalmi állásának és mindama sajátságainak, melyek benne becsülésre méltók.


A becsület szerintem összetett dolog, és nem csak a másik irányába kell hogy legyen, hanem az embernek önmaga irányába is meg kell hogy legyen, mert máskülönben nem tudna előre lépni.

2020. aug. 23. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A becsület szónak nincs köze ahhoz, amit kérdeztél, a megbecsülés egészen más jelentésű, akkor is, ha azonos a tövük. A becsület szót használva a kérdésednek nincs értelme.
2020. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem értettétek a kérdésem lényegét. Engem az érdekelt hogy nektek személy szerint mit jelent a becsület az életben és a virtuális térben főleg vagy a gyk-n. Csak leegyszerűsítettem a kérdésem.


Kérdeztem a becsület szót, hogy mit jelent nektek. Arra nem kaptam választ csak kioktatast hogy ez nem azt jelenti, de egyikotok sem irt se fogalmat se sajat velemenyt a becsulet szorol. Csak en linkeltem be egy lexikon fogalmat. Tulajdonképpen két külön kérdés is lehetett volna de a második kérdésem ilyen módon ugyanúgy kapcsolódik.

2. Kérdés kifejtve:


És az is érdekelt hogy akit vmilyen bántás ér marad becsületes és hű önmagához és "megbecsüli" önmagát vagy ugyanolyan lesz mint aki bántotta és elkezd bántani másokat elvesztve önmagát és a becsületét, mert o is elkezd nem becsuletes modon viselkedni az emberekkel, vagy marad becsuletes de onmagaval nem mert hazudik sajat maganak, mert az a masik evek alatt pl. tonkre tette ilyen kerdesek is vannak itt.


Marad becsületes vagy nem tud tovább lépni a sérelmein és megváltozik és elfeledi mit is jelent az hogy becsület a másik irányába és önmaga számára is.


A megbecsülés szerintem ugyanugy része a becsületnek hiszen aki becsületes alapbol megbecsuli a masikat is, de mindegy, hiszen a becsület fogalmilag azt jelenti, hogy a társadalmi együttélésben a koronként és helyenként változó társadalmi szokásoknak megfelelően kialakult erkölcsi eszmény, amely az egyén v. vmely közösség magatartását az igazság, erkölcs, emberiesség szellemében irányítja. Tehát lefordítva ezt is jelenti, hogy a becsületes ember megbízható, nem hazudik, igazságos, nem csap be senkit, megbecsüli, tiszteli a másikat és lehetne sorolni. De akkor ha valaki becsületes de hazudik saját magának akkor saját magával nem volt becsületes. Egy példa az önmaga irányára.


Konkrétabb példa, de csak példa: Hazudik magának hogy: Így jó lesz majd ha lemondok az egyetemről mert nincs rá pénze a szüleimnek. Becsületes volt egyreszt maga iranyaba es a szülei irányába mert nem akarta hogy éhezzenek miatta, es igy o sem ehezik, de saját magával nem volt lelki ertelemben becsületes, mert hazudott magának, hogy neki is jó lesz így, hogy lemondott élete nagy vágyáról. Akkor lett volna becsületes ha nem áltatja lelkileg saját magát, hanem kerek-perec megmondja magának az igazat hogy szar lesz de ebben a helyzetben igy a fer es igy a legjobb. Tudom, hogy ez a lemondás tárgy köre de szerintem akkor is több lelki terület igenis érinti a becsület tárgykörét és lehet nektek értelmetlen amit irok de remélem egyszer majd olyan megtalálja ezt a kérdést akit itt nagyon csúnyán bántottak. Ha eltávolítják a kérdést én legalább megpróbáltam üzenni azoknak akiket ismeretlenül nehéz helyzetükben bántanak mert egy-egy választ olvasva szerintem szégyen ahogy az emberek virtualis terben igy kikelnek magukbol, meggondolatlan trollok vagy bunkó emberek, mert olvasva itt egy egy választ ezen is elgondolkodtam, nem csak azon amit a hírekben lattam, de ne vonjatok párhuzamot a ketto között mert nincs koze a kettonek egymashoz csak aznap tobb ilyen kerdest lattam es melyen elgondolkodtatott ez a szomorú tény hogy az emberek virtualis terben megfeledkeznek a becsületről és egy nagyon fontos dologról a tapintatról, de jellemző ez az életben is csak látatlanba többen még inkább. Az ember virtuális térben gyakran elfelejti mi az hogy becsület vagy becsületesség. De ugyanakkor az a szomorú, hogy van olyan a válaszokat látva aki hazudik önmagának azzal hogy elhiszi amit irnak vagy mondanak neki vagy éreztetnek vele időlegesen vagy hosszabb távra. Ezt 4-es nagyon szépen megfogalmazta. Az a kérdező aki elhiszi nem azt mondja magának becsületesen, hogy ez nem én vagyok.


Van aki mar a tarsadalmi megiteles kovetkezteben eleve ugy inditja a kerdeset, hogy incelkent neki soha nem lesz senkije pl. es jonnek az ocsmanynal ocsmanyabb bullying válaszok. Ilyenkor elgondolkozom hol hagytak az emberek a becsuletuket, a tapintatukat, mert nagyon igazsagtalanok a masikkal.


Szóval érdekelt szimplan hogy itt kinek mit jelent az a szo, hogy becsulet es azokat az embereket akartam felrazni akiket itt bantottak, hogy igenis maguk iranyaba is kell, hogy becsuletesek legyenek. Ne hazudjanak maguknak elhitt dolgokrol.

2020. aug. 23. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!