Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy csomó ilyen...

Miért van az hogy csomó ilyen "művészlélek" görcsösen próbálja túljátszani ezt az "én ilyen elvont művész vagyok" szerepet?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Aki valóban művész lélekkel van megáldva, sosem teszi azt amit te írsz, nem is így éli az életét, hanem pont fonákján, hogy nem érzi magát tehetségesnek, mikor ordít róla a tehetsége. Amit nem a szülei mondanak, hanem olyanok akik profik és hozzáértők.


Pont azok teszik ezt amiről te írsz, akinek nincs tehetségük, mert ezzel akarják felhívni magukra a figyelmet, mert különben a kutya nem venné észre őket.

2020. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki művészlélek, az nem fogja azt "játszani", hogy művészlélek. Akikre te gondolsz, azok pont hogy nagyon messze vannak a művészlélektől, meg általában a művészettől is, csak nagyon szeretnének annak látszani.
2020. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azok csinálják, akiknek közük nincs a művészethez vagy az alkotói lélekhez. Azért ne keverd már... "Művészlelkek" nem csinálnak ilyet. Ezt exhibicionista emberek csinálják, akik szeretnének kitűnni valamivel, de nincs tehetségük semmihez.
2020. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akiről a kérdés szól, nem állítanám hogy nincs tehetsége, vagy hogy nincs köze a művészethez, de az én személyes véleményem szerint már annyira "túltolja" hogy inkább önmagam paródiája.
2020. aug. 23. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet attól még tehetsége, hogy szereeti megjátszani magát. de valóban fárasztóak az ilyen emberek.
2020. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem lesz népszerű, amit mondok, de veled mindezt a kisebbrendűségi komplexusod mondatja. Természetesen ez nem tudatos szinten zajlik, ezért élből tagadni fogod. Azonban pszichológiailag teljesen átlátszó a kérdés mögötti indíttatás.

Arról van szó, hogy megütközést kelt benned az, amit nem értesz. És ezért inkább ráhúzod azt a magyarázatot, amit a kérdésben leírtál.


Az meg külön vicces, hogy a többi válaszoló kompetensnek érzi magát abban, hogy valamiról megmondja, mi a művészet és mi nem.

Szimpla tudatlanság az exhibicionizmust kivonni a művészet tárgyköréből. Az exhibicionizmus a művészet egy leágazása a sok közül. Ti mégis azt állítjátok, hogy a művész az csak introvertált, visszafogott és szerény lehet.

2020. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
utolsó, szerintem nem arról szól a kérdés, hogy csak introvertált ember lehet-e művész. Több olyan introvertált művészt ismerek, akik beleragadtak ebbe az "én de egy elvont csodálatos, megérthetetlen, egyedülálló művészlélek vagyok" pózba. Ez biztos, hogy nem egészséges, és éretlen személyiséget takar. Ez nem csoda, hogy zavarja az ezen a pózon átlátó külvilágot. Én személy szerint kerülöm az ilyen embereket, elég sok művészt ismerek, a többségük természetesen viselkedő, egészséges lelkületű ember, de valóban vannak ezek, akikre rámerevedik ez az önmaguk által kreált maszk, és ennek folytán irritálóak lehetnek. Tény és való, hogy a teljesítmény ettől lehet független, bár én személy szerint egy érett, integritással rendelkező személyiség munkáit jobban tudom értékelni.
2020. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Se nem lesz népszerű, se nem lesz ontopic amit mondok, de:


Nagyon rühellem azokat, akik minden véleménybe, megfigyelésbe kényszeresen valami pszicho blablát próbálnak belevinni. Ez olyan, mintha azt mondaná: "Nem volt máshoz igazán tehetségem, ezért kínomban két diplomát is szereztem pszichológiából, és hogy önérvényesítsek, önigazoljak, minden apró emberi reakcióba legalább valami kezelésre szoruló pszichés bajt próbálok belemagyarázni (ezzel titkon munkát adni magamnak)."


Emberek vagyunk, mindenkinek van véleménye, kinek milyen, és mindenkinek vannak megfigyelései is. Kár túltolni pszicho elemző blablával ezeket.

2020. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

@14:01


Szerintem te túl becsülöd ezeket a névtelen zsebpszichomókusokat. :D


Találkoztam már ilyennel a valóságban is, aki mindenkit meg akart pszichoanalizálni, és megmagyarázni minden ismerősének hogy az éppen aktuális beszédpartner miért van tele mindenféle kisebbségi komplexussal és szorongással. Közben az ipsének talán 8 elemije volt, felnőtt férfi létére aluljáró wc-kben idős urak kényeztetéséből tartotta el magát.

2020. aug. 23. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Művészlélek vagyok, igazi költőktől és íróktól kaptam sok jó kritikát, már én is adok egy ideje egyébként kritikákat. Tisztàban azzal, hogy jó vagyok, ezzel semmi baj nincs. A környezetemből egyébként elég kevesen tudják, hogy írok, szóval nem villogok ettől függetlenül ezzel senkinek. Nincs baj azzal, ha az ember tudja, hogy mennyire jó, de valaki tényleg túljàtsza a dolgokat, napi öt saját vers Facabook-on, saját FB oldal, stb. Van nem egy ilyen ismerősöm.
2020. aug. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!