Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki a...

Miért baj az, ha valaki a "szülei által" gazdag?

Figyelt kérdés
A kérdést ennél a kérdésnél a 11. és a 12. válasz ihlette bennem. Leírja a tinédzser, hogy a szülei gazdagok, ezáltal ő is az, erre 1 perc elteltével lehurrogják. Itt tényleg mindenki úgy gondolkodik, hogy akinek a szülei gazdagok, annak gyerekként úgy kell élni, mint egy háborús övezetben született éhezőnek? Nem logikus az, hogy ha a szülők gazdagok, akkor a gyerek is az? Nem értem ezt a jelenséget, légyszi, magyarázzátok el!
2020. aug. 25. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Irigykednek, ennyi.
2020. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

mit értesz gazdagságnak...?

Gondolom politikusi fizetés, luxus villa, medence, autó és a többi és a többi...

Vannak emberek akik megdolgoznak a pénzükért, becsületesen. Én ide sorolom magam, 400 ezer felett keresek két munkahellyel. Van érettségim 3 szakmám.Saját lakás, 1 feleségem, aki szeret és megteszünk egymásért bármit. Gyerek tervben van, még nem jött össze. Ennek az az ára hogy reggel felkelek elmegyek a melóba, du. hazajövök és este 7-10 ig melózok.

Vannak azok az emberek akik becstelenek. Munkának csúfolt dolgokat csinálnak, közben hazudnak lopnak, csalnak. Nekik meg van az a luxus. Mivel megvan az a luxus, így ők ezeket továbbra is csinálhatják.Nincs gátlás, hogy jaj akkor most mi lesz....

Na mostan ezeknek lesz egy gyerek aki ugyanolyan gazdag lesz... mint a szülő. Ez egy természetes dolog. A gyereket taníttatják hogy okos legyen, ez így is van rendjén.És van a nevelés. De a gyerek azt látja hogy ha lop csal hazudik akkor meglesz neki az a luxus, amibe ő belekerült, ami neki tetszik (neked is tetszene az az élet) így ő is ezt az utat fogja választani. (teljesen mindegy hogy melyik politikusról, pártról beszélünk... mind ugyan az... csak amelyik közel van a tűzhöz az kicsit jobban, és mivel kicsit jobban így megkapja azt a támadást amit egy tűztől távolabbi nem)


na most én mindig azt mondom: A becsületből és a köszönömből nem él meg senki.... Dolgozunk hogy kapjunk valami pénzt... de tiszteljem az olyan embert akinek nincs gerince, hazavágja az országot, hogy neki jó legyen nekem meg sz.r??? te tisztelnél egy ilyen embert?


ha én politikus lennék a mai világba, és odakerülnék a tűzhöz, én is ugyan ezt megcsinálnám....(pedig becsületes ember vagyok, fizikai munkát végzek, és a többi és a többi) mert hát minden szentnek maga fele hajlik a keze...

A becsületes politikus olyan, mint a sielő indián... biztos van, csak senki nem látta....


és ez még a politika... a többit majd más kifejti... de a kérdésre a válasz benne van...

2020. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
A gyerek nem gazdag, mert nem ő keresi a pénzt, a szülők nélkül ő egy senki lenne.
2020. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
4: És ha belegondolsz mégis valaki....azt mondják hogy XY fia.. és az a vagyon egyszer az övé lesz.... és arról hallottam hogy egy gyerek kitör a mély szegénységből, de a gazdagok körében nincs.... max elveszti...
2020. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem azzal van a probléma aki a szülei által gazdag, hanem aki azzal a gazdagsággal frenkizik amit kizárólag a szüleinek köszönhet.


Tudod ez olyan mintha én kiállnák észt osztani a síelésről, mert az apám vagy anyám olimpiai bajnok alpesisíző volt, de nekem síléc nem volt soha a lábamon.

2020. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert általában pont az ilyenek a beképzelt, felvágósak. Pedig nem az ő érdemük amivel csillognak, hanem a szüleiké.
2020. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Látom jól leszavazták a 16:29-es válaszomat. Valakiknek nagyon nem tetszik az igazság.
2020. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem a saját agyát használja ki, hanem a szüleit használja létrázásra.
2020. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Azzal semmi baj. Azzal van baj, ha valaki ezt nem kezeli éretten. Nekem is adtak hátszelet a szüleim. Eltartottak, amíg diplomát szereztem, kaptam lakást, örökölni fogok két hatalmas földterületet és két lakást majd valamikor 30 évvel később. De addig nem az enyém. És nem arra verdesem magam, hogy jaj, nekem van saját lakásom, nem olyan nehéz ám... Nem tartok motivációs beszédet, mert rohadtul egy senki lennék, ha nem segítenek. A saját eredményeimre vagyok büszke és rájuk, hogy segítettek. Aki meg egy gyökér, az játssza csak a rich kidet
2020. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na szerintem senki pont nem az olyan embereket fikázta le mint az előző...
2020. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!