Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek rám úgy, mint...

Miért néznek rám úgy, mint aki macskát készül áldozni, csak mert megköszönöm a kutyámnak, hogy leül?

Figyelt kérdés

Volt bántalmazott, 5 éves, fél éve van nálunk. Máig nem megy tökéletesen az ül, nem csinálja rögtön. Sokat szenvedtünk, mire a mostani szintre eljutottunk. Ezért magától jött az, hogy megköszönöm. Idegen emberek furán néztek rám, ismerősöm pedig úgy, mintha elment volna az eszem.


Ez miért olyan furcsa?


2020. aug. 25. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért furcsa, oké nem ezt szokták mondani, de azért nem annyira különös, hogy így meg kelljen lepődni. Mások meg azt mondják jó kutya. Az sem másabb szerintem.
2020. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert elvileg ugye te vagy a főnök, ha azt mondod ül, akkor ül.

Ennek ellenére, nekem sokkal jobban sikerült a "trükköket" megtanítani, ba jutalmazom és én is azt mondom neki, hogy köszönöm.

Hogy miért mondom? Mert szerintem megérdemli. Megcsinálja, és ő is várja, hogy megdicsérjék, csak úgy mint egy gyerek, ha 5-st kap matekból

2020. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
azért, mert ez nem normális. a kutyának utasítást, parancsot adsz és nem köszönöd meg, ha azt végrehajtja. a kutya nem ember, nem hálálkodni, hanem jutalmazni kell, simogasd meg, dobj neki jutalomfalatot, dicsérd meg, hogy ügyes kutya, jó kutya és ennyi, de az ilyen jópofizós/hálálkodós dolgoktól legjobb esetben is összezavarodik idővel, aztán szépen lassan jönnek majd a pszichés betegségek és az olyan kérdések, hogy "miért nem hallgat már rám a kutyám?"..
2020. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hármas, mindig megsimogatom a fejét, a köszönöm magától jön. Tudja, hogy jól csinálja, ahogy azt is, mit szeretnék. Csak nagyon makacs. Nem fog összezavarodni, tudom, hogy nem érti a köszönömöt, csak a fejsimit (jutalomfalatot csak itthon eszik, utcán semmit), de ettől még nem leszek nemnormális. Azt sem érti, amikor a gazdi jó kutyázik, mégis mondják, de közben simizik, jutalomfalatot adnak.
2020. aug. 26. 00:02
 5/7 anonim ***** válasza:

3as azt ugye vágod hogy a kutya nem tudja a köszönöm jó jelentését? Ilyen alapon hogy "azt kell csinálnia amit mondassz" meg se dicsérd a végén :D

Az hogy köszönöm vagy jó kutya neki ugyanaz, a hangsúlyból, gesztusokból tudja hogy dícsérve van, nem a szavakból

2020. aug. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! A kutyádat minél jobban ajnározod, annál nehezebben fognak menni a dolgok. De azért sok sikert😃 ők nem így működnek.
2020. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért,mert ők a macskájuknak szokták mondani:)
2020. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!