Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire paraszt? És amikor szólok neki valamiért, akkor miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Nem képzelem magam felsőbbrendűnek, és nem is arra a parasztra értem, aki a földeken dolgozott régen. A parasztot a viselkedésére, a megjelenésére, a kinézetére (félig-meddig az öltözködésére), a beszédére, a megnyilvánulásaira, a beszűkült gondolkodásmódjára értem.

Van egy osztálytársam, aki folyamatosan elmondja, hogy az anyja fiatalon szülte, mert 13 éves volt az anyja, amikor terhes lett, és 14, amikor megszülte. Megbeszéltük ezzel az osztálytársammal, hogy elmegyünk együtt füzeteket venni meg tollakat, addig is beszélgetünk. Azért mentünk együtt, mert az anyja csak úgy valakivel nem engedi el sehova, és hozzájuk se mehet senki. Mi nem egy városban lakunk, de ugyanazzal a busszal mentünk. Felszálltam, láttam hogy ül mellette egy idősebb nő, én meg beültem valaki mellé. Amikor megérkeztünk és leszálltunk a buszról, akkor derült ki, hogy aki mellette ült, az az anyja és jön velünk füzetet venni. Hát én lehidaltam! Az anyja, aki 30 éves (16 évesek vagyunk) úgy nézett ki mint egy 45-50 éves nő. Az egész nő - nem akarok tiszteletlen lenni, de - olyan ellenszenves volt. Egy szót nem váltottunk még akkor, de már éreztem, hogy nem okés a nő, főleg, hogy 2 várossal arrébb nem engedi el a lányát (a város, ahol voltunk az az a város, ahol iskolába járunk), aki 16 éves, ráadásul jön is vele. Egész úton beszólogatott, meg megszólt mindenkit, mintha ő különbül nézett volna ki az agyontaposott cipőjében, aminek ráadásul levált a talpa, és láttad még azt is, hogy milyen gombás körme van, mert nem húzott akkor ezek szerint zoknit. Most én értem, hogy nem látok bele az anyagi helyzetükbe, de ha több doboz cigire naponta jut pénz, akkor normális cipőre miért ne lehetne? Meg mi alapján szól meg mást? Na bementünk a boltba, ott is elkezdett minden füzetet ócsárolni és az egyik füzetre szó szerint rá is köpött. Ott volt a nyála. Az osztálytársam már a fejét fogta szégyenébe, de még én is. Azt mondta, hogy az a füzet egy hányadék volt, de az Eperkés meg Micimackós füzet az nem volt hányadék meg okádék a 16 éves lányának. Az bezzeg nem. Lehajolt valamiért és láttam, hogy szét van repedve oldalt a nadrágja, mert cicanadrágot vett fel, és a cicanadrágot meg nem az ő alkatához szabták. Szóltam neki, hogy elszakadt ott a nadrág. Erre ilyet szól: "Miért? Talán baj?" Mondom: "Nem, csak szóltam." Erre elkezdett hangosabban beszélni, hogy: "Jó, akkor menjünk be a Kínaiba, mert Miss Pcsának nem tetszik, hogy szétjött a nadrágom." Nekem itt fogyott el a türelmem, fogtam, levágtam a kosarat, és megmondtam, hogy vásároljon egymagába, ha ilyen bunkó paraszt módba váltott, mióta idejött. Erre utánnam kiabált valamit, amit már nem nagyon értettem és megmondom őszintén, hogy nem is nagyon érdekelt. Nyilván, tudom nem kellett volna kisétálnom, és ezzel az osztálytársamat is megaláztam, de ne sértegessen már, meg ne nevezzen már engem azért Miss Pcsának, mert ő igénytelen.


2020. aug. 26. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem szóltam volna. Nyilván ő is tudta. Főleg, ha az egész megjelenése ápolatlan. Szegény osztálytársadat sajnálom. Biztos máskor is beégette már az anyja.
2020. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a nőnek valami nagyon nem jött össze az életben. Megtört, elhagyta magát, nem érdekli semmi. Valószínűleg erről ő is tehet, de biztos nehéz élete volt. Ettől függetlenül persze nem normális és nem elfogadható a viselkedése. Gusztustalan. Gondolom nincs is túliskolázva csóri. A gyerekét nagyon sajnálom.
2020. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Andersen a mesemondó :D vagy kamu vagy csak nagyon ki van szinezve ez a tortenet. Nem letezik, hogy ez igy megtortenjen, ahogy ezt te leirtad.
2020. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még a 8 általánosa sincs meg neki, mert 13 évesen lett terhes.
2020. aug. 26. 09:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, hát persze. Tudod, én a nyári szünetbe azzal foglalkozok, hogy kamu kérdéseket találok ki, és az a célom, hogy enyém legyen a legtöbb hazugságot kiíró királyi korona, mert ez ad értelmet az életemnek.... ja nem.
2020. aug. 26. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írta, nem jött össze neki az élet, amit lehetett kb mindent szarul csinált, és jellemzően mindig másokat okolt ezért. Aminek lehet is alapja, csak ez a másokat okoló mentalitás nem vezet sehova, így mindig meg lesz keseredve. Kerülni kell az ilyen embereket, nem tudsz jobbat tenni. Jól csináltad, hogy ott hagytad a francba, kár, hogy leszívja az energiádat.
2020. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is volt ilyen osztálytársam, akinek az anyja ilyen.

16 évesen szülte az osztálytársamat, mire betöltötte a 18-at, már kétgyerekes anya volt. Egy gyárban dolgozott csak. A házuk tiszta romos, csak ránézel arra a házra, és leomlik a vakolat, a tető beszakadt, a kapu kidőlt, az udvaron derékig érő dudva van, 2 hétig járnak egy ruhába, mocskosak, büdösek, a hajuk tiszta zsír, a gyerekeik még hatodik osztályban is azzal az iskolatáskával jártak iskolába, mint amit elsőbe kaptak, lyukas cipőjük volt, és ki tehetett erről? A kormány, meg a gazdagok. Hát persze, hogy ők. Könnyebb mást okolni, mint tenni ellene valamit.

Az osztálytársam anyja is megszólt mindenkit, és pont ezt a Miss Pcsa kifejezést használta azokra, akik igényesebbek voltak, mint ők.

2020. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Azért ne a korra hegyezzük ezt ki. Bármilyen életkorú, bármilyen életkorban szülők között van ilyen.

Nekem is volt osztálytársam, akit 16-17 évesen szült anyukája. Semmi se igaz abból, amiket itt írtatok. Normálisak, kedvesek, értelmesek, tiszták, ápoltak voltak. A szülők is, gyerekek is.

2020. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem is a korra akarta itt senki kihegyezni. Csak tudod aki 16 évesen (vagy 14) otthagyja az iskolát, mert elmegy szülni, és utána nem fejezi be, hanem inkabb elmegy gyárba dolgozni, az persze, hogy zsémbes és koravén lesz felnőttkorában, nem mellesleg paraszt. Nyilván vannak kivételek, de azért nem ez a nagy általánosság.
2020. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9: De ez nem igaz. Van, aki ilyen. De én ismerek több olyat is, aki nem hagyta ott, folytatta estin, felnőttképzésben. Normális munkája van. És felső fokú végzettségű koravén, bunkót is ismerek.

A zsémbességnek meg pláne nincs ehhez köze. Az van mindenféle korú, végzettségű csoportban.

2020. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!