Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki el tudja nekem magyaráz...

Valaki el tudja nekem magyarázni az emberi értékeket?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, ami az emberek nagy részének természetes és ott van az ember lelkében. Mert én más vagyok, mint a többiek, nincs lelkiismeretem, hatalmas manipulátor vagyok stb.. szeretném jobban megérteni, hogy működnek az emberek és milyen elvek alapján élnek. Nem tudom felfogni miért bánnak meg dolgokat, miért foglalkoznak érdek nélkül egymás érzéseivel.. szóval ja, valami ilyesmi érdekelne. Köszi a válaszokat!

2020. aug. 26. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl sok thrillert néztél a tv-ben, te mester manipulátor. 🤣🤣 Aludj el szépen, kis Balázs
2020. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Felnőtt nő vagyok, nem "kis Balázs"! Továbbra se tudom megérteni ezeket a dolgokat, szóval jó lenne ha válaszolnál rendesen a kérdésemre
2020. aug. 26. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hmm ebből arragondolok, hogy szociopata vagy. Igazából van benne önzés ha másnak segítel abban is. Vegyünk egy példát Pisti segít cipekedni Marinak.

A lehetőség: Pisti szeretné ha legközelebb Mari cipekedne neki.

B lehetőség: Pisti szeretné, hogy Marinak pozitív képe legyen róla(hogy a későbbiekben kapjon tőle valamit amit akar. előléptetés, barátság, szex stb.).

C lehetőség: Pisti szeret cipekedni.

D lehetőség: Pisti örül annak, hogy segíthet másoknak.

E lehetőség: Pistit leszídná valaki ha nem segítene.

Minden eshetőségben önös célból cselekedett.

Igen a D-nél is, mert jobb embernek érzi magát attól, hogy segített így igazából Mari segített a tudtán kívül Pistinek jobb önképet építeni.

2020. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!