Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik voltak azok a nagyobb...

Mik voltak azok a nagyobb problémàk amiket szülök nélkül sikerült teljesen egyedül megoldanod?

Figyelt kérdés

Csak mert nekem eddig semmit.

Kezdek magamtol megijedni.


Az orvosok lekezelnek, el se mondjàk mi a bajom, ha beteg vagyok, flegmàn kitessékelnek, bezzeg apa jelenlétében nem mernének ilyet, vagy kikezdett velem az elözö munkahelyen a fönök es mivel nem mentem bele a jatszmaiba visszatartotta a fizum, felmondtam stb, de a szüleimmel vagy jelenlétükben ilyet meg nem mert volna tenni egy fönök se, vagy müszaki boltban atvertek, rossz terméket vetettek meg velem, apàval sikerült csak a reklamaciot megoldani mert engem lekezeltek magas lorol, ujabb megjelnésnél apàt viszont körbenyaltàk, es kicserèlték a terméket, mostani munkahelyemen nem fizetik ki a mostani tappenzem 4 honapja, körözöm az illetékeseket, meg stb.


Életképtelennek kezdem magam èrezni felnött létemre. Es ijesztö csak azert is mert a szüleim màr le akarnak "ràzni", nehezen elérhetöek külön élünk megvan a maguk élete stb



#szülök nélküli életképtelenség felnötten
2020. aug. 27. 06:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Felújítottam egy lakást teljesen egyedül. Anyagok beszerzése, festés, villanyszerelés, burkolóval elintézni a dolgokat, mérőóra cserék, bútor vásárlás és összeszerelés, stb.


Kb 4 hónap volt de nagyon megérte és büszke vagyok rá.🏠

2020. aug. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De ezek csak pénz kerdese.

En problemakra gondoltam

2020. aug. 27. 06:19
 3/19 A kérdező kommentje:
Marmint olynokra ami nem pénzen mulik.
2020. aug. 27. 06:20
 4/19 anonim ***** válasza:

Mi pénz kérdése?


Nekem kellett árajánlatokat kérnem, alkudnom hogy ne nézzen hülyének a burkoló.


Megoldani a wc és fürdőkád régi szar csövezését, eldönteni mi maradhat és mi nem. A szerelvényboltban kűzdeni az eladóval mert szart akart eladni nekem.


A lakókkal is nekem kellett vitatkozni és lerázni őket mert vagy két hónapon át zajongtam és panaszkodtak.


Munka mellett össze kellett szerveznem mikor milyen anyagot hoznak, vitázni a főnökömmel hogy engedjen haza ha át kell vennem a bútorokat.


Korona miatt még az ágyam szállítóival is harcolni kellett hogy ugyan ne a ház elé basszák már le mert nekik tilos bejönni.


Az összes átírást és számlákat mind telefonon meg e-mailben kellett kiharcolnom mert sok helyen nem fogadtak a vírus miatt.


Már eleve a lakókat kirakni is egy kűzdelem volt mert volt két gyerekük.


Szóval fogalmad sincs mivel jár ez és tényleg olyan mintha lövésed se lenne a világról... gondolom a szüleid mindig elintéztek helyetted mindent most meg garanciát nem tudsz érvényesíttetni mert lekoptatnak...

2020. aug. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Felnőtt emberként apád intézi a munkahelyi ügyeidet?
2020. aug. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az egész életem önállóan intézem így nincs kiemelni való.
2020. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mindent magamnak, magunknak oldunk meg a férjemmel. Önálló, külön életünk van, mindenki rendezi a saját sorait. Szerencsére elég talpraesettnek neveltek mindkettőnket. Én képes vagyok verni az asztalt nőként, ha érzem, hogy hülyének néznek, akkor meg aztán pláne, ha átvertek egy termékkel.

Túléltünk egy lakásvásárlási alkudozást, ügyintézést, felújítást úgy, hogy zömében én intéztem a szakikat és azóta is sikeresen menedzseljük az életünket.

Szedjél össze némi magabiztosságot. Ha mindig apu mögé bújsz, ha ki kell állnod magadért, akkor persze hogy nem vesz komolyan senki.

2020. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim okozták az életemben a legtöbb problémát, 19 éves voltam, amikor kiléptem az ajtón, azóta nem is láttam őket. Innentől kezdve mindent egyedül oldottam meg - munka, albérlet, tanulmányok (munka mellett), gyógyíthatatlan betegségdiagnózis és annak a kezelése, feldolgozása, egyéb tragédiák miatti gyászfeldolgozás, külföldre költözés egyedül (kétszer is) és a kinti élet felépítése, karrier kiépítése, házasság, házvásárlás.. És még csak most vagyok 32, hol még a vége.
2020. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én folyamat azt érzem mindenhol, az emberi rosszindulat ellen kell harcoljak.

Nem olyan akadàlyok vannak elöttem, ami úgy jönne magàtol, (pl összedöl a hàz), hanem emberek korlàtoznak.

A fenti példàimban orvosok az informàció visszatartàssal, munkàltató a személyiségi jogaim megsértésével, visszaélve a függö helyzetemmel (hogy rá vagyok szorulva a munkabérre), eladó a szakmai hanyagsàgàval, a mostani munkàltatóm meg ül a tàppénzes papírjaimon és nyaggatàsra sem mozdul meg.


Olyan érzésem van, mintha mindenkinek hiànyozna egy istenes jo nagy pofon ahhoz, hogy magàhoz térjen vagy legalàbb stílust vàltson. Az orvosok/asszisztensek pl minösíthetetlenül kommunikàlnak, a volt fönököm szintén.

2020. aug. 27. 10:41
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztalom, hogy azzal teszik ezt, akivel úgy érzik, hogy megtehetik. Én nem tapasztalok hasonlót, mert ilyen reakciókra azonnal húzom fel a szemöldököm és kikérem magamnak udvariasan, de azért lényegretörően.

Ha valaki próbál hülyének nézni, olykor már abból visszavesz, ha látja, hogy felhúztam a szemöldököm, vagy is észrevettem, hogy ő most éppen hülyének néz.

Tudod-e, hogy a munka világában milyen jogaid vannak? Mi illet meg és mit tehetsz meg, ha ülnek a papírjaidon, vagy a fizetéseden. Ha a munkaügyi csoportot csak egy jogszabályi hivatkozást benyögve kéred számon, hogy miért nem történik már valami, rögtön megteszik a következő lépést. Igen, szomorú hogy egy munkahelyen ilyet kell alkalmazni, de ha kell, hát kell. Állj ki magadért, aztán pedig húzzál el egy ilyen helyről.

Azt mondod tarkón kéne csapni az összes ilyen embert. Hát csapjad. Persze tisztelettudóan, határozottan, szóban! :)

2020. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!