Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okos vagyok, de a memóriám...

Okos vagyok, de a memóriám borzalmas? (kifejtés alul)

Figyelt kérdés

Üdv! Arra lennék kíváncsi, hogy a hosszútávú memória fejlesztésének van-e bármilyen módja, vagy az egy adott dolog és azzal kell beérni, ami van?

A kérdés azért merült fel bennem, mert alapvetően jó képességekkel rendelkezem, már ami a dolgok megértését, átlátását és problémamegoldást illeti. A szakdolgozatomat matematikából írtam, ha egy adott témába belemerülök, akkor komoly eredményeket is el tudok érni, átlátom a részleteket és olyan dolgokat is észreveszek, amit más nem. Persze ehhez az kell, hogy már belemerüljek egy adott problémacsoportba.

Önfényezés vége, jön a gond: Nem jó a memóriám. Hiába értek meg dolgokat, hiába foglalkozok egy témakörrel (szakdogához visszakanyarodva) hónapokat, hiába megy, egyszerűen kis kihagyás és az egész kiugrik az agyamból. Nem csak elhalványodnak részek, hanem tényleg, mintha nem lenne és ez roppant bosszantó. Lehetséges ezzel valamit kezdeni vagy ezt kell megszoknom?


2020. aug. 27. 20:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és légyszi ne trollkodjatok, tényleg elég szarul érint ez a dolog.
2020. aug. 27. 20:29
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
A memória fejlesztésének módja a tanulás.
2020. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dq ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok, úgy tűnik hogy a bármibe beleölt időm 100%-a kidobott. Még az is, amit papírra vetettem, használhatatlan bármire. (Ezen a részén egyszerűbb változtatni.)

Én az Anki tanulókártyákkal szemezek most [link]

persze ilyenekkel vacakolás nagyon sok idő és nagyon lassú haladás, bye-bye "okos vagyok".

2020. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:

Érdekes dolog ez, nálam a rövidtávú memória nem akar jól működni.

Nagyon sok mindent tudok mert megtanultam rengeteg témakörben.

A sok megtanult szerteágazó dolgokból nagyon komplex nagyon összetett világkép alakult ki bennem. Ezért jól átlátom a dolgok közti összefüggéseket és logikám is elég jó.

És akkor jön XY hogy elfelejtetted amit tegnap mára megbeszéltünk... :-(

Tehát az életben meg szétszórt vagyok. És simán elfelejtenék elmenni a saját esküvőmre is ha épp találtam valamit ami leköt és érdekel.

Ez meg engem zavar, volt már párszor bajom is belőle, főnököktől is kaptam dorgálást elfelejtett dolgok miatt...

Bocs kérdező tudom hogy ez most nem válasz volt, vedd dicséretnek! Mert jó a kérdés, és sajnos nem tudok rá választ adni.

De hátha lesz itt valaki aki meg tudja mondani nekünk ez ugyanaz a jelenség -e nálad és nálam és csak látszólagos az eltérés? Vagy van -e valami köze a tudáshoz annak mennyiségéhez? (okossághoz?)

//Ugye van a szórakozott professzor sztereotípia is amit mindenki ismer és számtalan vígjáték feldolgozta. Ennek netán van valóság alapja?//

2020. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Nem tudom mennyi köze lehet a kettőnek egymáshoz, mert sajnos mint írtam, én a területemen is elfelejtek mindent xD
2020. aug. 27. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok én is, a rövidtávú memóriám irigylésre méltó, hamar megértem a dolgokat stb, de bármit amit megtanulok szinte pár hónap alatt teljesen elfelejtem..


Borzalmas ez és jó tudni, hogy ezzel nem vagyok egyedül.


Szerintem erre egyetlen megoldás van, mégpedig, hogy folyamatosan ismételnünk kell, szakmai, tudományos cikkek olvasása, különféle képzések elvégzése stb és így talán megmaradhat a tudásunk.

2020. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó látni, hogy nem csak én szívok ezzel.
2020. aug. 27. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Üdv sorstársaim! Esetleg találtatok azóta valami módszert, amivel ez leküzdhető? Ugyanezzel szenvedek én is már gyerekkorom óta, és jelenleg nagyon szívok miatta.
2021. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!