Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elegem van a becsületes jó...

Elegem van a becsületes jó fej életmódomból, hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Nem tudok mit mondani, olyan vagyok akit zavar az igazságtalanság, de nem politika formába pl. láttam egy autóst aki lezúzta a másik autót majd továbbhajtott, felírtam a rendszámát aztán megvártam tulajt. Vagy találtam egy távkapcsolót azt bevittem a zsaruknak vártam 1 órát, hogy foglalkozzanak velem. Akkor sulis koromban nem voltam jó tanuló, de aki bukásra állt annak segítettem. Pl. dolgozat írásnál megcsináltam a feladatát, kettesre , de nem egyes lett addig az enyém meg egyes lett mert nem volt időm, aztán következő órán meg felelhettem önszorgalomból.


De ezek olyan dolgok amire emlékszem, sokkal több ilyen van. Mellesleg engem mindig megaláztak sokan, ennek ellenére egy mosolygós ember vagyok, a kajáldába ahová járok egy csajszi már meg is kérdezte, hogy hogyan tudna ő ks olyan boldog lenni mint én. Na pedig ez csak egy álarc belül rohadok - természetesen nem mondtam. Azt mondtam, hogy Buddhista látásmódot kell követni, tudja t0köm, hogy az mi, soha nem érdekelt a vallás és nem is fog.


Lényeg, hogy nem akarok kényszeresen másokon segíteni mert már mindenki tolakodásnak veszi, vagy, hogy meg akarom dugni, pedig nem. Egyszer volt egy ilyen, hogy segítettem töriből a csajnak érettségi előtt és mondta, hogy nem akar tőlem semmit, én meg mondtam, hogy én sem mert nincs nálam a kloroformos rongy. :D



2020. aug. 28. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mielőtt segítenék megkérdezem magamtól:

*Az én dolgom?

*Más nem tud többet tenni?

*Bele fér a napomba?

Ha ezekre a válasz igen, akkor próbálok segíteni

A párom mondogatja: "Nem tudod minden két és négylábú gondját megoldani" (kóbor kutyákat is hazasegítek néha)

2020. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne változz meg nagyon. Maradj jó fej! Találd meg a magad közegét.


Esetleg vegyél egy "rossznak születtem" feliratú pólót (poénból), csináltass rosszfiús frizurát. Hátha kicsit lazább leszel, mert szerintem max arra van szükséged.


Segítségeknél vegyél vissza. Pl. minek vártad meg az autó tulaját, ott hagyod a cetlidet a tel.számoddal az ablaktörlőnél, s majd felhív. Távirányítót beadod a portán. Tanulni annak segíts, aki megkér rá. Vagy ha valaki küzd, mondd neki pár szóban, hogy neked mi a módszered. Aztán ha többet akar tudni, majd tovább érdeklődik.

2020. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló vagyok és nagyon sokszor kapom mindenhonnan az ívet, hogy hülye vagyok és nem éri meg.

Sokszor elgondolkozok ezeken. De eszembe jut a Neoton Familia egyik dalszövege: "A világ hidd el a jóra éhes. Az ember mindig a széltől ékes."


Én mindig kaptam valami "jutalmat" az ilyen cselekedeteimért. Nem pénz. Hanem valami mással kárpótolt az élet.

2020. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy már szelektálok. Nem segítek mindenkinek, hanem jó érzékkel kiszűröm azokat akik normálisak. A hálátlan hülyéket tiltom, törlöm, leszarom. Hála alatt azt értem, hogy: köszönöm!
2020. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond ki a véleményedet, még akkor is, ha az negatív rossz.
2020. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

A kérdező nem becsületes és jó fej,hanem egy "csi**ka"

"Mellesleg engem mindig megaláztak sokan"Ez a kijelentésed számomra mindent elárult rólad.Ha lenne barátnőd és megdu*ná a haverod a hátad mögött,szerintem azt is elnéznéd mert egy be**ari vagy.

2020. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan, " nem az élet kemény hanem te vagy csicska " vagyis én.
2020. aug. 30. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!