Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ennyire utálom...

Normális, hogy ennyire utálom a városomat?

Figyelt kérdés

Szóval nem mondanám magam valami nagy lokálpatriótának. Utálom a városomat, meg az itt lakók többségét is (úgy vettem észre, az ország más részein normálisabbak az emberek). Örülök, ha mondjuk egy kirándulás alkalmával más városba, megyébe juthatok. Még sporteseményeken is a városom csapata ellen szoktam szurkolni.

Egyébként világéletemben itt éltem, de minél hamarabb elmegyek innen, amint tudok. Valahogy szégyellem is, hogy erre a vidékre születtem.

Mennyire elfogadható, normális dolog ez?



2020. aug. 28. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen normális.Én se szeretek itt lakni Vácon,én is ezt érzem(utálom),

mert egy koszos,elhanyagolt város,nem szép,minden televan szemétel,

mert eldobálják mindenhol,de senki nem szedi össze,csak a főtéren,ahol látszk,meg mindenhol nagy a fű meg a gaz,nemnagyon vágják le.

Láttam már sokkal tisztàbb várost meg falut is.

2020. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyugi, én ezt az egész országot. :D
2020. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Legyen megnyugtató számodra: a városod is utál téged.
2020. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg elárulod, melyik városban laksz, mérvadóbb válaszok születhetnek. Amúgy én Újpesten lakom és bár külváros, de imádok itt élni. 1 éves korom óta ez az otthonom és ezer szállal kötődök hozzá.

(Vácról nekem teljesen más a véleményem: a város méretéhez képest rengeteg a látnivaló és az utcák tiszták, rendezettek. Igaz, a külső részeken nem jártam.)

2020. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Miskolcon élek.

2020. aug. 28. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is miskolci vagyok. Akkor engem is utálsz?🙁😁
2020. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Na es az milyen, hogy szerelmes vagyok a varosomba, de herotom van az emberektol,akik rohasztjak.

Vacot szidta valaki. Csodagyonyoru hely. De nincs szeretve, valoban enyeszet. Meg a te erzeseidbe mas nem szolhat bele. Miskolc meg rendszervaltas ota cserben lett hagyva, nem csoda, ha lehangol.

2020. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Igaza van Dubitusnak. Az ember mindig azt hiszi, hogy a tőle távoli helyek, emberek, autók, stb szebbek, jobbak. Közben pedig a hiba az ő készülékükben van, és akárhova veti őket a sors, előbb-utóbb megutálják azt a helyet, azokat az embereket. Ha a szülőváros nem fogad magába valakit, az bizony az illető hiányosságára utal. Pl. aki nem tud emberi módon kommunikálni, hiába várja, hogy egy közösség a keblére öleli, nem fog megtörténni, és bárhová kerül, magányos lesz. A másik triviális ok, amiért megutálják a szülővárost, ha az "túl sokat tud" róluk. Kamaszkorban mindenki elköveti a maga hülyeségeit, és ez így is van rendjén. Csakhogy a kamaszkor másik sajátossága, hogy azt hiszi az ember, hogy mindenki rá figyel, mindenki vele foglalkozik. E két dolog összege az, hogy szégyelli korábbi "bűneit" és szeretne máshol, tiszta lappal indítani. A harmadik, szintén kamaszkori sajátosság az elégedetlenség. Egy kamasz evolúciós okokból mindig elégedetlen a sorsával, mindig többet akar, és mindent azonnal. Természetes, hogy ezt egyetlen város sem képes megadni. Így aztán elfelejti azt a sok szépet, a sok jót, amit átélt, és csak a rosszra emlékezik fiatal felnőttként is.
2020. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

„Mennyire elfogadható, normális dolog ez?”


Magyarországon teljesen normális. Egy pár ezres kom-eszt megyei kisvárosban élek, és én is utálom. Nincs itt semmi, csak beszűkült, egyszerű proli emberek.

A korombeli, értelmesebb emberek külföldön vannak már, munkalehetőség alig van (mondjuk nekem jó munkám van most), szórakozási lehetőség semmi, az önkormányzat meg arra büszke, hogy csináltatott egy üres tavat meg 3 padot.


„úgy vettem észre, az ország más részein normálisabbak az emberek”


az ország nyugati felén sztem 1 fokkal normálisabbak, bár városa válogatja.

Szóval teljesen normális érzel, sztem minden igényesebb, értelmesebb fiatal így érez. Magyarországon Bp egy büdös koszfészek, vidék meg nagyrészt nyugdíjas klub.

2020. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!