Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok önbizalomhiányos?...

Miért vagyok önbizalomhiányos? Hogyan tudnám magam elfogadni (belsőleg és külsőleg)?

Figyelt kérdés

Állandóan félek mindentől. Még csak 9.-be megyek, viszont már most tudom, hogy orvos szeretnék lenni. Azonban már az életem nagy részét az teszi ki, hogy éjjel-nappal azon aggódom, hogy nem fognak felvenni az egyetemre (miközben -és ez most nem felvágás akar lenni- jók a képességeim, főleg biológiából és kémiából is). A másik iskolával kapcsolatos problémám a nyelv. Német kétnyelvű gimnáziumba járok, az előző tanév végén én írtam a legjobb vizsgát (ez megint nem hencegés akar lenni), viszont mindig csak arra gondolok, hogy soha nem fogok megtanulni németül.

A harmadik problémám pedig a súlyom. Az elmúlt két évben 20 kg-t fogytam (azóta visszajött pár kiló, de nőttem is 7-8 centit), mégis kövérnek látom magam.

Mit tehetnék, hogy több önbizalmam legyen? Esetleg keressek fel egy pszichológust?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 28. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Mitől szoktál félni?
2020. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam. Én ezt az orvosis dolgot is egy félelemként élem meg (mármint a felvételi részét).
2020. aug. 28. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress fel pszichológust. Ha az iskolapszichológus nem jönne be, kérd a szüleid, hogy fizessenek be valakihez, akit szimpatikusnak találsz. Fontos a szimpátia és az, hogy tudjon szólni a nyelveden, mert a problémák a beszélgetések által csökkennek, ha nem értitek egymást, akkor nem.
2020. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!