Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki jobban néz ki azt az...

Aki jobban néz ki azt az emberek okosabbnak is tartják?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogyha én (randa emberként) valamit állítok, akkor mindenki magasról tesz rá.


Ha ugyanezt az egyik jól kinéző haverom mondja el szóról szóra megegyezően, akkor mindenki csodálkozik, hogy milyen okos.


Lányok esetében is megfigyeltem már, hogy a dekoratív csajokról sokkal könnyebben elhiszik a tanárok, hogy valamit ért (akkor is, ha csak bemagolta könyvből), mint a kevésbé szebbekről. (A tanár neme nem mindig releváns.)


Próbáltuk már megfejteni, hogy előadás mód, vagy valami más lehet-e az oka, de nem sokra mentünk. Szerintetek miért van ez?



2020. aug. 30. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de akin van szemüveg, azt okosabbnak tartják.
2020. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ugyanazok a szavak egy jó külsejű embertől sokkal pozitívabban hatnak, mint egy rosszabbtól.
2020. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Szerintem aki ad magára, ezáltal összeszedettebb, az okosabbnak tűnik. A karizma és az első benyomás egy nagyon fontos dol9g ilyen szempontból. Ez nem szépség kérdése. Az okosságnak pont az a lényege, hogy félre tudod tenni a másik külsejét és nem azt nézed, hogy milyen szexi, hanem egyszerűen elhiszed neki, hogy tudja a dolgát és van bőven esze.
2020. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mo.-n nem.
2020. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A külső az előző korszakokban is sokat számított, de a mai társadalomban szintén megnézik az ember külsejét. Ezt az insztagram-ban is látni, általában azokat a fotókat lájkolják, amelyeken ápolt külsejű, divatosan öltözött személyek vannak.

Szerintem az is megállapítható, hogy divatos, trendi ruha és ápolt külső azért pénzt igényel, ezért az ilyen személyek azért inkább a gazdagabbik részét képezik a társadalomnak. Drága óra, parfüm de még a jó minőségű napszemüveg is nem kis pénzbe kerül. Szóval, aki jól néz ki, annak valószínűleg pénze is van, és magabiztosabban viselkedik, van önbizalma, ezért a társadalom más tagjai is jobban felfigyelnek rá, jobban elfogadják.

A mai világ nagy részben a külsőről szól, a látványról.

2020. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Röviden, igen, a szebb emberekhez előnyösebb tulajdonságokat társítunk. A holdudvarhatásnak olvass utána.
2020. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!