Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lázadnak fel egyes...

Miért lázadnak fel egyes szülők azon, ha a gyerekeik pont azt kapták, amit elvártak?

Figyelt kérdés
Atlétikai edző vagyok, 14 évesekkel foglalkozom. Sokszor megesett már, hogy amikor edzés után jöttek a szülők a gyerekért, a torkomnak estek, hogy az egész teste izzadt, vörös a feje, zihál. Na, de mégis, mit tegyek? Sportolókat nevelünk, nem? Ha meg nem bírják az atlétikát, keressenek más sportot. Így is, a csoport 70-80%-a a jelenlegi edzéstervvel sem éri el a versenyzéshez kellő szintet.
2020. szept. 1. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarom elhinni, hogy ez igaz. 😂😂😂 Nyugtass meg, hogy csak kitaláltad a sztorit. 😭 Az a baj, hogy tuti nem. Egyik ismerősöm edző, és van, hogy a 14 éves srác azért nem ment edzésre, mert anya nem ért rá elvinni. Nem mintha nem lenne tömegközlekedés vagy ne tudna biciklizni egy város belül... De a szülő szerint ez így rendben van. Miért ilyenek? Ennyi eszük van?
2020. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem felesleges hajtani azt aki nem versenyezni készül.


A sport szeretete az elsö, amit meg kell tanitani.

Veletlen sem azt hogy ez kegyetlen kicsinàl es a felmentések az egyetlen remény.


Nekünk egyszer volt olyan tesink amikor vmiert bersgott a tanàr egy futásban agyon hajtott minket. Az egesz osztaly köhögött ora utàn az öltözöben, en hazàig egész uton, ugy felràzta a tüdöm.


Tudod mit gondolok ma erröl felnöve? Hogy az egeadta vilagon semmi ertelme nem volt annak hogy akkor es ott kiköpjük a tüdönket.


Màs ha vki rendör katona lesz es kemenyen kell edzeni stb, de altalanos iskolarol van szo..

2020. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

*még annyit: ha fiatalokban a sport szeretetét nem alakitjàk ki, az azért egy életre pecsét lesz, es több kàrt okozol böven vele.


A tanarokat nem tanitjàk amugy pedagogiara?

2020. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sikerélmények, es ahhoz pozitiv ut a jarhato ut.

A sikerelmenyek adjàk a kitartàst, azt, hogy ezert megéri(!) es ha ezt meg tudtam, akkor azt is meg fogom tudni csinàlni, meg akarom es szeretem es nagyobb kihivas kell.


Ezt fel lehet epiteni egy emberben a nullarol!

2020. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Abban igazad van, hogy az hülye, aki meglepődik, hogy a sporttól, testmozgástól izzadt, stb. lesz.

Na, de minek kéne mindenkinek versenyzőnek lenni??? Az ilyenekkel irtják ki a gyerekekből a sport, mozgás szeretetét. Amikor elkezdik őket cseszegetni, hogy csak az a jó, aki versenyre jár.

Nem! Az a jó, ha valaki rendszeresen sportol, mozog. És majd közülük biztosan kikerül pár tehetséges is. De nem kell mindenkinek annak lennie!

2020. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha nem jól írtam valamit. Én nem tornatanár vagyok az iskolában, hanem egy sportegyesület atlétikai utánpótlás edzője. Mihozzánk csak az iratkozik be, aki versenyző akar lenni, és van díja is. Versenyzőket csak úgy lehet faragni, ha követünk egy edzéstervet szigorúan. Ide nem kötelező járni, itt nincsenek pedagógusok.


1-es. De, igaz!

2020. szept. 1. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én félreértettem, azt hittem, hogy ez tömegsport, ahova nemcsak versenyzők járnak.

Valószínűleg az a gond, hogy nem a gyerek választotta az adott sportot, hanem a szülők. Így a gyereknek nincs motiváció, lelkesedés, ezért nehezére esik és panaszkodik otthon.

Ha ő maga szeretné, akkor biztosan nem érdekelnék a nehézségek és kemények küzdene.

2020. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A többi válaszra reagálva, nekem valahogy egyértelmű volt, hogy nem tesi óra vagy hobbi sportól van szó...

Tegnap majdnem "meghaltam" edzésen, úgy elfaradtam a végére, pedig nem versenyek, csak hobbi. Imádom, jól esett. Nem hiába a szó "testedzés". Izzadni, mozgni, teljesíteni megy az ember, nem? Az igaz, hogy mindenki találja meg a neki való mozgásformát és akkor örömét fogja lelni a küzdésben is.

#1

2020. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Edzés végén nincs valamiféle levezetés? Nálunk mindig volt, aztán az öltözőben volt lehetőség zuhanyozni, vagy legalább törölközni, átöltözni, így mire a szülők láttak, már kevésbé volt zilált fejünk.

Bár akkor sem szólt volna ezért senki, a sport ilyen. A mai napig izzadt a testem és vörös a fejem, ha futni megyek. Sokkal jobban, mint régen, még is elmegyek. :D

2020. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:D

Van levezetés, meg zuhanyzó/öltöző is, de utóbbi lehetőséggel csak nagyon kevesen élnek.

2020. szept. 1. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!