Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó egy kapcsolat? Miért...

Miért jó egy kapcsolat? Miért akar valaki sebezhető lenni?

Figyelt kérdés
Mivel elég érzelemmentes gyerekkkorom volt, sose értettem hogy, a szeretet és a másik felé irányuló sebezhetőség miért jó. Hogyan kell kimutatni az érzelmeket? Hogyan kell valakinek kimutani hogy szeretem?

2020. szept. 1. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy tisztában azzal, hogy működik ez. Attól hogy szeretsz valakit, és hagyod hogy szeressen, nem feltétlen leszel sebezhető. Az embereket azért könnyű ilyenkor megsebezni, mert rosszul csinálják ezeket a dolgokat. Érett ember szeret önzetlenül, és ha nem kapja vissza, akkor sincs rosszul.


" Hogyan kell kimutatni az érzelmeket? Hogyan kell valakinek kimutani hogy szeretem?"

Hagyod hogy jöjjön, ami benned van. Ez egy folyás, amit kiengedsz az arcodon, a szádon, a szemeden, a mozgásodon keresztül. Az érzelmeid maguktól kifejezik önmagukat rajtad keresztül, csak hagynod kell.


Ha valakit szeretsz, akkor azt a folyást engeded át. Én pl. a barátnőmre mikor ránéztem és szerettem, akkor úgy éreztem, simogatni akarom. Vagy megkérdeztem, hogy érzi magát, és figyeltem, hallgattam. Ezzel már mutattam, átéltem, hogy szeretem őt.

2020. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiányzott neked a szeretet gyerekkorodban?

Amúgy igen: egy érzelmi kapcsolat kockázatokkal jár, hiszen véget érhet. De ettől még megéri. Nem írtad, hogy lány/fiú vagy, de ha valakit szeretsz, sokféleképpen kimutathatod ezt.

Ha csak rokoni/baráti szeretet: kedvesség a másik felé, figyelmesség, önzetlenség (segítesz neki, megosztasz vele valamit, ami van neked), empátia. Meghallgatod őt, vigasztalod, biztatod, ha kell. Időnként az is a szeretethez tartozik, hogy olyat mondasz neki, ami nem fog neki tetszeni, pl. felnyitod a szemét valamivel kapcsolatban, de ezt is lehet tapintatosan csinálni.

Szerelem: sokszor átöleled, megpuszilod/megcsókolod, megsimogatod, beceneveket adsz neki, odafigyelsz rá, időt szánsz rá, szexelsz vele, veszel neki valamit, finom kaját főzöl neki, ilyesmik. Többféle szeretetnyelv van.

Ha pedig kockázatmentes szeretetre vágysz és el akarod kerülni a családásokat, akkor vegyél kutyát!

2020. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem jó, csak sajnos úgy vagyunk összerakva, hogy igény, egyfajta túlszínezett, rózsaszínfelhőbe burkolt ösztön - de végső soron mégis csak a szexuális ösztön megnyilvánulása. Így én a 2-al egyáltalán nem tudok abban egyetérteni hogy "megéri". Ez nem döntés kérdése, ez mindenkiben jelen van. Szóval leginkább annak "éri meg", aki kimagaslóan szép/pénzes, és kb. azt szerethet akit akar.
2020. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni mindenek előtt a "Caspar Hauser" c. szóló könyvet.
2020. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!