Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt az emberek...

Miért mondják azt az emberek ,hogy az idő az pénz??

Figyelt kérdés
sokszor hallottam sok embertől ,hogy azt mondja hogy az idő az pénz miért??
2020. szept. 4. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg erre a kérdésre válaszolok (ingyen, magam sen tudom, miért) pénzt is kereshetnék.
2020. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elvesztegetett idődet soha nem kapod vissza, maximum pénzzel lehet azt kompenzálni. Ezért.


Na meg órabérben is lehet számolni, pl nem fogok hónapokig dolgozni egy autón, hogy esetleg keressek rajta 50 ezret. Most mondtam egy bődületes hülyeséget, de remélem átjött a példa.

2020. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Átvitt értelem, nem szó szerint kell érteni.

Az idő nagyon drága, egyre csak fogy az életed, nem tudod, hogy mennyi van még hátra, ezért érdemes minden pillanatot a leghasznosabban, legjobban megélni, kihasználni.

2020. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok példa van rá sok területen, mondok neked egyet: volt egy munkahelyem, ahol lízingeltek egy nyomdagépet. Ennek a gépnek a nap 12 órájában termelni kellett, máskülönben bedőlt volna a hitel. Ha áramszünet volt, vagy valaki bénázott, vagy csak megbetegedett, vagy elromlott a technika, minden kieső óra komoly veszteség volt.

Az élet bármely területén minden improduktív idő "kieső pénz", még akkor is, ha a "pénz" csak szimbólum. Szimbóluma a kihagyott lehetőségeknek, közös élményeknek, egy-egy bátor döntésnek, stb.

2020. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átvitt értelemben is és szó szerint is lehet érteni.


Vegyük azt, ha napi vagy órabéres elszámolással, vagy akár teljesítményben dolgozol, akkor nem mindegy az idő. Órabéresnél nyilván több munkával töltött idő több pénz ezért bevállalsz mondjuk + műszakot.


Teljesítménynél adott munkát igyekszel minél hamarabb megcsinálni, mert akkor belefér mellé még több meló.


Vagy vannak a "csináld meg magadnak" dolgok. Ott sem mindegy, hogy valamire szakembert hívsz, vagy magad cseszel el 2-3 napot amire ő felet.


Átvitt értelemben meg nyilván nem mindegy mire megy el az időd. Hazamész és még dolgozol otthon, vagy csak vársz valakire mert késik 2 órát, vagy magad utazgatsz valamiért mert sajnálod a +1.000 Forintot posta költségre.

2020. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
aha hát akkor nekm lehetne mondani még 1 millio euró is kellen vagy t=obb is 29 vagyok dicoban nem voltam se barátnőm nem volt se csók annyi évesen annyi bajom van amiken kersztül mentem volt olyan hogy 25 perces némasági fogadlamkat tartottam 25 percig csenbek kelett lennem még türelmetlenebb lettem mint valah folyton csak vásárlás van rajtam csak addig érzem jól magam míg felkelek iszon kávét és cigizek azután szenvedek majd meg akkor ha rendele magamnak valmit és kibontom főleg ha idegen embertől jöna tárgy hogy nem tudok az a személy lenni annak embernek vére húsa genetikája önygilklssági gondolatok vannak rajtam van olyan fájdalmaim vannak életem legnagyobb ellenségének sem k=oszönnék folyton féllek este el sem mernék menni még a fizetnének sem dicoba mert féllek mi értelme van életemnek????? t=obbiről nem is beszélve múltban olyan dolgokon leírhatalan leírhatalan dolgokon kerswztül mentem !!
2020. szept. 4. 10:25
 7/7 A kérdező kommentje:
jah
2020. szept. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!