Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék így élni boldoga...

Hogyan tudnék így élni boldogan? Csökkentett fizikai és szellemi adottágokkal..

Figyelt kérdés
30 elmúltam. Munka szempontjából szenvedek, mert a szülők nem úgy álltak hozzam,ahogy kellene, pedig testileg nem vagyok egészséges. Kétbalkezes vagyok, tanulás is nehezen ment. Most gyárban dolgozom, mint takarító, de beraktak gyártani és előjött az ügyetlenségem. Egész életemben szenvedek ezzel. Ausztriában vagyok. Eddig szezonális munkát végeztem, most végre találtam éveset és tudnék gyűjteni lakásra, erre meg nem megy a munka. Lassú vagyok agyilag és testileg is. Életem során kísért ez a dolog. Segítségem nincs, csak egy olyan parkapcsolat, amire nincs szükségem. Nem építő, hanem romboló az egész. 40 évesen a sör és a fű számára fontos. Leragadt a fiatalkorban. Más, mint én. Én nem csak szeretnék valamit és beszélek róla, hanem próbálok tenni érte valamit, de nekem nehéz. Bánom, hogy szóba álltam vele. Egész életem el lett rontva.
2020. szept. 4. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem olyan vészes az értelmi képességed. A leírásod teljesen összeszedett, a gondolatmeneted logikus... Két fontos dolgot jegyeznék csak meg.


Ha egy olyan párkapcsolatban vagy, ami számodra nem építő, vagy inkább romboló, akkor jobb szakítani. Esetleg előtte felkészülni erre, segítséget kérni, hogy ne jöjjél ki belőle rosszul anyagilag, pl. ha a neveden van az albérlet, és te fizeted, akkor nehogy még meggyőzzön arról, hogy neked kell menni.

És a szakításkor ahogy a váláskor is az elszámolási viták, vagyonmegosztás és a lelépés tud a legnagyobb probléma lenni. Vagy ha nem te bérled a lakást, akkor keress másik helyet, szedd össze a cuccod, és jelentsd be neki, hogy ez neked nem jó, és lelépsz.


Ami a munkahelyet illeti... Ha a szerződésedben az van benne, hogy takarító vagy, akkor nem oszthatnak be gyártósorra, mert az más munkakör. Csak akkor, ha te is beleegyezel a szerződésmódosításba, de az több pénzzel is kell, hogy járjon szerintem.


De nem ismerem az osztrák munkatörvényeket és a te munkaszerződésedet se láttam.


Mielőtt jogi lépéseket fontolgatsz, azt is gondold át, hogy most - főleg a covid miatt jó-e ezt feszegetni, mert lehet, hogy elbocsátanak.


Mindegy is.


Szerintem az egy nagyon fontos dolog, hogy céltudatos vagy, és felismered, hogy mi az, ami boldogtalanná tesz. Tehát lépj ki a kapcsolatból, ha megteheted, örülj, hogy nincs gyerek, majd lesz más, jobb társad, de hidd el, hogy jobb egyedül... talán anyagilag is csak rendesen lehúz téged, nem tudom. De el tudom képzelni, és akkor a céljaidtól is eltávolit, nem csak boldogtalanná tesz.


Sportolj, amit lehet, keress hobbit, kirándulj, menj neked való társaságba, esetleg művelödj, olvass. Ilyesmik jutnak az eszembe.


Nagyon jó lenne valami érdekképviseleti alapítványt keresni, biztos van, főleg, ha fogyatékos vagy. Ott kérhetsz segítséget, és ha már ott vagy, akkor kérdezz rá, hogy még milyen másik alapítványt ismernek, ahol a többi problémádban is segíthetnek. Feltételezem, azért ismerik egymást, de te is kereshetsz a neten.

2020. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben vagy tedd rendbe a romboló kapcsolatodat,vagy hagyd el ,mert a stressz,a boldogtalanság rontja az ember életminőségét és a képességeit is .

Írásod alapján komoly szellemi problémád nem lehet . Ha jobban érzed magad talán a munka is jobban fog menni,próbáld meg .

2020. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

20 évesen se volt jobb a teljesítményem munka terén es csak romlik. Agyilag lassú vagyok és a testem is rendellenesen fejlődött.

Ha innen kirúgnak, nem tudom, mihez kezdek. Közel vagyok hozzá szerintem. Először dícsértek, amíg nem kellett másfajta munkát végeznem. Szerződésben benne van ,hogy más munkakörbe is beoszthatnak. Tetszik a munkahely és sajnálnám a bénázásom miatt elveszíteni. Környéken csak szezonos, télen és nyáron megszakadós munkák vannak. Költözni kellene ahhoz, hogy hasonlót találjak, mint ez. Az meg plusz idő és pénz, hiszen egy lakást rendeztem be saját bútorokkal, cuccokkal, háziállatom is van. Nem bírnék szálláson élni. Kutya es macska meg mem is mehetne amúgy sem oda..

2020. szept. 4. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát esetleg összefoghatnál egy társbérlővel nem élettársi alapon, csak tényleg társbérlő, aki szintén vendégmunkás pl. Sokan vannak, akik egyedül nem tudnak kifizetni egy lakást, de kint vannak. Ehhez nem kell elviselni egy "élettársat"!
2020. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!