Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy az emberek...

Hogy lehet, hogy az emberek még világjárvány idején sem tudnak a s*ggükön maradni?

Figyelt kérdés
Augusztus végén sokan voltak a Balatonnál (talán most is sokan vannak, nem tudom). Önként és dalolva kiteszik magukat és a családjukat a veszélynek, és még fizetnek is érte. Miért?

2020. szept. 7. 14:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

"Mert Mo.-n gazdasági lejtmenet van, így népünk folyamatosan elszegényedik, így nem engedheti meg a több ezer forintos Balcsi melletti lángosos lángosát megvenni."

És ez egy tök nagy kamu...

2020. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként aki rákos, idős, lerobbant állapotú stb, őket tényleg és valóban más dolgoktól is óvniuk kell a Hozzátartozóknak!!!


Viszont - most nagyon csúnya lesz - az élet nem állhat meg teljesen.


Vigyázni kell Rájuk, mint ahogy egyébként is. Az élet pedig menjen tovább.

2020. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
86%

"Mi vagy te, jós, hogy ezt így tudod??"


Nem jós vagyok. Ezek a tények. 90%-ban idős és/vagy krónikus betegségben szenvedők haltak bele.


Nyilván vannak a halálos áldozatok között (látszólag) egészséges, fiatal emberek is. Mint ahogy a fociban, sportokban is relatív sokszor történik hirtelen szívmegállás, amibe 20-on évesek halnak bele. Mégsem hisztizik senki, hogy tiltsuk be a focit, mert veszélyes és káros.


"ne is csináljunk semmit, hogy próbáljuk megmenteni őket!?"


Senki nem mondta, hogy ne csináljunk semmit. Vannak ésszerű óvintézkedések, vigyázzunk a veszélyeztetett emberekre, meg figyelni kell egymásra. De ez alapvetőnek kellett volna legyen eddig is. És az ésszerű intézkedések nem azt jelentik, hogy az élet bizonyos területeit teljesen értelmetlenül nullára korlátozzuk (lásd utazás, szabadidő) miközben a többi területen (bevásárlás, munka) zéró intézkedést hozunk.


De ennyi erővel pont ugyanannyi kérdés feltehető más "veszélyes" dolgokra is.


Miért nem tiltjuk be a dohányzást? Hiszen kimutathatóan több halálos áldozattal jár. Mégis az emberek maguk döntenek, hogy márpedig füstölnek. Na de a szomszédnak miért kell elviselni?


Vagy miért nem tiltjuk be az alkoholt? Közvetve-közvetlenül milliók életéért felelős. Tönkrement alkoholisták, balesetek, gyilkosságok, öngyilkosságok, tönkretett családok, lelkileg sérült gyerekek nemzedéke...Mégsem teszünk semmit. Pedig kimutathatóan veszélyesebb, mint bármi vírus.


De továbbra is arra lennék kváncsi, a károgók mit is tesznek azért, hogy akár a maguk, akár a mások élete védve legyen? Azon kívül, hogy a bolt bajáratában felveszik a maszkot, mert kötelező, aztán leveszik amint kiléptek.


Olyan ez, mintha azt mondanánk, ne ülj autóba, mert potenciális veszélyforrás vagy, hiszen elég egy pillanat és balesetet okozol, elütsz, megölsz valakit.


Amíg a Madaras Teszkóban egymást tapossák az emberek ezresével, meg családi bevásárlásra megy a nagymama meg az unoka meg a teljes pereputty, addig semmi értelme egyéb korlátozásnak.

2020. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
68%

Ez a vírus valahogy a fiatalok szervezetére kevésbé veszélyes. Van ilyen. A bárányhimlő is sokkal veszélyesebb felnőtt korban. Van vírus, ami viszont fordítva...


Hadd menjek már kocsmázni, forrócsokizni, állatkertbe, teljesítménytúrázni stb, ha már statisztikailag még a lélegeztetőgépre kerülésemnek is kevesebb az esélye, mint annak, hogy autóbaleset ér, ha beülök valamelyik barátom mellé a kocsiba.

Ezzel bevétele lesz a csaposnak, a felszolgálónak, a kasszásnak, a rendezvények szervezőinek, a tűz- és munkavédelmisnek stb-stb. Így ők is fognak költeni, szórakozni. Életben marad a gazdaság.


Hadd szurkoljak már, hogy NE zárjanak be az iskolák, hogy a gyerekek normálisan megtanulhassanak írni, számolni, olvasni, a szülők pedig bemehessenek a munkahelyükre. Amúgy home office alatt sem gondolom, hogy olyan nagyon lehet dolgozni gyermekfegyelmezés -és tanítás mellett.

Ahogy hallottam, amúgy nincsenek is normálisan megtartva az órák... Felsőoktatásban, pl nálunk igen. Gimiben, általánosban nem feltétlen, akkor se, ha eszköze legalább a tanárnak lenne.

Hadd szurkoljak, hogy ne legyen távoktatás mindenhol, amikor esetleg otthon 1 db számítógép van 4 főre és a cég nem ad laptopot. Igen, van ilyen, például ahol én dolgozom, ott is...



Viszont a veszélyeztetettekre való vigyázáson sokat gondolkoztam amúgy.

Aki nem pelenkázott és etetett kanállal 75 éves embert, annak kívánom, hogy a jövőben se kelljen, szörnyű dolog. Szóval volt veszélyeztetett rokon. Ő 6 évig volt beteg, nem sokkal a férje 3 évig.


Azért végiggondoltam, hogy leballaghattam volna a háziorvosomhoz, hogy a velem egy háztartásban élőkre tekintettel kérem az influenzaoltást. Igen, ők is be vannak oltva, de ez a biztos.


A maszkhordás, érkezés után kézfertőtlenítés lehetne influenzaszezonban, náthaszezonban is alap!! Mármint főleg ott, ahol a delikvens a beteg rokonnal egy háztartásban lakik.


Az egészséges életmód is, hátha akkor könnyebben túlesünk a dolgokon, kevésbé fertőzünk.


Vagy a legtöbb ember (én is sajnos) simán bemegy betegen dolgozni. Talán lázasan azért nem, bár olyanokat is láttam. A munkahelyen lehet veszélyeztetett, a munkatársnak otthon lehet veszélyeztetett rokona. Az influenza is veszélyes rájuk, a nátha is.


Említett rokonom majdnem minden megfázással kórházba került durva fulladással. Ott sok-sok gyulladáscsökkentő szteroidot kapott és egyebeket. Más kérdés, hogy TÖBBÉVENTE (!) volt csak beteg. Neki túlműködött az immunrendszere, durva allergiás asztmát csinált, viszont beteg is ritkán volt.

2020. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
83%
A vírus csak azoknak árt, akiknek eleve van valami bajuk, ezeknek az embereknek kéne inkább a seggükön maradni.
2020. szept. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
88%
Mert van egy határ, ameddig a 21. századi, szabadnak született és nevelt embereket bezárva lehet tartani, korlátozni lehet. Elértük azt a határt.
2020. szept. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
36%
Én is megyek nyaralni,sőt wellnesezni egy hére na bumm.. mekkora tragédia..Nem fosok a virustól, ennyi erőből remélem nem dolgozol,se senki a családból és a seggeteken ültök a házba/lakásba
2020. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
44%
Talán azért, mert nem foglalkozik mindenki mindenféle kacsával.
2020. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!